Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (86)

Zpátky na Zemi (2009) (S09)

Podle mě asi nejhorší, která kdy vznikal, je to chabé, jakoby bez nápadu. A chybí smích, hodně. To prostě ke kultuře sitcomů patří, tak proč tu sakra není? ()

Zpátky na Zemi, část první (2009) (S09E01)

Začátek mě nějak neoslovil, a je vidět, že odebraný smích citelně chybí, ten prostě je součástí kultury sitcomů a prostě bude. ()

Zpátky na Zemi, část třetí (2009) (S09E03)

Použít znovu nápad s olihní zde nic moc. Normálně jsou návraty dobré, ale tenhle prostě nevyšel. ()

Série 10 (2012) (S10)

Po tom, co bylo devátou sérii, tak u mě s desátou zavládla naprostá spojenost a návrat do starých kolejí. Sice ještě neovládám hlášky tak automaticky, jako z prvních osmi sérií, ale to se časem poddá. Takže návrat k seriálu po dlouhé době byl nakonec dobrý nápad, byť to tak u devátá série vypadat nemuselo. A já bych ji nejradši zrušil... byť pár věcí se tam taky najde. ()

Trojan (2012) (S10E01)

Po chabé deváté sérii prostě pecka. Hlavně tento díl dostane jiný rozměr, když si člověk uvědomí, že Howarda dabuje stejný herec jako Sheldona a Crowfordovou jako Amy. To se celý děj posune úplně někam jinam. ()

Otcové a synové (2012) (S10E02)

Taková škoda, že některý věci nešli přeložit líp... ale všechno člověk doslovně nepřeloží, s tím se nedá nic dělat. ()

Citróny (2012) (S10E03)

Už asi nebude moc historických postav, které by Červený trpaslík vynechal. I když je pravda, že některé už se opakovali. ()

Zapletení (2012) (S10E04)

"To není Kočanská, šla mi po rozkroku." ()

Milý Dave (2012) (S10E05)

Pošta už tu byla a zápletka s otcovstvím trošku slabší, ale i tak tento díl baví, téměř jako každý jiný. ()

Začátek (2012) (S10E06)

Skoro je "škoda", že se natočila XI. a XII. řada, resp., že tento díl nebyl na jich konci, bylo to skvělé zakončení, kdyby se první díl jmenoval Konec a poslední Začátek. ()

Série 11 (2016) (S11)

Pro mě plnohodnotné pokračování desáté série, byť kulisy desáté se mi líbily víc, ale ty se mění co sérii. Jistý forma "pádu" je sice vidět, ale pro mě je dost malá, navíc po tom, co člověk mohl vidět u deváté série, se seriál odrazil ze svého dna. ()

Zlatý dvacátý (2016) (S11E01)

Super nápad, dobrý hlášky, prostě plnohodnotné navázání na desátou sérii. Člověk si bude muset počkat, až se nové hlášky ohrají a stanou se klasikou. Tyto pro to potenciál určitě mají. ()

Samsára (2016) (S11E02)

Tak bizarní nápad se může stát jen v Trpaslíku, prostě pecka. Rozhodně jsem se bavil a bavit se budu, až se na tuhle epizodu podívám někdy znova. ()

Dávat a brát (2016) (S11E03)

Krásná zápletka s časovým časovou smyčkou, prostě stará dobrá klasika v novém hávu. A škoda, že v dalších dílech neobjevil Snacky, určitě by byl platný člen posádky. ()

Důstojník Rimmer (2016) (S11E04)

Nápad s povýšením Rimmera se mi z počátku nezdál špatný. Biotiskárna stejně tak. Ale dopadlo to tak, že jsme viděli pokračování Rimmerosvěta. To se jinak ani nedá říct. Takže ingredience dobré, ale výsledek už tak dobrý prostě nebyl. ()

Kryze (2016) (S11E05)

Jak způsobit vesmíru krizi středního věku snadno a rychle. Prostě pecka. ()

Džin z lahve (2016) (S11E06)

Návrat polymorfa na konci této série byl super a podtrhl tak celou série, kterou jsou jsi užil, ačkoliv vím, že ne každý měl to štěstí. Aspoň je vidět, na příkladu polymorfa, že se ve vesmíru nepotkávají pouze s unikátními jedinci, ale že někteří tvorové se v něm regulérně vyskytují. ()

Série 12 (2017) (S12)

V sérii se našlo několik výkyvů, které byly horší, ale celkově jsem byl spokojen. Největší spokojenost panovat s posledním dílem. Jediné, co scházelo, byla nějaká větší propojenost dílů, nějaká červená nit, něco ve stylu, přišli jsme o Trpaslíka a musíme ho dohnat. Jinak bych snad neměl co vytknout. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019