Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (86)

Červený trpaslík (1988)

Podle direktivy vesmírného sboru 9985/b, nebo 9985/c, nejsem si tím teď úplně jistý, tento seriál komentovat prakticky nepotřebuje, protože už jeho jméno samo o sobě je prakticky vypovídající. Kdo o něm neslyšel, jako by nežil. Nelze si život představit život bez něj. Já osobně si tento seriál pouštím velmi rád a opakovaně. Už se u mě, samozřejmě, vytvořila jistá deformace, kdy člověk zná snad všechny hlášky.... ale co by tento seriál bez toho byl, nemám pravdu? ()

Série 1 (1988) (S01)

U první, a i u druhé, série se mi hodně líbili interiéry, je škoda, že u nich nezůstali. ()

Konec (1988) (S01E01)

Klasika, která je nad klasiky. Mám takový dojem, že u komentářů k jednotlivým dílům budu dost opakovat, ale jak jinak taky vymyslet hromadu pochval? ()

Ozvěny budoucnosti (1988) (S01E02)

Podle jedno jedno z nejlepší ztvárnění, co se týče cestování rychlostí světla, a tím pádem týkající se determinace. ()

Rovnováha sil (1988) (S01E03)

Stejně mi je záhadou, jak se ty zkoušky Listrovi nemohly povést.... ()

Čekání na Boha (1988) (S01E04)

Další řada skvělých hlášek. Dobrá reakce na náboženství. ()

Sebevědomí a Mindrák (1988) (S01E05)

Další řada skvělých hlášek, které člověk může vidět 100x i po 101x. ()

Já na druhou (1988) (S01E06)

Upřímně, mě by snad nikdy nenapadla ta možnost, že bych byl někde dvakrát v přítomnosti, ne v cestování v čase se potkat. Ale být v jednom bodě dvakrát v přítomnosti.... ()

Série 2 (1988) (S02)

Společně s první sérií asi nejlepší interiér, co za celou dobu. Další už mi prostě nějak nesedly. ()

Kryton (1988) (S02E01)

První verze Krytona mi přišla trochu zvláštní, ale to se později srovnalo. Navíc ho hrál jiný herec a to taky může dost dělat. ()

Lepší než život (1988) (S02E02)

Ten koncept tý počítačový hry byl líp rozveden v knížce, ale i přes to super. ()

Díky za tu vzpomínku (1988) (S02E03)

Rimmer jako počítačový program? Pokud ho šlo takto modifikovat, proč toho Lister nevyužil více? ()

Queeg (1988) (S02E05)

Tady je vidět, že se dá natočit epizoda, který se celou dobu tváří strašně vážně a pak z toho vyleze úplná blbost a při tom to má skvělou úroveň. ()

Paralelní vesmír (1988) (S02E06)

Pokud chtějí feministky mluvit o genderové otázce, tak bych jim nejdřív řekl, aby se podívali na tuhle epizodu a pak, že se můžeme bavit. ()

Série 3 (1989) (S03)

U této série mě trochu naštvaly interiéry, když už je změnily, tak je mohly udělat alespoň lepší. Jinak na komičnosti se nezměnilo nic, což je dobře. ()

Pozpátku (1989) (S03E01)

Nejlepší je prostě ten závěr. A to je škoda, že nepoužili všechno z knížky, kde Kocour souloží pozpátku. Ale to by tady asi nešlo. ()

Trosečníci (1989) (S03E02)

Lister je prostě charakter, o tom není sporu! ()

Polymorf (1989) (S03E03)

Ony to jsou v podstatě jednoduché nápady, vzít lidem emoci a jak budou vypadat. Tenhle seriál se prostě neomrzí. ()

Výměna těl (1989) (S03E04)

V tomto díle asi neměli čeští dabéři moc práce navíc, a ti angličtí si to aspoň vyzkoušeli. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019