Beverly Hills 90210

• Česko Beverly Hills 90210 (viac)
USA, (1990–2000), 219 h 29 min (Minutáž: 40–93 min)

Tvorcovia:

Darren Star

Réžia:

Georg Fenady, Allan Kroeker, Jennie Garth, Burt Brinckerhoff (viac)

Jason Priestley, Jennie Garth, Ian Ziering, Luke Perry, Brian Austin Green, Tori Spelling, Kathleen Robertson, Tiffani Thiessen, Hilary Swank, Jamie Walters (viac)

Steve, Brandon, Andrea, Valerie, Dylan, Kelly, Brenda, David, Donna. To jsou hlavní postavy seriálu o mladých a pro mladé, kde je každý bohatý, chytrý, úspěšný a jak jinak, než i krásný. Prostě narozeni v Americe. Ale i přes perfektní předpoklady k vedení života bez útrap si jimi tito neposkvrnění lidé procházejí. Potýkají se s prvními láskami, se zklamáním z nich, s jejich návraty. Někoho zláká svět drog, jiného do své moci polapí “démon alkohol“, někdo neplánovaně otěhotní... Jen Steve je pořád v pohodě. Ale i přes veškeřé spory, které mezi sebou kdy měli, jsou to přátelé a nic na světě nemají radši víc, než jeden druhého (a svoje rodiče). (oficiálny text distribútora)

Chrysopras

Myslim, že je dost hloupý plivat na seriál, na kterej v 90. letech koukal snad každej. Mě to chytlo pořádně až když to běželo později a nemůžu říct že by to bylo špatný, ikdyž chápu že takovýto každej s každym trapný je. Kdo mě ale vždycky iritoval byla Andrea Zackerman, nikdy víc :-)) ()

Sheldra

Přiznávám se: byla jsem na místě a činu a viděla jsem to! Dosvědčuju, že je to absolutní krávovina, že tam nikdo neumí hrát a že scénárista je zastydlej puberťák. Svatosvatě přísahám, že to na mě nezanechalo sebemenší stopy - vlastně ano, kdykoli někoho ze zdejších vidím v jiném filmu, mám sto chutí vrazit mu otvírák do zadku! ()

Petroff

"Pusťte Donu k maturitě, pusťte Donu k maturitě!!" Soukromý žebříček šukéznosti ženských hereček (od nejlepší k nejhorší): Kathleen Robertson, Tiffani Thiessen, Shannen Doherty ...pak všechny ostatní, a na konci Jennie Garth a Tori Spelling. ()

kagemush odpad!

Poctivě jsem se snažil,ale víc jak pár dílů se prostě vydržet nedalo. A to šlo tohle veledílo v době,kdy já jako čerstvý dvacátník,bych se měl vejít do té jejich cílové skupiny. No,nevešel. Balast všude kam se podívám,hromady silikonů a botulů,prázdných slov a hlav. Nejhorší na BH 90210 je,že jeho úspěch předznamenal nástup dalších a dalších debilních seriálů o mladých a pro mladé. Fuj. ()

Jigy

Tahle parta je dnes již kultovní a ať mi nikdo netvrdí, že neviděl ani díl. Jednu dobu to prostě byla společenská nutnost Beverly sledovat a každej jinej byl out. Ač se mi tento seriál dnes může zdát jako sentimentální ptákovina před patnácti, či kolika lety, jsem si ho ujít nenechal. Říkejte si co chcete, pro naši generaci byl něco zlomového a stejně jako Akta X ukázal směr svým následovníkům. ()

Nuala

Správný Brandon, správná Brenda a nakonec správní všichni. A navíc vás ještě naučí, jak se chovat, co je dobré a co ne. Takové Rychlé šípy v Americe... :) ()

Jufonka

Samozřejmě - kdybych to měla hodnotit stejným metrem jako filmy, tak by to mělo tak jednu hvězdičku, dvě maximálně. Každopádně v 90. letech jsem se na to dívala a jak napsal Dobytek - díval se na to každej a kdo řiká že ne, dívá se na to dodnes. Sledovala jsem každej díl a samozřejmě že většina dialogů je ubohá a některý herecký výkony hrozivý, ale měla jsem to ráda, byla to droga. Proto 4 hvězdy. P.S.: jinak prvních pět sérií bylo fakt skvělejch, další už blbý. ()

rakovnik

Na každý díl jsem se strašně těšil a čekal na něj, program dne si přizpůsoboval tak, abych mi ani jeden díl neunikl...ale jako u každého seriálu, čím více sérií, tím nižší kvalita. Nebo možná jinak, čím více sérií a já starší, tím více mi tento seriál připadal stupidní a postavy nesympatické a směšně se chovající. Dnes už se tomuto seriálu spíš směji, obzvláště dílům, kde se moralizuje kvůli alkoholu, kouření nebo drogám :-) ()

vydumnica

Bola som dost velkou fanynkou Beverly Hills, zbierala som aj nalepky zo zuvaciek a plagaty, obrazky z casopisov. Najradsej som mala Kelly a Dylana, ktory uz ani nie je medzi nami. Tie prve serie boli lepsie, potom to uz bolo horsie a horsie...4* za pekne chvile stravene s partiou z BH 902 10. ()

Jino

No přiznejte si. Kdo by neznal Beverly Hills 90210.. Ze začátku mě to bavilo, ale pak sem to nějak přestal sledovat a už sem se k tomu nikdy nevrátil a nelituju. ()

marcek

V 90. letech velká bomba. Každej to sledoval, ale když zjistil, že je to pořád jedno a to samé (každý chodí s každým, a pak se vystřídají) přestalo ho to bavit ()

cariada

Spíš ty dvě z nostalgie. Tenkrát jsme na to koukali všichni. A děsně to žrali. Dnes už jenom žasneme co že je to za blbost. A máme z toho srandu. Neskutečně mě vadilo jak všechno rozebírají a dělají z komára velblouda. Jo pojdme to probrat k Natovi. Příšerná byla Donna a Kelly. Puste Donnu k maturitě! Puste Donnu k maturitě. Tohle ,když slyším už se řežu smíchy. Neskutečně naivní dnes. ()

MrPierc

Nejlepší z nejhorších ! Brendnnn, Kelllllly, Stýv, Brendaa, Dylen, Dona. Parta bohatých lidí do nepohody. I bohatí teenageři dokáží být lidští a mají stejné problémy jako chudina. Drogy, alkohol, sázení, sex, dýýýdžejing, učení. Prostě výchovný seriál se vším, co dospívající potřebuje. ()

lebowski!

:D obsah je vážně vtipný..."jen Steve je pořád v pohodě" :D Z dnešního pohledu jde o neškodnou srandu moralizující mládež, v čele se "správňákem" Brandonem. ()

Rodriguez

Tyhle typy seriálů měly začátkem 90.let potenciál. Dalo se na ně koukat a divák nebyl tak otráven, jako dnešním stylem telenovel. 50% ()

DruidKarel

Tohle byla a je opravdu klasika. Dokonce jsem se jednu dobu časal jako Brandon Walsh, takže jsem vypadal jako jihočeský seladon. No, dneska už je tenhle žánr dávno překonán, ale tenkrát to byl hit. 4* ()

Lanark odpad!

Hec, nostalgie a náhodně zahlédnutá patka ala Brandon zapříčinili, že jsem po cca 20 letech znovu viděl pilot první série. Následovalo subjektivně 10 hodinové utrpení čiré prázdnony, kdy ani devádesátkový feeling a hezké nohy Brendy a nový nos Kelly neodradili od pokušení vypíchnout si oči, zacpat uši voskem a ukřičet se do zoufalství. Bohajeho guilty pleasure ani omylem, tohle byla fakt tortura. Po zjištění neexistence Ježíška a neautentičnosti Rychlých prachů je toto třetí nejhorší životní zklamání. A chci si o tom promluvit!!! ()

C0r0ner odpad!

Kvůli tomuhle "snu" probíhá invaze arabáčů? Že toho chtějí být součástí? Součástí pozérské, dementní společnosti založené na nevkusu, přetvářce a lži? Tak to jsme to jako západní civilizace dost posrali. BH 90210 je ubohá sračka pro ubrečené loosery, kteří nesnášejí svůj hrozný život a vzhlížejí k nereálným lepším zítřkům. 0% ()

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (viac)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym… (viac)

Beverly Hills 90210 chystá návrat

Beverly Hills 90210 chystá návrat

23.12.2018

Stanice CBS podle všeho plánuje druhý restart kultovního seriálu pro mladé Beverly Hills 90210. Původní herci Jennie Garth, Tori Spelling, Jason Priestley, Brian Austin Green, Gabrielle Carteris a… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)