Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Joski

Humor bol vždy záležitosťou vkusu a názoru. Mne tento "papundeklový" suchý sci-fi humor sadol až na druhé videnie. No a teraz mi tych pár dielov nestačí ani na jedno posedenie. Nepoznam obsahové pozadie a dokonca ani netuším niektoré odkazy. Ale "i když laserová delá nemáme" nepoznám učinnejšiu obranu pred "otrasne úspešným Star Trakom "! ()

Dennis.16

Pro mě nejlepší seriál, jaký kdy byl, a s určitostí bych řekl, že nikdy nebude překonán. Kult, o kterém se praví, že náměty zápletek totálně vykradl ze Star Treku, ale copak se po lodi Enterprise prochází tak charizmatičtí hoši jako posádka Červeného trpaslíka? Ještě štěstí, že si tvůrci včas uvědomili, že bez Rimmera nebude seriál seriálem, a do zatím poslední série ho opět obsadili. A co bude dál? ()

marusaj

Něco Vám řeknu: Byl jsem v paralelním vesmíru, žil jsem pozpátku, hrál kulečník s planetama a porodil jsem dvojčata, ale nevěřil bych, že instantní nudle můžou bejt poživatelný! Ber nebo nech být. 100% ()

Luckyman

Raz mi o tom hovoril jeden kamarát a nevedel som o čom je reč až nedávno som začal pozerať a musím uznať, že je to veľmi vydarený seriál. Najlepší je Frankenstein, ktorý vždycky pozerá do zrkadla: "Vyzerám dobre? Nie, vyzerám fantasticky!" Holly, má IQ 6000, čo je je 6000 učiteľov telocviku. Skvelý seriál. ()

AntiasKing

Líbil se mi jen první díl s názvem "Konec". Tam bylo dost hodně povedených vtipů. Ale zbytek byla nuuuda. Sotva jeden povedený vtip za 3 díly. 50% ()

RajAthen

Zkrátka kult se vším všudy a ukázka, co se dá udělat s papundeklovými kulisami a pár efektíčky, pokud máte dobré, či spíše šílené a ujeté nápady. Povedená čtveřice odsouzená plout vesmírem společně zažívající ta nejšílenější a také nejparodičtější dobrodružství v paralelní, obrácené, otočené a bůhví jaké ještě dimenzi. Osobně mám nejraději Rimmera, bez kterého by to zkrátka ani zdaleka nebylo ono. Polévka Gaspačo, Eso, testy na důstojníka atd atd... Nejlepší na tom je, že si při tom všem smíchu neuvědomíme, že postavy jsou skvělými karituarami lidí, které potkáváme na ulici či popřípadě přímo v zrdcadle. To musíte vidět, než opustíte tuhle dimenzi... ()

Neoxin

Naprosto úžasný seriál. Hlášky, situace a nezapomenutelné obličeje Arnolda J. Rimmera ( "ten blbec by moh nudit za vlast" :D) vám udělají díru do srdce. A to v tom dobrém smyslu. Nebo spíš nejlepším. Červeného Trpaslíka naprosto miluju. A to s celou posádkou :) ()

LukyLago odpad!

Nerozumím, nechápu, tři absolutně odpudivé hlavní postavy, jejich nudné a trapné dialogy. Asi žiji v jiném vesmíru, když nerozumím tady tomu nesmyslu, kterým všichni tak opěvují. Kdyby nedal odpad, tak by musel přehodnotit své hodnocení kameňáku a to by byl velký hřích. ()

Candid

Legenda mezi seriály, které nemůže ublížit ani občasná nelogičnost nebo zapomínání na již zmíněné věci. Ovšem musím přiznat, že díly kde Kochanská nahradila Rimmera se nepovedly a ani jsem je neviděla všechny, protože stály za velký kulový. Rimmer prostě dává seriálu šťávu a pro postavu nějaké hysterky tam není místo. Osobně tyhle díly do svého hodnocení seriálu vůbec nepočítám, když je nazvu slabším průměrem, jsem ještě hodná. ()

Nyan

Nezapomenutelné hlášky, nezapomenutelné kulisy a rekvizity, nezapomenutelné postavy a co díl, to skvostná parodie na sci-fi béčka. Navíc tady musím vychválit i povedený český dabing. Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky! ()

Lasombra

"Dnešní menu: Kuře ala Cré. A které zvonové kalhoty se hodí více k této košili? " Kultovní seriál, nejen pro sci-fi fanoušky. ()

Cejkis

naprostá kultovka, kterou si jsem schopen pustit kdykoli, ačkoli díly i jednotlivé fráze znám nazpaměť. odpusťte tomu první a poslední dvě série a je to poklad anglického humoru a legendarních hlášek. ()

Ficik

Jiný seriál u kterého se prostě musíte smát minimálně každou minutu, ať už urážkám, hláškám nebo třeba černému humoru prostě není. Pro mně kultovní záležitost ()

patushik

Trpajzlík, to je srdcovka. Pamatuju si když jsem ještě kdysi před lety přišel z hospody a vždy dávali k ránu nějakou blbost, kterou jsem vždycky hned přepnul. Nakonec jsem se k tý blbosti vrátil a jsem strašně rád, protože přijít o tenhle kultovní seriál, to by byl velkej hřích. Nezapomenutelný hlášky, výborný dabing a ty nejlepší borci ve vesmíru. O trpaslíkovi se dá psát hodiny, citovat hlášky, ale proč... to se prostě musí vidět.. od prvního dílu... až do toho posledního.. Všichni jsou mrtvý, Dave! ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019