Červený trpaslík - Série 6 (1993) (séria)

Legie (S06E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia Legion

Situace na Kosmíku začíná být kritická: zásoby potravin se tenčí, voda byla recyklována už tolikrát, že chutná jako holandský ležák... A teď jej ještě ke všemu zachytil jakýsi vlečný naváděcí paprsek a přinutil jej přistát na neznámé kosmické základně. Všechna setkání, která naši hrdinové dosud ve vesmíru zažili, byla – hodně eufemistiky řečeno – poněkud nebezpečná, většinou jim v nich dokonce šlo o život. Proto se jim ani nechce věřit, že by to tentokrát mělo být jinak. A přece: jediný podivný obyvatel základny je vlídnost a pohostinnost sama, každé jejich přání je předem splněno... Není divu, že se hoši z Trpaslíka rozhodnou, že tuto bytost s intelektem geniálního vědce a kultivovaností renesančního umělce musí získat do svého týmu a že udělají všechno, aby na ni udělali dojem a přesvědčili ji, že jsou špičkový tým... (Česká televize)

Yarwen

To je tak, když jeden zavrhne výživného vesmírného mola a začne si hrát na znalce etikety stolování, aby se vytáhl, ačkoliv jeho schopnosti končí u toho, do které ruky patří vidlička. Nu, vzájemná bitka naší čtveřice pak je už pouze třešničkou na tomto skvostnému díle. ()

honajz2

K té páté hvězdě mi sice něco chybí, ale tady jsem byl určitě spokojený ještě víc, než u té epizody minulé. Asi jsem čekal, že to celé líp vyvrcholí, nevím, ale jinak jsem se opět dost dobře bavil. Silné 4* ()

• Legie (Nigel Williams) si z hněvu na posádku zabodne skalpel do levé ruky, přičemž Lister (Craig Charles) se bolestivě drží za pravou. (hracka)