Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

radimhasalik

V jednu chvíli jsem byl tak nadšený fanoušek, že jsem tento seriál viděl opakovaně. Pochopitelně to časem omrzí. Nicméně po krátké přestávce se k němu opět vracím. Fantastické hlášky, skvělý britský humor, na svůj čas dobré efekty, výborné narážky na Star Trek, nepřekonatelný Kryton (moje oblíbená postava). Zaujímá čestné místo v mojí sbírce DVD. ()

Bagdif

Pokud má někdo rád britský humor, tak mu hrozí, že se do tohohle seriálu zblázní stejně jako já! Neustálý přísun nových hlášek, které nebudete chtít zapomenout a bláznivých scén, které vám nedovolí přestat se smát... Dokonalost sama =) ()

Matysek1984

Můj nej nej nej nej seriál! Lidi z mého okolí se ale dělí na 2 sorty - jedni jej milují a druzí vůbec nemusí, i když nechápu proč. A pak se tlemí u piva hláškám, které my, znalci tohoto seriálu, vypouštíme z úst, a ptají se, kde to bereme. Chápu, že prostředí z vesmíru nemusí kdekomu vonět, ale to tu není až tak podstatné, pouze to utváří atmosféru a rozšiřuje prostor pro legendární džouky a situace. Takže: "Kdo má jen jedno varle, ať zvedne ruku." ()

Regig

Černý humor skřížený s urážkami to mám rád. Z mého pohledu to má jednu vadu, a to že konec osmé řady je bez konce. Prostě skončí to v napínavé chvíli a devítka začíná úplně o něčem jiném a to s úplně jiným designem vnitřku lodi. Jinak super. ()

saintanwar

No, domnívám se, že všichni zapomínáme na jádro našeho problému a to je: Jak si budeme říkat? Eh, podle mě si můžeme vybrat buď: „Liga proti slintajícím monstrům“, či můj oblíbený návrh: „Komise pro Legalizaci Integrace Teroristických Organismů a jejich RehabilitacI ve Společnosti“. Eh, má to jednu nevýhodu - zkratka je „K.L.I.T.O.R.I.S.“. /// Dabing to má opravdu skvělý, ale v originálním znění je to luxusní. ()

mpet

Pro někoho klasika, pro jiného odpad. Pro mě je to stoprocentně klasika se skvělým humorem a s brilantními hláškami, která jasně předčí i takové hity jako jsou Big bang theory nebo HIMYM. Kromě deváté série tady není absolutně co vytknout. Snad se natočí ještě další díly. ()

Tobias_Sin

První vtip, který mě srazil na kolena: ,,3 milióny let ? Mám pořád knížku z knihovny" Pak už to jen a jen pokračovalo. 9. série se moc nepovedla, ale 10. série vše napravuje a získává zpět svou úroveň! Díly, které můžete vidět znovu a pořád dokola. Prostě Červený trpaslík. ()

orionn

Neviem či ma niekedy nejaký seriál po prvej časti znechutil tak, ako tento. Hovoril som si, že to je teda kravina. Potom som si pozrel druhú časť, a defintívne som sa na to vykašlal. Ale asi po pol roku neviem prečo som si povedal, že dám tomu ešte raz šancu. No a odvtedy ma ten seriál už definitívne má. Je to tak ujeté, smekám klobúk pred tými neuveriteľnými zápletkami a nápadmi v každej časti. ()

denny001

Po zhlédnutí prvního dílu jsem moc nevěděl, co si myslet. Ale velmi brzy jsem pochopil, že tohle konečně něco, na co dá dívat po Monty Pythonech! Po skončení seriálu jsem přečetl i předlohu a mohu jen doporučit. Chápu, že někdo může tento seriál nenávidět, ale to se prostě u kultovních věcí stává často. Pro nás fandy je to však pecka! ()

PersonG

Ty vtipy slýchávám z televize i od přátel neustále už od dětství, ale směju se jim pouze čím dál víc. Všechny postavy jsou naprosto nesnesitelné, ale žádné jiné jsem nikdy víc nemiloval :) ()

JWK

Legenda, které "dnešní" napodobeniny nemohou sahat ve všech směrech ani po kotníky. Tohle je prostě a opravdově kultovní a sakra zaslouženě. Tohle je prostě a opravdově kultovní a sakra zasloužené... Vím řekl jsem to dvakrát, ale považoval jsem to za natolik podstatné, že jsem to dvakrát prostě říct musel. ()

Jinpachi

Nejlepší a můj nejmilovanější seriál. Hlášky zde opravdu neznají hranic, i když se někdy děj motá, jako za jedno křídlo přibitá vosa, nemůže člověk, netýká se mě, popřít, že to není ten nejlépe vykovaný scénář s hláškami, jaký kdy spatřil svět televizní zábavy. ()

smajki

Britské sitcomy a obecně britský humor příliš nemusím, ale Červený trpaslík už neodmyslitelně patří k mému životu a naprosto jsem si ho za ty roky zamiloval. Všechny postavy mají své kouzlo, úroveň a osobitý humor. Nikdo z nich netrčí v pozadí, jak tomu bývá u 99% jiných komediálních seriálů. Viděl jsem to asi 50 krát dokola, ale dodnes (i když samozřejmě vím, jaká hláška bude následovat) se s chutí zasměju. Je to díky skvělým výrazům a řeči těla všech představitelů a taky skvělému dabingu (v angličtině jsem viděl pouze 10. sérii). Spousta hlášek se dá použít i v běžném životě a vždycky pobaví. Děkuji mnohokrát Arnolde, Davide, Kocoure, Krytone a Holly. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019