Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

AbelXavier

Genialni, famozni. Idealni prirucka dospivajiciho muze. Nejjednodussi tema ve chvili, kdy u pivka dosly slova, staci vytahnout jednu hlasku a je na pul hodky o zabavu postarano. 52 dilu a kazdy original. I kdyz interiery pripominaji vyrazene kulisy z Navstevniku, nemuze se nic zmenit na tom, ze tenhle serial je snad jediny, na ktery se da divat porad dokola. Rozhodne je treba podtrhnout perfektne odvedeny cesky dabing, ktery podle me presahuje kvality uknauceneho originalu. ()

haWranka

Červeného trpaslíka absolutně nenávidíte nebo absolutně milujete. Já patřím do té druhé skupiny. Ne, ještě jinak. Já jsem na Trpaslíkovi závislá! No řekněte, kdo by nežral prasáka Listera, Jidáše Rimmera, dokonalýho Kocoura, hospodyňku Krytona a rejpače Hollyho?! :) (A ještě něco; přestože jsem holka, musím uznat, že Kchachachach ach hachhachah je kus:)) ()

LordMysti

Asi nejlepší seriál co jsem kdy viděl. Anglickej humor miluju, vesmírné prostředí mi také přesně sedí a obrovská představivost tvůrců která snad nezná mezí tomu všemu nasazuje korunu geniálního kultovního seriálu. O parádních hereckých výkonech, vhodně zvolených charakterech, kultovních hláškách a výborném hudebním motivu ani nemluvě. Jeden z mála seriálů/filmů, které jsem viděl více jak třikrát :). ()

Jaxx84

Můj večerníček na dobrou noc už bezmála 12 let mého života. Moje akustická kulisa dříve při učení, nyní při práci nebo jen tak do éteru. Kult ze všech nejkultovější. Nesmrtelné, dokonalé, stále vtipné, tečka. ()

Shrekito

Kultovka co dodat, ale bez Rimmsíka to opravdu nebylo ono, ještě že se vrátil. :-D 1.řada/**** 2.řada/**** 3.řada/***** 4.řada/***** 5.řada/***** 6.řada/**** 7.řada/*** 8.řada/****(objektivně za ***, ale za návrat Rimmera mezi hlavní postavy přihazuji ještě jednu) !!!! Arnold J. Rimmer je největší hrdina v galaxii !!!! ()

Black-star

Suchý anglický humor a sarkasmus. To je to co mě na tom baví. Všechny hlody, ironie, a narážky jsou nezapomenutelné! Červeného trpaslíka můžu sledovat pořád a pořád dokola. ()

FeFa

Seriál, který má sice i slabší chvíle, ale ty mu s radostí odpustím, protože je kompenzuje jednou skvělou hláškou za druhou (hlavně Rimmer válí: "Krytone, neposíláme náhodou v tuhle roční dobu tvou hlavu na přeladění?"). Jenom škoda, že mu ke konci tak nějak dochází dech a humor je místy dost trapný. Jinak ale naprosto kultovní záležitost. ()

Sosak

Tenhle seriál obsahuje ty nejlepší frky a nejvtipnější vtipy, jaký kde můžete sehnat. Skutečně nic vtipnějšího neseženete a možná se i budete divit, kolik vám známých fórů pochází z Červeného trpaslíka. Já viděl každej díl už asi osmkrát a pořád se tomu musím chlámat, vůbec se nedivím, že se z toho stal kult. Navíc herci si vás postupem času opravdu získají a bude jim věřit, že jsou opravdu jedna posádka. Český dabing je nezvykle zupa a celé story je správně britské, suché a docela originální. Každopádně Red dwarf má ale i pár mušek - hemží se to v něm logickými chybami, které ale objevíte až po pár shlédnutích a navíc poslední série mírně upadá. To si ale myslím, že nikoho moc nedéře. protože je to taková super-mega-giga-utra-hetero sranda, že se v tom jakýkoli nedostatek ztratí... ()

Karmina

Před několika lety jsem viděla pár dílů a absolutně jsem to odvrhla. Jak léta plynuly, já si oblíbila anglický humor a nadešel čas vidět RD. A byl to ten správný čas, protože nelituji, viděla jsem ho celý několikrát a svůj kult si opravdu zaslouží! ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019