Beverly Hills 90210

• Česko Beverly Hills 90210 (viac)
USA, (1990–2000), 219 h 29 min (Minutáž: 40–93 min)

Tvorcovia:

Darren Star

Réžia:

Georg Fenady, Allan Kroeker, Jennie Garth, Burt Brinckerhoff (viac)

Jason Priestley, Jennie Garth, Ian Ziering, Luke Perry, Brian Austin Green, Tori Spelling, Kathleen Robertson, Tiffani Thiessen, Hilary Swank, Jamie Walters (viac)

Steve, Brandon, Andrea, Valerie, Dylan, Kelly, Brenda, David, Donna. To jsou hlavní postavy seriálu o mladých a pro mladé, kde je každý bohatý, chytrý, úspěšný a jak jinak, než i krásný. Prostě narozeni v Americe. Ale i přes perfektní předpoklady k vedení života bez útrap si jimi tito neposkvrnění lidé procházejí. Potýkají se s prvními láskami, se zklamáním z nich, s jejich návraty. Někoho zláká svět drog, jiného do své moci polapí “démon alkohol“, někdo neplánovaně otěhotní... Jen Steve je pořád v pohodě. Ale i přes veškeřé spory, které mezi sebou kdy měli, jsou to přátelé a nic na světě nemají radši víc, než jeden druhého (a svoje rodiče). (oficiálny text distribútora)

DandaPiper

Beverly Hills je klasika. Dneska by to byl sice propadák, ale na svou dobu to bylo dost pokrokový a žral to každej...Hodnotím tedy za "tehdy". ()

spacemaster

Tohle hltala mama a já sem musel povinně s ní. Po pravdě to nebylo tak strašný i když tehdy jsem byl ještě děcko, ale přemýšlím o tom že někdy zkusím aspoň jeden díl abych věděl co bych na to říkal teď. ()

frog.g

Který člověk v mém věku tenhle seriál nezná? Možná jsem si měla schovat to tričko a žvýkačkový tetovačky s BH 902 10, které jsem tolik milovala. ()

mondavi

Hodnocení je čistě z nostalgie, jelikož i já patřím ke generaci, která na BH vyrostla :) Přesto si to znovu nepustím, to abych si nekazila iluze...V. ()

Reiner

Má srdeční záležitost z doby kdy jsem byl hoodně mladý ;) Zpracování i herci té doby mi vyhovuje a nemohu tak jinak, než dát 5* a 89% ()

gotham

Jako teenager jsem viděl pár dílů a dnes mi to vyvolává úsměv na tváři, zhodnotil bych to asi jako kultovní kravinu :-) 20% ()

harycek

Seriál o jednoduchém životě bohaté omladiny v USA , který blbnul hlavy našim dorostencům , ale život není takový jak ho viděli scénáristé tohoto jednoduchého seriálu, který se s odstupem času jeví jako pohádka !!!! ()

mnx odpad!

Schválně jsem se podíval teď na jeden díl, abych si připomněl dobu, kdy by mi bylo cca 13. Docela jsem koukal, jaký že to vlastně skvost nám tehdejší ČS televize vkládala do hlavního vysílacího času. Byly 2 roky po revoluci, země se zmítala v různých privatizačních tunelech, šmejdi se vydávali za podnikatele z Harvardu a nechávali se vidět v reklamách, a na ef jedna šel Beverly Hills, kde byli všichni krásní, "cool" (no, až na ošklivou a hloupou Donnu), bohatí, řešili pořád dokola své ohromné problémy (kdo s kým spí, kdo s kým proč nespí, kdo se na koho blbě podíval anebo naopak nepodíval). Všechno se prostě zdálo tak dokonalé a růžové :) Jenom pochybuju, jestli by po tom dneska štěkl pes. ()

persefone

Když jsem byla mladá, byla jsem na každý díl tohoto seriálu přilepená na obrazovce, pečlivě jsem sledovala každý zvrat v ději.... Dnes jsem viděla cca 4 díly a doslova jsem je přetrpěla. Hlavní hrdinové mají tolik "problémů", že to působí až směšně, všichni se samozřejmě aktivně podílí na řešení problémů a nakonec nesmí chybět morální poučení pro sledující diváky. Zřejmě to mělo mít výchovný účinek na americkou mládež, či co. ()

Akalain

Opravdu by mě zajímalo jestli se to všechno dá stihnout za střední školu. Moc reálné mi to nepřipadalo a i v té době kdy to frčelo v televizi mi to na můj věk připadalo trapné. ()

superzurda

Když mi bylo osm, nadšeně jsem sledoval tuto americkou pecku. Když mi bylo dvanáct, s kamarády jsem obdivoval Brandonovi hodinky ze znělky. Když mi bylo dvacet, vyhulení jsme se tlemili při každém dílu. Až mi bude sedmdesát, budu seriál pouštět svým vnoučatům, aby viděli, jak jsme se k sobě v mládí chovali. Z toho lze vyvodit jediný závěr. Je to prostě seriál o mladých a nejen pro mladé:-) ()

První díly se ještě sledovat daly a s trochou nadsázky by se dalo říct, že jsou o problémech amerických mladých lidí. Ale ten šílený a nekonečný zbytek? Brrrr:( ()

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (viac)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym… (viac)

Beverly Hills 90210 chystá návrat

Beverly Hills 90210 chystá návrat

23.12.2018

Stanice CBS podle všeho plánuje druhý restart kultovního seriálu pro mladé Beverly Hills 90210. Původní herci Jennie Garth, Tori Spelling, Jason Priestley, Brian Austin Green, Gabrielle Carteris a… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)