Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Chasida

Pane Filuto, co s nimi uděláme? --- Neee, kdo by to pak uklízel! Největší a nejnadčasovější klasika mezi seriály. Vyrůstala na ní generace před námi, hltali jsme ji my a po nás budou památné vtipy donekonečna poslouchat a opakovat další! (100%) ()

hero_bk

Červený trpaslík je jako Divadlo Járy Cimrmana - dokud jsou v posádce jenom chlapi, všechno šlape skvěle. Jakmile se ale objeví v 7. sérii Kochanská, veškerá kvalita jde do kytek. I když jsou poslední dvě série našlapané vtipy, nedávají moc smysl po dějové stránce, a navíc mají dost hluchých míst. Co na tomto seriálu oceňuji je to, jak v omezeném prostoru a s omezeným počtem postav dokáže pracovat tolik dílů a s tolika zápletkami, navíc se skvělými popkulturními odkazy. Všechno má logické vysvětlení. Kromě počtu členů Kelly Family. Dále oceňuji skvělá přirovnání, kterými je seriál nabitý. Postavy jsou skvělé vypracované, ovšem s postupem sérií je začnou chovat příliš karikaturně. Nejlepší postava je pro mne Holly, možná proto, že byl jen v málo sériích, takže se neokoukal. To, co musím vyčíst je opakování zápletek v pozdějších sériích - viz díl Polymorf II - a nekonzistentnost děje - stroj času v jednom dílu umí posunout pouze čas a ne prostor, v dalším díle už umí i prostor. Přesto se jedná na poli sci-fi sitcomů za skvost, možná proto, že tento subžánr považuji za dost nepokrytý...Vysílejte ve všech světových jazycích. Včetně velštiny! ()

dewil21

Lister: "Chcípni, Rimmere!" Rimmer:" Už se stalo." Lister: "Opakovat!" Do kosmu, tohle je fakt nářez seriál, nemá to chybu, každou epizodu jsem viděla asi tolikrát, kolik je dohromady sérií a pořád mě to neomrzelo. Kdybych měla popisovat, co všechno mě na Červeném trpaslíkovi baví, zabralo by to hodně stran a nakonec by to byl stejně kompletní přepis dialogů. Rimmer: "Co to máš, Kocoure?" Kocour: " Blejskátko. A pozor - teď se dívej! když je šňůrka nahoře, je blejskátko dole. když je blejskátko nahoře, je šňůrka dole." Rimmer: "To je jojo, ty pitomče!" ()

Hanzo47

Můj nejoblíbenější Sitcom a nejlepší seriál, který si zamilujete dokud nebudete znát každou hlášku nazpaměť, a pak si to celé budete pouštět znovu a s chutí. ******** :) ()

MrBrightside

Ak by som sa náhodou niekedy octila "v hlubokém vesmíru, tři milióny let od Země" veľmi by som uvítala takúto spoločnosť. Všetky postavy sú peckové, ale najradšej som mala Hollyho (pred tým, ako zmenil pohlavie). Bez debaty - kult s veľkým "K". ()

Brodyman

Nejlepší z nejlepších. Britcom jak se patří. Skupinka potrhlých individuí proti zbytku vesmíru podávaná s přílohou z geniality a vtipu. ()

nesli

Neznám jiný seriál, který bych viděl tolikrát znovu a znovu a stále mne dokázal do "mrtě" rozesmát a složit. Legendární, nehynoucí, kultovní záležitost. 100 pct jen proto, že nelze víc. ()

picusis

„Komise pro Legalizaci Integrace Teroristických Organismů a jejich RehabilitacI ve Společnosti“. Eh, má to jednu nevýhodu - zkratka je „K.L.I.T.O.R.I.S.“. ()

RedRose

Tak já tento typicky britský humor opravdu můžu! A co se RD tyče tak to je kultovní legenda těch nejvyšších pater a vcelku není moc co napsat! Jen stisknout "play" a skvěle se bavit!! 99% ()

kyLuke

V tomto komentáři budu postupně rozepisovat o různých sériích tohoto nezapomenutelného seriálu , jak moc jsem byl ze seriálu nadšen ___ 1 série : Vynikající první díl s názvem "Konec" výborně vystihuje , proč vlastně celý seriál vznikl , ale na druhou stranu zase , kdo se chce na "Červeného trpaslíka" podívat třeba v televizi , doporučuji mu začít právě od prvního dílu . Jinak je to pro mě zatím naprosto dokonalé a jeden z těch nejlepších a nejvtipnějších seriálů , které jsem viděl. Geniální díly střídají dokonalé , humor je typicky britský a ten mám fakt rád , takže také super ! Vše navíc jako třešničky na dortu doplňují dva nejlepší díly série : "Ozvěny budoucnosti" a "Já na druhou" při kterých se směji ještě , když si na ně vzpomenu . Takže pokud mám hodnotit , tak první série tohoto seriálu je jasně na plný počet a už se těším na další série , protože tento seriál postupně sleduji a stále nemám co vytknout i když už jsem shlédl první sérii ! ()

Paviozo

Tohle je prostě boží klasika. Na střední jsme se dorozumívali v podstatě jenom hláškama z tohohle britského klenotu. Polymorf je prostě dokonalej, a nejen on - Arnold Judas Rimmer, Meltdown, tisíce dalších věcí...to se musí vidět a jak vás to chytne, budete se na to dívat pořád dokola. ()

kenny987

Skvělé hlášky, které jsou nezapomenutelné. Komické situace a scénky hraničí s každým druhem humoru absurdního, černého, trapného. Jedinou výtku mám na celý seriál a to je 9. a 10. serie, které se dle mého nepovedly. ()

Stanix

Asi není jiného seriálu vysílaného v našich končinách, kolem kterého se vytvořil tak rozsáhlý kult fanouškovské základny, jako je tomu právě u Červeného Trpaslíka. Co díl to perla nablýskaná skvělým vtipem, promyšleným scénářem, karim, direktivami, kosmikem a dalším a dalším výtečným obsahem. Nutno vidět, a to mnohokrát! ()

BodlinkaV

Od začátku do konce je tento seriál tak stupidní, trapný a jednoduchý... až je dokonalý. U tohoto typu humoru nemusíte přemýšlet, jde o syrovou zábavu s obrovskou dávkou humoru. Kultovní britský seriál je plný hlášek a nezapomenutelných scén a přitom si vystačí jen s hrstkou hlavních postav (nutno podotknout, že výtečně a nezapomenutelně ztvárněných). Výjimkou v řádce skvělých dílů je 9. série, kterou jsem dokoukala jen s velkým sebezapřením, jinak rozhodně doporučuji, Červený trpaslík je báječný odstraňovač špatné nálady. ()

Petus

Paradoxní je, že byť ho miluju, nedokážu o tom nic napsat. Nebo možná právě proto? V každém případě jsem na tuhle posádku mimořádně ulítlá. Jo a Krytona chci spolu se Saturninem za osobního sluhu. Jo to by byl život... ()

AddieWilimes

Přátelé, kteří by své přátelství nikdy nepřiznali. Kocour s módní obsesí a počítač chytřejší než tisíce učitelů tělocviku nebo hlídačů parkoviště. Britský humor jak má být. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019