Červený trpaslík - Série 10 (2012) (séria)

Citróny (S10E03)

(epizóda)
  • Veľká Británia Lemons

Že nikdy se nevrátí pohádka mládí, je notoricky známá frustrující pravda, která ovšem nemusí vždy platit. Kryton objeví na palubě Červeného trpaslíka omlazující sprchu, schopnou přetočit lidský genom a vrátit tělo na vrchol fyzických sil. Jediný problém je, že je švédské výroby a tudíž si ji uživatel musí sestavit sám. Hned první pokus s Listerovými ponožkami se pochopitelně ošklivě zvrtne a přenese celou posádku do Británie v roce 23 po Kristu. K cestě zpátky naši chrabří hrdinové potřebují jedinou věc – osmivoltovou baterii. Tu lze jednoduše vyrobit z citrónu, ten je ovšem v této barbarské době k mání až v daleké Indii. A zde potkají jednoho sympatického mladíka slavného jména. (Česká televize)

Mistr119

Narozdíl od prvních sérií, tento díl jsem při hodnocení viděl teprve podruhé...nicméně pamatuju si jej, jako by byl jeden z těch kultovních prvních!! :) Dozvídáme se o tajných letech Ježíše Krista a o tom, že Jidáš byl možná Kristův brácha a v neposlední řadě, že v roce 23 po Kristu se nepoužívaly v Indii tašky... :D ()

Viktooorka

Lister: Stromy. Tohle je možná Země! Kocour: Země, s vámi jsme pořád na Zemi. Vidíš stromy a hned je to Země. Kdo říká že tohle není planeta osídlená nahýma bojovýma kočkama které mě musí potkat abych je pomiloval? ()

tranquill

"Pleška a deka - holodeka!" - "Ale my potřebujeme něco organickýho, živýho, pulsujícího životem.. Ach pane, a co vaše ponožky?" - "Nebyl jsem připraven, ještě jsem řečňoval..." - "Ten démon se vrací.. Démon? Jakej démon? .. Ten, jenž ve mně dřímá, se znovu probudil.. Listere, ty jsi dal Ježíšovi vindaloo?" ()

DJ_bart

"To snad nemůže být Ježíš!" "A jak by byl asi tak starej?" "Když vezmeme v úvahu, že se nacházíme v roce 23 po Kristu, z logaritmických vzorců usuzuji, že mu bude asi.... 23 let." "Vždyť se na něj jen podívejte, podle těch sandálů bych toho hipíka poznal kdekoli!" ()

• Dálkový ovladač k omlazovací sprše je ve skutečnosti laserový dálkoměr. (Wade)
  • Rimmer (Chris Barrie) zmiňuje, že jeho matka byla členkou Jidášovy církve, a proto dostal jméno Arnold Jidáš Rimmer. V dřívějším díle Poslední den ale Rimmer popisuje, že oba jeho rodiče byli Vířiví adventisté sedmého dne, a to kvůli tiskové chybě ve výtisku Bible, který měli doma. (GordonCZ)