Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (12)

Kryton (1988) (S02E01)

A to si tady nikdo nevšiml začátku alá Alien i parádní několikasekundové parafráze Goldsmithova betálního motivu???? ()

Pozpátku (1989) (S03E01)

Dle mého, dodnes nejlepší díl vůbec. Pokaždé!!! řvu smíchy. Tohle žadný jiný komediální seriál u mě neumí. Smích, ano. Ale slzy smíchu, kdy vás bolí břicho a vy prosíte, aby to už skončilo, to u jiných haha sérií, nezažívám. ()

Karanténa (1992) (S05E04)

Pan Filuta,se velice zlobí.:))) Co s nimi teď uděláme? Ale nee,kdo by to pak uklízel. ()

Epidém (1997) (S07E07)

Epidémův hlas v podání Martina Zounara, je bezchybný! Lepší jak originál. Opravdu jeden z mála seriálů, u nichž vyžaduji dabing. ()

Série 11 (2016) (S11)

Tato série se bohužel té předchozí nemůže rovnati. Ne,že by byla špatná,ale krom 9.je nejvíce vážná a to u sitcomu s prominutím považuji za podstatný problém. Často jsem si totiž připadal,že sleduji Krajní Meze,akorát s více humorem. Jako by se autor rozhodl,že chce tentokráte zkusiti opravdový SF seriál s hlubšími myšlenkami apod. Nic proti tomu,ale doufám,že 12.s.už bude ve starých kolejích. A ano,mohu souhlasiti s názory,že 1.díl je absolutně nejslabší,což tímto textem,slavnostně stvrzuji.:) Za nejvtipnější považuji poslední 2 díly a na scénu,jak kocour rodí morfátka (z nichž pak jedno v rámci citového vydírání za účelem ochrany vlastního života,se promění na ježečka s cylindříkem v malém nákupním vozíku,to tam fakt je:))) dlouho nezapomenu. A taky scénu,kdy se chodbami trpaslíka sune rimmeromonstrum,které jakoby vypadlo z některého Silent Hillu (to myslím vážně,ona má vůbec tato série až hororové prvky,se mi zdá),nějaký ten čas,nevyženu z hlavy. Každopádně si snad nikdy nezvyknu na tu vysokou úroveň efektů.:) Jo a naučil jsem se 2 nová slova: srabotomie a fňuknosukce. Hahaha!!! ()

Vyléčení (2017) (S12E01)

Rimmer...,,To je naposledy, co jsem uvěřil, psychopatovi´´. :))))))))))))))))))))))))) ()

Silikonie (2017) (S12E02)

Kocour jako android...velmi bizarní. :-/ ()

Časová vlna (2017) (S12E03)

Růžovofilaový policajt je něco tak nepopsatelného, že nemám slov. Buď je to geniální, nebo na poblití.:) Naprostý vrchol jsou ovšem, neustálé upřednostňování záchrany planety Rimmer od Rimmera, hahaha!! To jsem nemohl.:))))) ()

Robokracie (2017) (S12E04)

Moc jsem se nasmál. Volební očerňovací praktiky, jako živé.;-) A special quest star....švitorka, švitořící toustovač, mě připravil opět, záchvaty smíchu. Musím si rychle pustiti ten původní díl.;-))) ()

M-Corp (2017) (S12E05)

Tento a posl. díl, hravě předčí zbytek. Perfektní sonda do naší, vyprázdněné, elektronické doby, plné různých aplikací a jiných nezbytných online sraček. ()

Skokan (2017) (S12E06)

Dokonalé zakončení série. Jen nechápu, proč ty skoky mezi realitami, začaly až 7min. před koncem?:( Tolik vzpomínek. Obří krysa byla neskutečná, byť trochu děsivá. Taky bych tam kvůli ní, nezůstal.:) Ovšem, to pohnuté vzdychnutí od diváků, když se objevil Holly (stáří už bylo viděti) a zvláště pak stará/původní kajuta z 1.s., v podstatě beze změny...to za to stálo. Kruci, já bych tomu věnoval aspoň 80% děje a ne jen 11%. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019