Červený trpaslík - Série 12 (2017) (séria)

Skokan (S12E06)

(epizóda)
  • Veľká Británia Skipper

S některými zákonitostmi fungování vesmíru není radno si zahrávat. Říkejte to ale Krytonovi, který má zvídavost přímo zapsanou ve svém základním programu a především Rimmerovi s jeho nezřízenou ctižádostivostí. Díky Krytonově přístroji, umožňujícímu kvantové skoky mezi alternativními vesmíry se před Rimmerem otevírá možnost, že konečně nalezne vesmír, ve kterém nebude zkrachovalý zoufalec. Takovému pokušení samozřejmě nelze odolat, i když jak trefně podotýká Lister, i při nekonečném počtu vesmírů se nejspíš Rimmer docela nahledá. (Česká televize)

Melios

Skvelé zakončenie série. Toľko comebackov som fakt nečakal. Kto by kedy povedal ,že Rimmer bude taký zúfalec ,že mu ani nekonečno iných dimenzií na nový život nebude nestačiť! 😂 Veľmi ma ,ale potešili menšie kameá ako návrat Holyho a Kočanskej ,alebo remake Listerovej a Rimmerovej kajuty z prvých dvoch sérii. Proste topka! ()

APLSMLS

Jůůů, to byla paráda :) Jestli poslední díl vůbec, tak se vší důstojností! Ty opaky byly supr nápad :) A pan krysa mega úlet haha! Na začátku jsem měl trochu dojem, že už se recykluje něco hodně starýho, ale nakonec se to uchopilo za parádní konec a Rimmerovi skoky realitami jsou jízda! VŠICHNI JSOU ŽIVÍ, ARNOLDE! A že nezůstal v té, kde se mu splnili všechny sny? No co vám budu, je to FOUŇA! ()

korbitch22

Nevim jestli nejlepší díl 12. série, ale povedený určitě ano. Má to ten Trpasličí šmrnc a hlavně camea dvojice původních herců dost potěšili včetně původních lokací a kostýmů, ve kterých se seriál odehrával. Kdyby se nějakým způsobem seriál vrátil k tomuto konceptu nezlobil bych se, na poslední díl ale pořád ne dost silné a jako celá 12. série zbytečně zkratkovité, nedodělané a místy spíchnuté horkou jehlou. To je asi největší slabina 12. série, ten neustálý přítomný pocit uspěchanosti, jako by snad měli všichni příští týden umřít. Místo 13. série bych uvítal 90 minut dlouhý film. S Kochanskou, robíky, kapitánem, Hollym a rozloučením jakým jiným, nežli happyendovým s návratem na zemi. I když 12. série je zatím nejlepší od osmé, těžko říct, jestli tvůrci ještě zvládnou jednu celou sérii a kdy a hlavně jak se rozhodnou trpaslíka ukončit. Já už bych nějaký ucelený a hlavně nostalgický konec uvítal.70%. ()

Sidarius

Jako hra na nostalgii i oživení "starých dobrých fórků" i "starých dobrých vedlejších rolí" sice fungovalo velmi dobře (i přes značnou recyklaci obého), ale ignorace jedné z nejlepších linek v seriálu, a to existence ESO(Ů) RIMMERA(Ů), to mě tedy neuvěřitelně zklamalo, určitě mu mohl být věnován minimálně jeden rychlý skok (rychlé znechucené ne a okamžité zmáčknutí tlačítka). Celkově extrémní nekonzistence některých věcí v nových sériích s těmi původními, mi dost vadila. Ale až na to se tenhle návrat povedl na výbornou! ()

subic

Tenhle díl se povedl, protože končí dost netradičně. Kryton si zase hrál a vytvořil přístroj umožňující kvantové skoky mezi paralelními vesmíry. A jak to dopadlo? Každý člen posádky má na disku uloženou svou osobnost pro případ, že by z něj byl hologram. Dave Lister potřebuje osobnost obnovit, takže se nakonec dostane do fáze, kde začíná úplně první díl. ()

• Když cestuje Rimmer (Chris Barrie) mezi dimenzemi, změní loď Červený Trpaslík také barvu na sytě modrou, podobnou barvě Tardis, zatímco na pozadí je planeta podobná Galifrey. Je to odkaz na kosmickou loď a domovskou planetu Doktora ze seriálu Pán času (od r. 2005). (Nathaniell)