Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (séria)

Svědectví (S01E03)

(epizóda)
  • USA The Witness

Žena, která se stala svědkyní brutální vraždy, prchá před vrahem ulicemi surrealistického města. (Netflix)

Martrix

Čirá exhibice...mrkněte co umíme a představte si, že bychom udělali podobně vizuálně vytuněný celý film. Za mě všema deseti, pokud k tomu bude skvělý scénář. Použitá pointa je akorát na takový kraťas. ()

Struhy

Příběh stranou. Jen ta animace zaslouží 10/10. Ještě nikdy jsem nic takovýho neviděl. Bral bych celovečerák v tomhle stylu. ()

geklon

Předvídatelná pointa, což ve finále postráda logiku a funguje jen v rámu příběhu. Avšak vizualizace, hudba, střih i režie jsou na výbornou. Kdyby byl tento díl vrchol celého prjektu, ani bych se nedivil. ()

ZeroCZ1233

Skvělá epizoda s originální a dobře vypadající animací, jež si bere ze Spider-Verse to nejlepší a ještě sama přináší vlastní prvky. K tomu ještě lehká obscénnost a správně načasováný mindfuck. 9/10 ()

kenkaku

Tak tohle musel tvořit slušný fetišista. Animace a prakticky nulové uvedení do kontextu (proč se musí omalovávat jako klaun a obličeje vypadají jako z grotesky) dojem sráží, ale absence jakékoliv cenzury to dohnala vrchovatě. ()

Sairina

Příběh mě moc neoslovil, moc tam ani nebyl. Co se týká animace podařená, ale připadalo mi, že je to celé klasicky natočené a pak tam bylo přidáno pár instagramových filtrů, takže si z toho na zadek nesedám. ()

Esgalnor

Slabší zápletku s dneska docela okoukanou pointou kompenzuje vynikající animace a strhující atmosféra, kterou si epizodka drží po celých těch deset minut. Vizuálně je to fakt pecka a navrch to je ještě chvíli hodně hot. ()

Renfield

Fantazie! Zcela pohlcující atmosféra neonoirového města budoucnosti, v němž je příběh "až" na druhém místě. To samozřejmě neznamená, že je špatný, naopak má své nezpochybnitelné klady, i když něco by mohlo být jinak... Ale vážně, po silném rychlém úvodu následuje parádní spád, ono se také převážně běží (lehce připomene Lolu). Krátké vydechnutí přichází u Vladimíra, v jeho úplně jiném a k dokonalosti dotaženém světě. A potom vrchol, byt, setkání a pointa, za mě dokonalá pointa, i když dále nerozpracovaná. Co se vizuálu týče, film je do animace převeden (nebo jak to dokázali) výborně! Fantastické jsou jeho až komiksově animované části, nebo spíše taková "občasná probliknutí". Vrcholem všeho je kamera, ta v dokonalých interiérech využívá spousty barev, stejně tak světlo, nebo jeho odrazy. Prakticky všechny záběry jsou neskutečně působivé, ale nejsilnějšími zůstávají pohledy shora! Kdybych měl zůstat při zemi, scéna tance je nejen z tohoto pohledu (ale především z něj) skutečnou pastvou pro oči. A exteriér? Dystopie, deprese, prázdné ulice, špína a i přes to všechno nádhera... neonoir. Dále nerozpracovaná pointa mě opravdu netíží, přesto takový celý film... hmm kéž by! 90% ()