Dan9K

Očekávaný oblouk se dostavil. Poslední díl je takový smířlivý a možná až moc. Přijde mi, že celý seriál Ricky Gervais využívá především k tomu, aby světu řekl své názory a svůj pohled na svět a do děje dává tato témata dost na sílu jako začínající spisovatel. Na druhou stranu, já s ním v podstatě ve všem souhlasím, takže jsem si to i dost užíval. 3. a 4. díl je vynikající. Seriál je klasická Gervaisovina, čili je to silně depresivní komedie a podobně jako Derek to může být docela nebezpečné sledovat, pokud zrovna nejste na pozitivní vlně. Dávám hvězdičku navíc, protože je mi to celkově sympatické a mám rád Rickyho a jeho pohled na svět, ale trochu se divím té všeobecné chvále. Jinak je to totiž jen lehký nadprůměr. ()

Slasher

S rezervou - komu se tohle nelíbí, může za to buď věk, netrpělivost (a v tom případě jsi tomu dal max dva díly), anebo jsi jen zhovadilá bezcitná p*ča. Mile sarkastická, decentní a hluboce lidská humorná smutňárna o dealování se smrtí a smyslem života, se spoustou klasických gervaisáckých témat a motivů. Hlupáctví, ateismus, zvířátka. ♪♫ 90% ()

Aristes

Náběh to mělo slušný. Gervais je ateista, takže žádné pánbíčkaření se naštěstí nekonalo, ačkoli k tomu námět mohl svádět. Co mi vadí, je, že Gervais namísto aby se spokojil s tím diváka rozesmát (což se mu v mém případě tu a tam přeci jen podařilo), má navíc potřebu mu ještě předat pár životních mouder. Do toho hlavní hrdina si nesmí ponechat svůj pokřivený charakter, ale musí se změnit, stát se dobrým lidumilem, který se naučí mít všechny rád, a jemuž nakonec všichni odpustí... Nebýt tohoto přemoudřelého, přeslazeného a uslzeného vyústění, mohla to být daleko větší bžunda. ()

Alementina

Dala jsem si čas na rozmyšlenou, trochu mi vadí ta předvídatelné, jak se to bude vyvíjet. Absordita si urvat svůj kousek slávy v místních novinách je velký bizár. Ricky je svůj, za mě nejlepší je diskuze s cukrárně s dětskou porci :) jinak je to příjemný pohlazení podusíme, ale čekala jsem to ostřejší. / 12.1.23 dokoukano ()

geklon

Já to tomu Rickovi nežeru, zbytku hereckého ansáblu ano, ale ten Rick je v mých očích takovej sakisticky nadřazenej píčus, že mu ta poloha "Umřela mi žena, nechci bez ní být ani vteřinu. To se radši zabiju. A při tom jsem se k ní choval jako děcko z diagnosťáku ke sým vychovatelům.", zkrátka není vůbec přirozená. Za mě si dejte třeba MOM, nebo klasickýho Loui. To mi přijde jako daleko silnější a realističtější. ()

• Novinový titulek „Life of Brian“ odkazuje na stejnojmenný film Life of Brian (1979) skupiny Monty Python. (velkyvezir)