Zákon a poriadok: Špeciálna jednotka

• Slovensko Zákon a poriadok (viac)
Ukážka z filmu 15
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1999–2024), 391 h 3 min (Minutáž: 40–46 min)

Tvorcovia:

Dick Wolf

Réžia:

David Platt, Peter Leto, Jean de Segonzac, Alex Chapple (viac)

Scenár:

Julie Martin, Warren Leight, Brianna Yellen, Robert Brooks Cohen (viac)

Mariska Hargitay, Dann Florek, Richard Belzer, Ice-T, Christopher Meloni, BD Wong, Tamara Tunie, Diane Neal, Stephanie March, Dean Cain, Michelle Hurd (viac)

Elitní oddělení newyorské policie, Útvar pro zvláštní oběti, pod vedením odvážné a soucitné kapitánky Olivie Bensonové, vyšetřuje a hledá spravedlnost pro oběti a přeživší ohavných zločinů. (SkyShowtime)

rt12

Dívám se na tento seriál ráda a líbí se mi. Jen mi vadí, tak jako ve všech kriminálkách, díly ve kterých kriminalisté řeší osobní (většinou kostrbaté) problémy. ()

hygienik

V telke večer nič nešlo a tak som videl 1.diel tohto seriálu, nemajúc potuchy, že sa jedná o svetoznámu záležitosť. Pre mňa najzaujímavejší krimi seriál, síce som ich veľa nevidel. Ale scenár plný zvratov a napriek tomu, o aký starý seriál ide, je to aj dnes zaujímavé. ()

Fanucci

Musím říct, že ze všech CSI a kriminálek mne tento seriál baví i zajímá nejvíce. Není tak přetechnizovaný, vědecký a za každou cenu líbivý. Propojení pracovních a osobních životů policistů je věrohodné, nepadají trapné vtípky, případy jsou skoro vždy hodně zajímavé. Občas dojde na moralizování , ale není to tak prvoplánové a trapné jako u miamského Carusa a jeho hlubokomyslných monologů, utrápených pohledů do dáli spojených s nasazováním všudypřítomných černých brýlí:-) ()

berusche

Zařekla jsem se, že žádná TV a už vůbec ne žádná kriminálka. Ale tohle je vážně dobrý kafe. Kromě policajtů, který nejsou tak chytrý jako ve všech ostatních kriminálkách a neřeší vše tak super truper, že se až divíte, že dělají jen policajty, se tu setkáte s pozadím zločinů, které by vám zůstalo skryto. Takže jen tak dál, jak dlouho bude trvat, než dojde elán? ()

lekr

Možná ještě lepší než Zločinné úmysly. Detektivové sice nemají tak velké charizma a jejich postavy nejsou tak psychologicky propracované jak ty v Zločinných úmyslech, nicméně tento seriál má velký mysteriozní nádech a místy temnou atmosféru a hlavně i dost dobře zvládnuté akce...a to se na televizní seriál opravdu cení!!! ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 62. ročník (za rok) 2004 - *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Mariska Hargitay + nominace (1) - 66. ročník 2008 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Mariska Hargitay ()

Fallen_One

Sem tam se tam občas vyskytne nějaká zajímavá hostující epizodní postavička. Jinak klasickej průměr, který se od jiných kriminálek nijak neliší. ()

Aquarius

K tomuto seriálu som prišiel ako slepý k husliam, náhodne som si ho pozrel aby som zabil 20 minút kým mal začať nejaký nočný film... A vy už tušíte ako to dopadlo. Fascinujú ma šokujúce zločiny tento seriál je nimi prešpikovaný. Asi najlepšie krimi čo som zatiaľ videl. ()

filmmovier

Pro mě kvalitně o něco slabší než Zločinné úmysly, asi na 70%. Opět jeden z těch lepších krimiseriálů ze Států, kterých je u nás plno. Případy jsou nejen originální, ale také velmi pravdě odpovídající. Znovu musím vyzdvihnout hudbu i velmi kvalitní herecké výkony v čele s Christopherem Melonim. SVU nesleduji dlouho, pár dílů mě dokonce i nudilo, ale celkově jde o vynikající kriminálku, jejíž kvalita se za jedenáct let příliš nezměnila. Mám rád tvorbu Dicka Wolfa a asi zkusím i původní seriál, LA i Porotu. Celkem 70%. ()

KASUGI

Viděl jsem pouze tři díly: V jednom zatýkali nějakého úchylného vraha dětí. Rodiče obětí ho chtěli lynčovat a páni detektivové vybalili takové ty klasické humanistické kidy jakože má právo na soud a bude vězněn blá blá, nemůžete nikomu vzít život blá blá. Další díl byl to samé v bleděmodrém - úchylný magor si zasloužil být souzen a žít. Ve třetím díle chytali muže, který se po návratu z vězení mstil všem, díky kterým byl nespravedlivě zatčen a odsouzen. A zrovna tohohle muže vám oni ti kréteni zastřelili. To byl můj třetí a poslední shlédnutý díl této humanistické sračky. ()

Blackberry

V našich zemepisných šírkach neoprávnene podhodnotený seriál (imdb.com - 8.6/10). Na Slovensku zrejme dopláca na to, že ho vysiela Slovenská televízia, ktorá má problémy zaujať s akýmkoľvek programom. ()

Ravi

Na první pohled jedna velká nuda, ale začněte sledovat seriál pravidleně, soustředěně a ejhle! Změníte názor. Kvalita bez šamanských kejklí se záběry, situace opravdové v celé své syrovosti atd., atd. Stojí to za sledování. Hodnoceno po 3 sériích. 85% = 4/5 ()

Kali4

Možná vůbec nejlepší kriminální seriál, jaký znám a ze kterého je kvalita a věrohodnost doslova cítit na sto honů. Docela dobře chápu, že někomu mohou připadat seriály z řady L&O studené jako psí čumák; já jen říkám, ať se jdou bodnout všechny „originální“ kriminálky v čele (především) s CSI a Monkem (ach, jak já nesnáším Monka!). Před spoustou „udělátek“ a geniální myslí dávám přednost sehranému týmu, kde každý má své místo, poctivé práci vyšetřovatelů, studené až nepříjemné atmosféře (IMHO to tak má být, jde totiž o sexuálně motivované vraždy a další zločiny) a napětí ve vzduchu. Elliot a Olivia jsou fakt v pohodě, přičemž se jedná pouze o jeden z několika mála případů, kde mi nevadí žena v roli hlavní vyšetřovatelky. Do moderních kriminálek jsou často obsazovány ženy pouze proto, že jsou nějakým způsobem sexy a současně mají představovat doslova objekt touhy nějaké mužské postavy, diváka nebo obou najednou. Jasně, Olivia je kus pěkné ženské a má poutat pozornost mužské části publika, současně zde však má nezastupitelné místo – ženský pohled a přístup je v mnoha případech přímo vyžadován, což se rozhodně nedá říci o kvantu jiných kriminálek. A jen tak mimochodem, CSI mám sem tam docela rád ;-). ()

Zemřel herec Burt Young

04.03.2023

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (viac)