Zločinné úmysly

• Česko Zákon a pořádek: Zločinné úmysly (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2001–2011), 140 h 13 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvorcovia:

Dick Wolf, Rene Balcer

Kathryn Erbe, Vincent D'Onofrio, Jamey Sheridan, Courtney B. Vance, Eric Bogosian, Tomas Arana, Chris Noth, Jeff Goldblum, Jay O. Sanders, Waleed Zuaiter (viac)

Newyorské policejní oddělení se zabývá šetřením těch nejzávažnějších a nejsložitějších případů ve městě. Tým bezchybných vyšetřovatelů vede excentrický detektiv Robert Goren, jenž má neuvěřitelný dar odhalit s logikou sobě vlastní skryté okolnosti i toho nejzapeklitějšího případu. Při složitém řešení nejtěžších zločinů mu pomáhá detektiv Alexandra Eamesová a u soudu má hlavní slovo jejich kolega, státní zástupce Ron Carver. Originální náměty, sympatičtí detektivové a špetka ironie je nejlepším kořením tohoto výjimečného seriálového počinu. (oficiálny text distribútora)

gstudio odpad!

No ty vogo, tak jsem se zase něco dozvěděl. Ženská, která jde vraždit protože slyší Boží hlas, není prý náboženská fanatička, ale správně žijící žena, která byla jen "oklamána". To je zjevný nesmysl, protože samozřejmě není podstatné jestli Boží hlas byl "pravý" nebo "falešný", ale fakt, že ta fanatička klidně na jeho základě spěchala zabít člověka. Tenhle typ pseudopsychologických blábolů jako je "Zákon a pořádek" má na svědomí morální devastaci mnoha Američanů a podporu politiků, kteří pak v debatách tvrdí, že: "Interupce je třeba v každém případě zakázat, protože Bůh nedopustí, aby například znásilněná žena počala..." Ve 21. století nelze takové ptákoviny hodit jinam než do "odpadu"... ()

kinghome

Pokaždé, když přijedu ze školy, tak sednu k televizi a pouštím si Zákon a pořádek. Je to prostě klasika, která mě nikdy neomrzí. Ty případy tam jsou ucházející, není to nic extra ale koukat se na to dá. Já na to spíš koukám kvůli té osobní lince. Osud hlavních představitelů se dost dobře vyvíjí a není to, že kouknete na jeden díl a pak se kouknete za měsíc a o nic jste nepřišli. Tady to musíte sledovat každý den, aby jste o něco nepřišli. A to mě baví. Skvělá kriminálka. ()

Jara.Cimrman.jr

Miluji americké padouchy. Oni jsou prostě tak skvělí. Takový český padouch zafláká místo činu svou DNA, svými prsty zanechá otisky na všem neodcizeném, nechá se při činu natočit průmyslovou kamerou a ještě ho při tom vidí tucet svědků, ale on zatlouká a zatlouká a zatlouká. Jeho americký kolega je však jiný frajer - tedy alespoň v tomto seriálu. Okamžitě se svědomitě sesype pod váhou pouhé logické konstrukce detektiva, přizná se i k tomu, co nikdy neudělal a ještě poskytne dostatek důkazů o své vině. Rozhodně netvrdím, že by mne to vyloženě nebavilo, ale ten stále stejný systém vyšetřování není natolik výživný, abych si na něm pravidelně pochutnával. ()

monolog

Tohle je podle mě kvalitou těsně za L&O:SVU a kus před původní L&O. A to hlavně kvůli Vincentu D'Onofriovi. Tenhle chlapík má neskutečnej dar zahrát cokoliv. Od Gomera Pylea v Ocelové vestě, přes otce Caseyho v Skandál v katolické škole, švába v Edgarově obleku až po detektiva, pro kterého je odhalení zločince a pravdy spíše životním posláním, než jen zaměstnáním. Co se týká Vrtala a Hrušky, zmínili se tu o tom už další dva recenzenti. Takže nebudu opakovat. Jen říkám, připravte se na změnu, protože Vrtal je opravdu nenahraditelný, aspoň co se týká dabingu. Ten jeho hlas, který jako kdyby patřil hadovi, který přemlouvá svou oběť. Ne nepříjemný, ale spíš podmanivý a takový, bez urážky, slizký a puntičkářský. Prostě neuvěřitelně to tuto postavu dotváří jako skutečnýho člověka. Ten další není špatnej a kdyby ho daboval od začátku, nevadilo by to, ale takhle od půlky je to blbý. Asi jako když jsem viděl Tanec s vlky s novým dabingem Michala Dlouhýho. (případně Mrazíka se slovenským dabingem) To mi taky zkazilo náladu a zážitek z filmu. (březen 2006) Poslední dobou mi začíná vadit, jak v seriálu rvou pořád dopředu tu novou policajtku. Tohle je podle mě (a myslím že i podle většiny ostatních diváků) seriál převážně o Vincentovi, a ne o nějaké žábě, která ani neví, co s rukama (schválně ji při hraní pozorujte). Vím, že D'Onofrio byl tou dobou nemocnej a potřebujou další vedoucí postavu, ale podle mě měli sáhnout jiným směrem. woody: zajímalo by mě, kolik takových prvních stížností na ten dabing jim tam denně chodí. ()

agent00074

Velmi dobré příběhy, v kterých hrají prim detektivové, jejich schonosti a čistá logika. Není zde použito moc technoligických "udělátek" (CSI) oto však jsou příběhy lidštější a zajímavější. Také se mi líbí výkon Vincenta D'Onofria - řekl bych že herci role sedí a hraje výborně, stejně tak samotná postava kterou představuje je výborně vymyšlená - jeho dedukce a schopnost zatlačit na podezřelého je úžasná. ()

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)