Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Tvorcovia:

Tim Miller, Jennifer Yuh

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (viac)

Recenzie používateľa Renfield k tomuto seriálu (15)

Na Sonnie si nepřijdete (2019) (S01E01)

Až příliš postavené na velmi slušné animaci a snad i zvuku. Ale dál? Dál nic. Příběh dopředu lehce odhadnutelný, dialogy otřesné a scéna zápasu zbytečně dlouhá. Každopádně chápu, že v dnešní době může být právě tento kraťas tím nejlepším. Hold nejsem cílovka. 65% ()

Tři roboti (2019) (S01E02)

Téměř výborné! Nápad s robotí cestovkou opravdu dobrý, co se "drbů" o lidech týče, dalo se z toho vytěžit ještě více, to je jasné. Ale v takovém případě by bylo těch dvanáct minut velmi málo. Dále je třeba pochválit nádhernou animaci a do detailu promyšlená zákoutí postapo města. Ale co ten závěr? Jakoby se nevědělo co s tím... no. prakticky cokoliv, jen tohle ne. 70% ()

Svědectví (2019) (S01E03)

Fantazie! Zcela pohlcující atmosféra neonoirového města budoucnosti, v němž je příběh "až" na druhém místě. To samozřejmě neznamená, že je špatný, naopak má své nezpochybnitelné klady, i když něco by mohlo být jinak... Ale vážně, po silném rychlém úvodu následuje parádní spád, ono se také převážně běží (lehce připomene Lolu). Krátké vydechnutí přichází u Vladimíra, v jeho úplně jiném a k dokonalosti dotaženém světě. A potom vrchol, byt, setkání a pointa, za mě dokonalá pointa, i když dále nerozpracovaná. Co se vizuálu týče, film je do animace převeden (nebo jak to dokázali) výborně! Fantastické jsou jeho až komiksově animované části, nebo spíše taková "občasná probliknutí". Vrcholem všeho je kamera, ta v dokonalých interiérech využívá spousty barev, stejně tak světlo, nebo jeho odrazy. Prakticky všechny záběry jsou neskutečně působivé, ale nejsilnějšími zůstávají pohledy shora! Kdybych měl zůstat při zemi, scéna tance je nejen z tohoto pohledu (ale především z něj) skutečnou pastvou pro oči. A exteriér? Dystopie, deprese, prázdné ulice, špína a i přes to všechno nádhera... neonoir. Dále nerozpracovaná pointa mě opravdu netíží, přesto takový celý film... hmm kéž by! 90% ()

Obleky (2019) (S01E04)

...a nejlepší zůstává až ten poslední záběr. Sakra, z toho se přece dalo dostat víc, nápad je dobrý. V této podobě je to snad první epizoda, která mi přišla zbytečně dlouhá. Má sice pár hlášek, ale jinak nic moc nového, takový mix Hvězdné pěchoty, Vetřelce a kdoví čeho. Animace ale opět fajn, připomene některé starší seriály. 60% ()

Požírač duší (2019) (S01E05)

Ano, Drákula v této jedinečné podobě stále žije a má jediný problém, neexistující velikost trenek? No to taky, ale především kočky! Příběhově nic převratného, ovšem co se hlášek týče, je tento kraťas dotažen téměř k dokonalosti! To vše navíc v parádní komiksové animaci. 75% ()

Když převzal moc jogurt (2019) (S01E06)

Epizoda, která naprosto změnila můj pohled na jogurt. Už teď se těším, až si s ním ráno pokecám. Takže, výborný, občas (nebo spíš velmi často) aktuální humor, krásná pohádkově nadsazená animace a k příběhu dokonale padnoucí hudba. Ale! Film o našem nejvyšším božstvu a jen pět minut? Divím se, že si tvůrci dovolí ho takhle urážet, čtyři hodiny jsou pro něj přece málo! 80% ()

Za souhvězdím orla (2019) (S01E07)

Animace bere dech! Přemýšlím, co všechno, nebo přesněji kdo všechno vlastně je "skutečný"? Zde "zbožňovaná a zároveň nenáviděná" sexuální scéna tam prostě je a svým způsobem má i nějaké to opodstatnění... minimálně to, o které jí zřejmě šlo. Výborná je hudba, ale především právě ten příběh a jeho depresivní temná pointa! Škoda, že tento kraťas není pilotem seriálu. 80% ()

Skládka (2019) (S01E09)

Vidlák vs. městský úředník na bojišti, nebo spíš na smetišti. Příběhově jednoduché, s nesympatickými "hrdiny" (což vzhledem k tématu není na škodu) a jedním odpadním nenažraným monstrem. Nic převratného, ale až tak tragicky jako většina bych to zase neviděl. 50% ()

Měňavci (2019) (S01E10)

Gabriele Pennacchioli podruhé a zase mimo mě. Což o to, hudebně a animací je to stejně jako Sonnie's Edge dokonalé, navíc Shape-Shifters opravdu působí jako velký film, ale co potom ten příběh? Armáda spíš paroduje sebe samu, měňavci a vlkodlaci v ní... no, vlastně proč ne, ale proč takhle trapně? Pointa je jednoduše slabá a závěrečná scéna nechtěně vtipná. Ovšem i tady platí, že rozhodně nejsem cílovka. 40% ()

Pomocná ruka (2019) (S01E11)

Mrazivá pointa, se kterou by i Gravitace hned vypadala lépe, samozřejmě potěší. Navíc dává vcelku obyčejnému sci-fi úplně jiný, mnohem osobnější rozměr. Na druhou stranu více příběh zaujme snad jen svým vizuálem a hudbou, což celkově není úplně málo, ale pocit, že tvůrci měli na víc, ten jsem prostě měl. 75% ()

Noc ryb (2019) (S01E12)

Je až neuvěřitelné, co všechno se vejde do jednoho krátkého filmu! V první řekněme realistické části, stihnou tvůrci velmi solidně představit postavy, aby je vzápětí vhodili do snových vod. Atmosféra této části je fantastická, jak jsem si nebyl animací v úvodu úplně jistý, zde je dokonalá, snově barevná, navíc až nenápadně podbarvena nádhernou hudbou. Tvary slova sen se mi tu opakují, přesto, skutečně to byl jen sen? Odpověď chybí, vlastně bych byl za více minut a rozvedení příběhu rád. Zároveň ovšem nutné není, podstatné je řečeno, zbytek je na každém. 80% ()

Doba ledová (2019) (S01E16)

Příběhově už docela okoukané, navíc ani tohle zpracování nepřináší nic nového, krom pěkného vizuálu a několika lehce vtipných momentů. Závěr ale velmi slabý, chtělo to něco víc. 55% ()

Alternativní historie (2019) (S01E17)

Jednou, dvakrát a potom mohl přijít zase někdo jiný. Neustálé opakování je čím dál méně zajímavé a především vtipné, humor je navíc občas hodně dětinský. Naštěstí vídeňské prostitutky byly fajn, s čímž by asi Hitler nesouhlasil. 50% ()

Tajná válka (2019) (S01E18)

Děrsu Uzala se do okultního příběhu vlastně hodí... ta podoba, nedalo se nezmínit. Každopádně zájmy o okultismus v této době byly především na druhé straně, tedy je to celé trochu naruby, i když krajina Sibiře má svá tajemství. Navíc celý děj stojí a padá s grafikou, čímž příliš padat nemůže, je to úchvatné, obzvlášť právě ta krajina. Přesoudruhováno tu ale bezesporu je. 75% ()

Automatická hlasová služba (2021) (S02E01)

Kdyby soused dopadl lépe, mohli mu klidně dát podobu Clinta Eastwooda, v tom nástupu jsem ho úplně viděl. Jinak povedená domácí válka se strojem, který se nechá rozhodit jen pořádným bordelem. A samozřejmě i s infolinkou, kterou zase rozhodí... nerozhodí nic. 75% ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

29.12.2019

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (viac)