Červený trpaslík - Série 6 (1993) (séria)

Legie (S06E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia Legion

Situace na Kosmíku začíná být kritická: zásoby potravin se tenčí, voda byla recyklována už tolikrát, že chutná jako holandský ležák... A teď jej ještě ke všemu zachytil jakýsi vlečný naváděcí paprsek a přinutil jej přistát na neznámé kosmické základně. Všechna setkání, která naši hrdinové dosud ve vesmíru zažili, byla – hodně eufemistiky řečeno – poněkud nebezpečná, většinou jim v nich dokonce šlo o život. Proto se jim ani nechce věřit, že by to tentokrát mělo být jinak. A přece: jediný podivný obyvatel základny je vlídnost a pohostinnost sama, každé jejich přání je předem splněno... Není divu, že se hoši z Trpaslíka rozhodnou, že tuto bytost s intelektem geniálního vědce a kultivovaností renesančního umělce musí získat do svého týmu a že udělají všechno, aby na ni udělali dojem a přesvědčili ji, že jsou špičkový tým... (Česká televize)

honajz2

K té páté hvězdě mi sice něco chybí, ale tady jsem byl určitě spokojený ještě víc, než u té epizody minulé. Asi jsem čekal, že to celé líp vyvrcholí, nevím, ale jinak jsem se opět dost dobře bavil. Silné 4* ()

Yarwen

To je tak, když jeden zavrhne výživného vesmírného mola a začne si hrát na znalce etikety stolování, aby se vytáhl, ačkoliv jeho schopnosti končí u toho, do které ruky patří vidlička. Nu, vzájemná bitka naší čtveřice pak je už pouze třešničkou na tomto skvostnému díle. ()

FuLister

"Nic neucítíte. Uvedu Vás do bezvědomí ionským nervovým chvatem." "To není ionský nervový chvat! Praštils mě po hlavě!" "Žádný takový chvat neexistuje. Teď klidně stůjte, ať Vás můžu praštit." Skvělej díl! ()