Recenzie používateľa waits k tomuto seriálu (6)

Po životě (2019)

Už jsem chtěl nad Netflixem zlomit hůl, většinu produkce do druhém díle přestanu sledovat, valnou část vidím jako profesionální,ale unifikovanou podívanou, která ve mě nezanechá žádný dlouhodobější dojem, ničím mě neobohatí. A najednou přijde Ricky Gervais, který vystřihne neokázalou až obyčejnou postavu Tonyho, neschopného se smířit se smrtí svoji manželky a trefujícího se díky tomu svými sarkasmy do svého okolí, někdy vtipně, někdy nevhodně, někdy krutě. Postavy kolem Tonyho jsou životné, zajímavé, lidské, to samé se dá napsat o dialozích. A na mě tohle představení chlápka z maloměsta, co uvažuje o sebevraždě, ale je schopný nalézt ve svém okolí důvod v životě pokračovat působí až dojemně. ()

Série 1 (2019) (S01)

Gervais přesně balancuje na pozici smutné komedie a dokáže od prvního okamžiku vzbudit zájem o sebe i ostatní. Tony nejde do extrémů, hraje vlastně docela na jistotu, obzvlášt když souhlasíte s jeho (tedy autorovými) názory na svět. Dočkáme se i sarkasmu a cynismu,ale v menší míře, než by člověk čekal,a současně okamžiků smutných až depresivních, hlavně ale těch okamžiků, kdy člověk cítí empatii a sounáležitost, těch, je zase mnohem víc. Příběh, výborně vybraná, vždy jen lehce nahozená, hudba (Daughter, Nick Cave, Bill Withers, Lou Reed aj.) a prosluněné exteriéry dohromady vytvořili skvělý civilní kýč. Kam se hrabe většina rádoby neokázalé produkce! ()

Epizoda 4 (2019) (S01E04)

Plná pětihvězdičková epizoda. Tony už prostě není jen sarkastický cynik, ukazuje v náznacích i ono zminované dobré srdce. Vtipné, civilní, osvěžující. ()

Epizoda 6 (2019) (S01E06)

V poslední epizodě Gervais malinko ujel z kýčařiny originální do kýčařiny obvyklé . Ale odpouštím mu to a nechávám celou serii stále na plném počtu. ()

Série 2 (2020) (S02)

První řada, začínající za zvuk Lovely Day byla skvělým počinem, ve které umírněný Gervais podal trápícího se a tudíž cynického Tonyho na výbornou, bez potíží utáhl celou serii sám. Ve druhé se Tony potápí do žalu ne tak hluboko, zato téměř neustále, takže veškerý děj obstarávají vedlejší postavy, některé bohužel zkarikovány do extrému (psycholog). Ve druhé ubylo veselosti a přibylo oblíbeného Gervaiho žánru, trapnosti (vystoupení amatérského souboru, chování psychologa) a melancholie (Tony dokonce pláče). Ale dobrá, mám Rickyho rád a užil si to. Ale té třetí serie se trochu bojím. ()

Epizoda 6 (2020) (S02E06)

“In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on.” —Robert Frost. Poslední díl se Rickymu povedl, včetně poslední scény. Good. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů