Červený trpaslík - Série 3 (1989) (séria)

Poslední den (S03E06)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Last Day

Každý den přináší posádce Červeného trpaslíka nové zážitky. Ten, který je čeká teď, však má být nad jiné smutný. Neboť poštovní modul přináší zprávu, že Kryton, který se mezitím stal neodmyslitelnou součástí lodi, dosloužil a bude nahrazen jiným, výkonnějším modelem. Kryton je jako správný android se svým osudem smířen, neboť věří, že přijde do křemíkového nebe. Lister ovšem horečnatě přemýšlí, jak Krytonově autodestrukci zabránit – nebo jak mu alespoň jeho konec zpříjemnit. A rozhodne se uspořádat parádní mejdan... (Česká televize)

Jello Biafra

"Vzpomínám si, jak jsem se prvně opil. Na školním vejletě v Paříži. Vyžahnul jsem pár flašek červenýho patoku a pak jsme šli na Eiffelovku. Nahoru jsem se vyškrabal, ale pak už to chtělo ven. Zřejmě to přistálo na Montmartru. To je přes deset kiláků! Říká se, že to ňákej pouliční malíř prodal texaskýmu turistovi, řekl mu, že je to pravej Jackson Pollock!" ()

waits

Perfektní díl. LISTER: Nechci říct něco nevhodnýho, ale to je absolutně na hlavu padlý. Neexistuje žádný „křemíkový nebe“. KRYTON: A kam přijdou všechny kalkulačky? LISTER: Nikam! Umřou. To je konec. KRYTON: Copak Vy nevěříte, že Bůh je všech věcech? Vy nejste panteista? LISTER: Jo, ale nemyslím, že v tom jsou přístroje v domácnosti. Nejsem fénteista! Stroje nemaj duši. Kompjůtry a kalkulačky nepřijdou do nebe. Neexistujou fény s křidýlkama, co seděj na obláčku a hrajou na harfu! KRYTON: Ale ovšem, že ano! Jak je přece psáno v Elektronické bibli: „Vlak bude pobývat s větrákem.“ To dá přece rozum. Kdybychom se nemohli těšit na něco lepšího, proč by proboha přístroje celý život tak oddaně sloužily lidem? To by byla opravdu hloupost! LISTER: Jo, máš pravdu. Jasně. Křemíkový nebe. KRYTON: Nebuďte smutný, pane Davide. Na výsostech bude duše má jásat a plesat. LISTER: Jenom pro zajímavost, je křemíkový nebe to samý jako je lidský nebe? KRYTON: Lidské nebe? Co Vás nemá. Lidé nepřijdou do nebe! Ne. To si jenom, jenom někdo vymyslel, abyste se všichni nezbláznili! ()

Zek

Dělal jsem na lince důvěry. Já vim jedno dopoledne. Déle jsem to nevydržel. Nedivím se ti, volalo ti pět lidí a všichni spáchali sebevraždu a to jsi jeden chudák splet číslo. :D ()

honajz2

Křemíkové nebe je sice geniální, ale ani to mi k těm čtyřem hvězdám nestačí. Jinak jsem se totiž moc nebavil, přišlo mi to vleklé a ačkoli jsem celou dobu byl na hraně tří a čtyř hvězd, slabší závěr rozhodl o horším hodnocení. Bohužel. Silné 3* ()