Tunri

Ještě nikdy jsem se u seriálu tolik nenabrečela, přitom je to vážně vtipný, hlavní postava je mi mimořádně sympatická. Hrubé a WTF scény a hlavně výroky, při kterých se smíchy plácám do stehen, jsou změkčovány dojemnými videi a člověk hned pochopí, proč je Tony takový, jaký je. Velmi smutná komedie, asi už se začínám řadit ke slabším povahám. ()

Maura

Ono je to celé také milé, dokonca aj vtipné, ale strašne lepkavé. Ani by mi neprekážalo, že je to tak chudobné na postavy a exteriéry, ale tá schematickosť je otravná. Zakaždým rovnaká interakcia s rovnakými ľuďmi, ktorá síce pobaví, no od Ricky Gervaisa by som čakala viac. ()

j0nathan

Krásný, upřímný, smutný a zároveň děsně vtipný. Jsem dojat. Rickyho subjektivní pohled na svět hrající si s emocemi tak, jak jsem snad nikdy nezažil ani u žádného filmu. ()

waits

Už jsem chtěl nad Netflixem zlomit hůl, většinu produkce do druhém díle přestanu sledovat, valnou část vidím jako profesionální,ale unifikovanou podívanou, která ve mě nezanechá žádný dlouhodobější dojem, ničím mě neobohatí. A najednou přijde Ricky Gervais, který vystřihne neokázalou až obyčejnou postavu Tonyho, neschopného se smířit se smrtí svoji manželky a trefujícího se díky tomu svými sarkasmy do svého okolí, někdy vtipně, někdy nevhodně, někdy krutě. Postavy kolem Tonyho jsou životné, zajímavé, lidské, to samé se dá napsat o dialozích. A na mě tohle představení chlápka z maloměsta, co uvažuje o sebevraždě, ale je schopný nalézt ve svém okolí důvod v životě pokračovat působí až dojemně. ()

Silviaxx

Po živote je seriál o normálnych bežných ľuďoch, bez ohorujúceho vzhľadu, s normálnymi životnými situáciami, vďaka čomu sa k divákovi dostáva citeľne blízko. Tony si prechádza, tri série, hmatateľným prežívaním rôznych štádií smútku, pohráva sa s myšlienkami na samovraždu, otázkami ohľadom zmyslu života, keď stratíte základný pilier svojho života, svoje lepšie ja. Spôsob, akým je to prerozprávané divákovi je jednoducho geniálny. Doslova máte pocit akoby ste tam žili s týmito špecifickými postavičkami (ktoré sú mimochodom neuveriteľne dobre napísané) a prežívali s nimi ich strasti. Jednotlivé dialógy, verbalizované úvahy postáv a dojemné videá, ktoré si Tony neustále prehráva, vás veľmi jemne a citlivo ladia na nôtu, na ktorej je v niektorých momentoch velmi ťažké ubrániť sa slzám. Do Tonyho situácie je zároveň až smutne jednoduché sa vžiť, keďže každý z nás miluje a nevie si predstaviť stratiť alebo miluje, no stratil, alebo prežíva obe spomenuté situácie. Ale aj tento, pomerne trpký, osud hlavnej postavy je vždy doplnený o kvalitnú dávku humoru v tých správnych momentoch. Z môjho pohľadu teda hovoríme o jednom z najlepších a najcitlivejších seriálov, ktorý spracúva tému straty a vyrovnávania sa so smútkom. Musím podotknúť, že si Ricky Gervais napísal životnú rolu, a že si ho publikum zapamätá už navždy ak tento seriál videlo. ()

Pawlisman

Ano, té legrace by mohlo být víc a také té ne suché anglické. Ale je toho dost a je to skutečně vtipné. Sitcom kombinovaný s životními moudry a lidským příběhem, ano, trochu přesládlým a repetičním. Ale prostě ta atmosféra, zpracování a především herecké obsazení na mě funguje. Moc příjemně se na to kouká. ()

husokachna

Neurážlivej Ricky bez vůně a bez zápachu pro průměráky. To, co teď všichni oceňují jako nekompromisní černý humor, je jenom unavenej Ricky, kterej chce všem vykřičet svoje názory na život, ještě než umře. Všiml jsem si toho už u jeho posledního stand-upu. Ricky má potřebu se obhájit, vysvětlit, ukázat všem, že má pravdu a skrývá to za svoje "I don't give a fuck". To jsem mu ale věřil dřív, jeho aktuální doslovnost a snaha nastavit zrcadlo světu, který se mu nelíbí (a neříkám, že mě jo) hovoří o opaku. Takže si v After Life vytvořil městečko plné debilů a divných postaviček, neuvěřitelnou bublinu někde v bezčasí a tam si chodí, naráží do ostatních a trousí svoje pravdy. A protože to není stand-up, ostatní jsou tam hlavně proto, aby mu nadhazovali a on mezi kupou balastu mohl občas říct nějakou tu svou pravdu. Konečně se naplno ukázalo, jak moc mu chybí Stephen Merchant a že Ricky se nakonec přes všechny svoje kecy, tak trochu sám sežral. O smrti a vyrovnání se s ní, to říká velký hovno, na to je to moc odtržený od reality a povrchní. Velký velký zklamání. Dvě mrtvý vlezlý manželky. ()

Fifer

Dlouho očekávané nové dílo Ricky Gervaise je tady. Zatím mě Gervais nikdy nezklamal (Office, Extras, Idiot Abroad, Derek). První díl moc dobrý. Britský tlučhuba se drží toho, co mu jde nejlépe. Malé příběhy outsiderů z maloměsta (tak jako v Derekovi).Hlavní hrdina přijde o ženu, ztratí důvod žít a rozhodne se svým cynismem otrávit život i ostatním. Možná je však jeho krutá upřímnost i očišťující v kontrastu věčných milosrdných lží těch druhých. ()

tomashrabek

Auč, tak toto bolo veľmi zlé. Ako verný gervaisovec som to pretrpel až do konca, ale skutočne som neveril vlastným očiam. V kŕčovitej snahe osloviť širšie, mainstreamové publikum sa tu vsádza na najlacnejšie emocionálne triky a prachsprosté citové vydieračky. Namiesto dialógov sú tu papierom šuštiace patetické monológy, Rickyho postava smrdí jeho vlastným honimírstvom nad samým sebou. Je to taká seriálová obdoba stupídnych oscarových filmov, ktoré sa netaja svojimi ambíciami, ale menšia, lacnejšia a remeselne tak nudná, až to ubíja. Veľké sklamanie, ktoré ma samo osebe veľmi mrzí. ()

zahadum

Aj keď depresívnejšie by to nenatočil ani Lynch je tam toho dosť na zasmiatie a hlavne na rozmýšľanie o sebe..svete...veľmi ale veľmi dobrý seriál ! 20.1.2022 : update po skončení tretej sérii a vlastne záverečnej, podľa hesla - do tretice všetko dobré. Súhlasím, tretia séria bola dôstojná kapitola ktorá uzavrela tento čarokrásny ľudsky hrejivý bizarný seriál. Jeho nosnou kostrou bola veľká nekonečná láska, vtipné ( nie smiešne ! ) postavičky jedného malého mestečka. Neskutočne krásny mix vážnosti a srandy ! opakujem mix ! kde je veľmi starostlivo vyhranená hranica aby to ani z jednej strany nepadlo do gýča. Nepadlo ! ani raz ! obe strany ako vážna tak aj veselá si navzájom pomáhali a spolupracovali aby sme sa bavili. Krátke nenásilne epizódy nenudili a skončili vždy presne vtedy kedy mali. Ricky Gervais starostlivo implementoval aj pre niekoho kontroverzné témy ( pre mňa nie ! ) a citlivo ich namontoval do vtipných gagov. Ak aj miestami sa ukázal na chvíľku " zvrátený humor " nebol prvoplánovaný ale len ako nejaká bodka za udalosťou v scéne. A vniesť do veselej komédie toľko depresívneho pocitu je naozaj bravúrny výkon. Všetko to dokonale v sebe vytvára pocit, že After life je jedinečný seriálový počin. Bude mi veľmi chýbať ! 100 % ()

Trilobitter

Nebýt posledních 5 minut, dal bych bez váhání 5* a klikal na křížek s pocitem "wau, něco tak bolavého a zároveň vtipného jsem opravdu potřeboval vidět." Jenže závěrečné vykoupení brblajícího novináře přichází z ničeho nic jako tsunami, která komplikovaně budovaný mikrosvět smutku, který nevyhnutelně jednou potká každého, topí v trapné frašce. Škoda. ()

djfun

Nic pro milovníky smetanovýho žervé... tohle Gervais je s chilli papričkama, vůní hřbitovního kvítí, bez lákavýho obalu a záruční lhůtu má dávno za sebou. Ale neříká si Fit a na nic jinýho si nehraje. Jen už toho dost zažilo a tak vám to dá s vostrou dávkou černýho humoru pěkně sežrat:) ()

Mackoun

Lék jak na depku, tak na přebytky endorfinu. Hořkosladká a perfektně vybalancovaná terapie opředená pichlavým sarkastickým humorem, která sedne snad do každé nálady. Ideální jednohubka, když nevíte co by, nebo jen potřebujete rozptýlit nevítaná šedá oblaka ve svých myšlenkách. Krátká stopáž ve finále může zabrat víc času, než poctivý celovečerák - jak se člověk nechá poklidně plynoucími dny v onom maloměstě pohltit, těžko se to vypíná… ()

Raziel_cz

Pro Gervaise vlastně ustálená formule, jakou předvedl už v Derekovi nebo standupu Humanity – symbióza říkání na plnou hubu, co je s lidmi špatně, a překonávání tragédie skrze humor. A snahy být dobrý člověk... nebo se aspoň nechovat jako kokot k lidem, co si to nezaslouží. Nebo nakonec i k těm, co si to zaslouží, protože nevíte, jaký byl zrovna jejich den. Zkrátka, stejně jako ten Derek nebo Humanity, dovede to lítat od zdrcujících emocí k třeskutě vtipným (a často velmi černým) humorům a dojemným poselstvím. A to se prostě neomrzí, i kdyby to Gervais předvedl ještě stokrát. ()

Rockerman

Tony je naštvaný na celý svět, protože ztratil jediný smysl života, který měl. A tak je ke všem až příliš upřímný a říká jim do očí co si o nich myslí bez ohledu na to, že je tím uráží. Komediální seriál je to jen na první pohled, na ten druhý je to smutné až depresivní a v závěru i dojemné. Ne všechny vtipy jsou povedené, těmi skutečně dobrými se šetří. Ale když už přijde, tak to stojí za to. Suchý britský humor se střídá s mnoha pravdami vyřčenými hlavně ve "hřbitovních dialozích". Poslední díl je moc pohádkový, jak z červené knihovny, ale čert to vem. Aspoň vyvažuje předchozí depresi. K pětihvězdičkovému hodnocení velkou měrou přispěla Tonyho krásná fenečka. Spokojenost! ()

GOREGASM

1. série - ***** (90%), 2. série - **** (85%) Rickyho G. mám od Officu hodně rád a jeho suchodrsný humor v duchu toho nejlepšího z britské školy i v After Life dělá divy. Navíc stejně jako v Derekovi tady perfektně funguje dramatická rovina, která opravdu donutí zaslzet, ale hlavně ihned propuknout v smích. Tohle Žervé umí znamenitě. Ricky je ke všemu i velmi přesvědčivý herec a jeho slzy mají k těm hollywoodsky dokapávaným sakra daleko, a když začne atakovat divákovu bránici, tak jim umí i pošimrat, ale většinou do ní kope jako splašený kůň. Jo, tak vtipný tenhle Anglán je. Jeho obliba v někdy až groteskních postavičkám se projevuje i zde a většinou jsou to individua k popukání, až na brutálně vulgárního psychiatra, který je sice výborně zahraný, ale za hranu vtipu napsaný. Tohle Rickymu ulítlo a jde většinou o citelně hluché místo každého dílu. Zbytek je ale top notch a už se těším na třetí sérku. ()

roxy_ellen

Serial, kterému nemám asi co vytknout. Postavy, které se že začátku můžou zdát jako otravné, nebo i trochu odpudivé, ty jsem si postupem času zamilovala (jako třeba ten tlustý, trochu opožděný mamánek 😅). Já nemám ráda dojáky, ale tohle je tak geniálně vyvážené humorem Rickyho Gervaise (který já prostě miluji), a i když nastala nějaká smutná situace, stejně se člověk nakonec většinou usmívá nebo řehtá na celé kolo :)) A hlavně, myslím, že je to seriál, který člověku něco dá, některé dialogy jsou opravdu krásné a obohacující. Prostě a jednoduše ***** Už se těším, až se na něho kouknu znova :) ()

Hapretor

Zasmál sem se i pobrečel ... pak depka ... Ricky Žervé umí hrát - bezesporu ... ale jeho cynismus je už takový, že fakt nevíte ( tedy hlavně Já ), jestli si dělá prdel, nebo ne ... a to tam klidně někoho třeba pohřbívaj nebo přejížděj autem nebo mrdaj rourou do prdele ... fakt nevim, kde má Ricky tu hranici ... každopádně ale zabavilo a času nelituju ... jen mi od něj málo co sedne ... ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů