Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (41)

Poslední den (1989) (S03E06)

Křemíkové nebe je sice geniální, ale ani to mi k těm čtyřem hvězdám nestačí. Jinak jsem se totiž moc nebavil, přišlo mi to vleklé a ačkoli jsem celou dobu byl na hraně tří a čtyř hvězd, slabší závěr rozhodl o horším hodnocení. Bohužel. Silné 3* ()

Série 4 (1991) (S04)

Začátek série mi přišel dost špatný, až natolik, že jsem s celým Červeným trpaslíkem chtěl nadobro seknout, ale nakonec jsem rád, že jsem to neudělal, protože pak se to zase zvedlo a poslední dvě epizody byly dokonce geniální. Tak jsem zvědavý, jak na tom bude další série... 4* ()

Kamila (1991) (S04E01)

Už to prostě ztrácí dech a není to ono. Nápad dobrý, úvodní scéna dokonalá, ale zbytek epizody mi přišel dost mdlý a místy i nudný. Ne že by ty vtipy byly trapné, to vůbec, jen jsou podané tak, že se u nich bůhvíproč nesměju... Slabé 3* ()

D.N.A. (1991) (S04E02)

Vlastně bych jen doslova kopíroval můj komentář k minulé epizodě, akorát tady se mi ten nápad líbil ještě víc a o to víc mě mrzí, že jsem se u toho prostě nebavil., A dvě geniální hlášky mi celkový dojem z epizody skutečně nezachrání. Možná se k Červenému trpaslíkovi vrátím někdy časem, ale v tuhle chvíli nevidím důvod sledovat to dál, když už to má nejspíš nejlepší za sebou a kvalita pro mě pořád klesá... Fakt nevím, buď je špatně něco se mnou nebo s tím seriálem. Slabé 3* ()

Spravedlnost (1991) (S04E03)

Konečně nějaká pořádná epizoda po dlouhé době. Jako dřív už ten seriál nebude asi nikdy, ale pokud by pokračoval v takovém stavu, tak bych se asi ani nezlobil. Konečně jsem se u toho zase bavil, celkem rychle to uteklo a ačkoli dojmy na plný počet nemám, na solidní 4* ano. Nápad to má sice slabší, ale vedený je mnohem líp než u epizod s lepším nápadem... ()

Bílá díra (1991) (S04E04)

Slabší než minulý díl (ačkoli je zajímavé, že tady je ten nápad zase o něco zajímavější) a místy mi to přišlo poněkud nudné, ale jinak jsem se bavil dobře a vedené to bylo taky obstojně, takže proč ne. Slabé 4* ()

Jiná dimenze (1991) (S04E05)

Už jsem ani nevěřil, že bych kdy nějaké epizodě Červeného trpaslíka ještě dal plný počet. Sice slabý, ale pořád plný. Tahle epizoda si to ale fakt zaslouží, protože měla skvělý nápad, který byl skvěle vedený, nenudil jsem se u toho, bylo to vtipné a až na ten nijaký konec bych snad neměl co vyčítat. Takový menší zázrak, ale nechci to zakřiknout. Slabých 5* ()

Roztavení (1991) (S04E06)

Fakt nechci nic zakřiknout, ale že by ta kvalita zas tolik neupadla? Protože tahle epizoda funguje už naprosto dokonale (navíc přijít s funkčním protiválečným poselstvím v sitcomu jsem snad ještě neviděl, nebo si na nic aspoň nevzpomínám) s naprosto geniálním nápadem a spoustou vtipných scén a tady ten plný počet musím dát bez výhrad. Možná to je jen nějaká šťastná náhoda, ale doufám že ne a tomuhle seriálu (u mě) ještě neodzvonilo. 5* ()

Hololoď (1992) (S05E01)

Jsou tam chvíle, kdy bych i tu čtvrtou hvězdu dal, ale i tak si nemůžu pomoct - v té epizodě mi chybělo něco, díky čemu bych si ji nějak podrobněji zapamatoval. Je to takové, že to ujde, ale nic víc, nic míň. Snad se příště budu bavit víc. Silné 3* ()

Inkvizitor (1992) (S05E02)

Maličko lepší než ta minulá epizoda, bavil jsem se tu o poznání víc, ale opět mi v tom chybí něco, díky čemu bych si ji skutečně zapamatoval. Na jedno zhlédnutí a zabití času je to fajn, ale jinak nemám důvod se k téhle epizodě vracet, když má Červený trpaslík mnohem víc těch lepších epizod. Tak jako tak, špatné to nebylo a v rámci úplně všech epizod všech sitcomů to pořád je nadprůměr. Slabé 4* ()

Psychoteror (1992) (S05E03)

Není to špatné, ale prostě mi to přišlo dost průměrné. Jedno zhlédnutí mi stačilo a i když mi to částečně připomnělo Mighty Boosh, na víc jak 3* to nevidím. ()

Karanténa (1992) (S05E04)

Ačkoli mi to nepřišlo úplně nejlíp vedené a ačkoli mi tam dost vadily ty ženské šaty (protože tenhle druh humoru mi vždycky přišel strašně trapný), nakonec to zachránila část v karanténě, král Bramborových lidí a Pan Filuta,  takže ty 4* nakonec dám. ()

Démoni a andělé (1992) (S05E05)

Ze začátku to funguje dokonale, ale pak se to rychle vyčerpá a pak už jsem se spíš jen nudil. Část s dobrým Červeným trpaslíkem mi navíc přišla o dost lepší a vtipnější, než ta s tím zlým, ve kterém to prostě bůhvíproč nebylo úplně ono... ()

Návrat do reality (1992) (S05E06)

Tady mě spíš hodně, hodně zaujal námět, než že bych se u toho bůhvíjak bavil. Nicméně bavil jsem se u toho tak jako tak a celkově mi to na ten plný počet překvapivě vystačí. Nejlepší epizoda z celé páté série. 5* ()

Série 6 (1993) (S06)

Snad ještě o něco slabší než pátá série. Ta aspoň měla jednu geniální epizodu. Tady jsem se dočkal sice několika dobrých, ale ničeho víc... 3,5* ()

Psirény (1993) (S06E01)

Fajn epizoda. Ne úplně dokonalá, ale bavil jsem se u ní slušně, nudil jsem se minimálně, zaujalo mě to a nápad to taky mělo dobrý... Takže za mě spokojenost. 4* ()

Legie (1993) (S06E02)

K té páté hvězdě mi sice něco chybí, ale tady jsem byl určitě spokojený ještě víc, než u té epizody minulé. Asi jsem čekal, že to celé líp vyvrcholí, nevím, ale jinak jsem se opět dost dobře bavil. Silné 4* ()

Pistolníci z Apokalypsy (1993) (S06E03)

Westernová epizoda, cca tři čtvrtiny. A ačkoli tu pár vtipných scén je, i tak mě to bůhvíjak nevzalo a ani tolik nebavilo. Westerny jsem nikdy moc nemusel a tahle "speciální" epizoda Červeného trpaslíka mě taky zrovna nenadchla... Ale dobrá je, to ne že ne. Lepší 3* ()

Polymorf II - Emocuc (1993) (S06E04)

Vrátil se polymorf a i pár přechozích postav, ale ačkoli to místy šlapalo docela dobře, nebylo to úplně ono, Vtipné a zajímavé to sice je, jedna scéna je jak z Mighty Boosh, ale všeho tu je tak nějak málo. Lepší 3* ()

Rimmerosvět (1993) (S06E05)

Nic moc teda. Vtipné to začne být až ve chvíli, kdy započne rimmerosvět, jenže to už jsou dvě třetiny epizody v háji a ty mi celé přišly mdlé a nevtipné... Pár povedených scén a hlášek to má, ale oproti jiným epizodám jich tu na mě bylo dost málo. Navíc opakovaný vtip (nebo tady spíš typ vtipu) už není vtipem a tady se mi to jenom potvrzuje. Slabé 3* ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019