Červený trpaslík - Série 12 (2017) (séria)

Robokracie (S12E04)

(epizóda)
  • Veľká Británia Mechocracy

Hlas lidu, hlas Boží, ale co když se jedná o hlasy bytostí neorganického původu? I o ty je třeba se ucházet. Díky Listerově lehkomyslnosti při zacházení s elektronickými daty je Červený trpaslík napaden počítačovým virem a celá situace vygraduje ve všeobecnou stávku strojů. Aby obnovily své služby, je potřeba vybrat člena posádky, který by zastupoval jejich zájmy. O funkci se samozřejmě hlásí Rimmer, něco takového ale nelze připustit. Jediným řešením je uspořádat demokratické volby, v nichž nepochybně zvítězí ten nejlepší. (Česká televize)

PKD

Moc jsem se nasmál. Volební očerňovací praktiky, jako živé.;-) A special quest star....švitorka, švitořící toustovač, mě připravil opět, záchvaty smíchu. Musím si rychle pustiti ten původní díl.;-))) ()

subic

Stahovat "e-náklad" z neznámé lidi volající o pomoc přímo na hlavní disk se nemusí vyplatit. Antivir sice zafungoval, ale všechny stroje vč. automatů na jídlo jsou ve stávce. Takže kdo vyhraje volby jako zastánce strojů, slizký Rimmer s kocourem nebo Kryton s Listerem? Po vzoru nejen amerických voleb se rázem strhne nelítostná kampaň, během které se vytahuje kde co. A proto se nakonec na scénu dostane ten strašně užvaněný starý toustovač známý z prvních sérii, aby nerozhodné volby rozhodl. ()

filmmovier

Další výtečná epizoda. Po stránce vtipů to sice bylo slabší a vlastně ani zápletka nebyla kdovíjaká, ale to zpracovaní bylo naprosto fantastické. Trpaslík má pár dílů, které si užívám více než ostatní, a tento se asi zařadí mezi ně. Sice nepřichází s žádnými inovacemi, zato ale nabízí jednoho starého známého, jehož návrat byl naprosto, ale naprosto fenomenální a Holly bude mít co dělat, aby ho překonal. Teď už chybí jenom ten Eso. A volební kampaň byla také výborná. 100%. ()

korbitch22

Ano jak už někdo napsal, naprosto typická epizoda Červeného trpaslíka. Chemie dílu přesně jako za starých časů, neskutečná kadence hlášek a velký návrat švitorky švitořícího toustovače, švitorka sem já a toustuji rád. Takže, dá si někdo toust?80%. ()

Richie24

Naprosto TOP díl 12. řady! Špičkový aktuální humor, který přitom připomíná staré trpaslíkovské časy. Při uvědomění si, kam Kryton s Listerem míří pro rozhodující hlas, jsem řval smíchy. A když se mé podezření naplnilo, řval jsem o to víc. Tohle je bomba, po 29 letech od vzniku legendy. Díky Robe, díky Dougu. ()