Morbius

• USA Morbius (viac)

Oscarový Jared Leto sa predstaví v novej marvelovke ako geniálny vedec Michael Morbius, ktorý trpí zriedkavou chorobou krvi. Keď sa zdá, že na ňu konečne našiel liek, začnú sa prejavovať jeho vedľajšie účinky... (Itafilm)

bigmatko

filmový príbeh ktorý má svoje miesto v celkovej skladačke ale keby sa tento dielik skladačky stratil pod stolom tak si to nikto ani nevšimne. Animovaný morbius v DC seriáloch bol mnohonásobne štýlovejší záhadnejší a prepracovanejší ako tento počin. ()

Exanys

Prosím už ne. Proč mi to Sony dělá? Opět se pokusili napodobit Marvel a opět absolutně neuspěli. Na tento film se jednoduše nedá dokoukat ne s pozorností 90%, ale ani s 50%. Po půlhodině v kině jsem jen sledoval hodinky a odpočítával konec filmu. Dialogy nudné, vtipy naprosto nemístné, celý děj jsem dokázal předvídat několik minut dopředu. Ani ty použité efekty nestály za nic. K tomu všemu přidejte špatné herecké výkony a tmu ve většině délce filmu a máte Morbiuse. Navíc některé události nedávali vůbec žádný smysl. !SPOILER! Když se holčina lehce řízne a vyleze kapička krve, náš umír se může zbláznit, ale když vidí umírajícího přítele, který krvácí od hlavy k patě, tak má asi zacpaný nos, nebo se stal veganem? Tohle se tedy nepovedlo a doufám, že to byl poslední pokus o napodobení Marvelu. Dám snad jen jeden bod za herce Jareda Harrise, kterého mám rád. ()

maxELfilmy

Velmi, ale velmi průměrné. Začnu s negativity. Ten střich? Haló? Ten střich níčí některé scény. Romantická linka je promě hlavní kámen úrazu. Film nemá žádné rozhřešení. Divné podtitulkové scény a hlavně to nemá nic co byste nikdy jindy neviděly ( ve většině případů je to tady slabší ). Do toho hudba, která není špatná, ale občas níčí atmosféru. Mohl bych brousit víc, ale já se přesunu k pozitivům. Hlavní hrdina i záporák jsou sympatický. Samotné monstrum je uděláno dobře. Dvojce detektivů je zábavná, ale trochu víc prostoru by mi nevadilo. Akce je chvílemi nápaditá bohužel to občas kazí střich. Humor tu nebyl špatný. Ve finále to není špatné ani dobré. Jen to nepotřebuji vidět podruhé. 5 z 10 takový průměr, který naplnil má očekávání. ()

Pavlo

Sklamanie strieda sklamanie. Oproti tomuto je Venom super film, no i ten dopadol zle. Nechapem kam na tie scenare, vypravu, postavy a efekty sa chodia inspirovat. Zjavne do C-kovych vod. Katastrofa. Jedna hviezdicka za prvych 20min filmu. ()

Mukade

Má to skvelé 5*ové pozitíva - Jared Leto je optimálny casting do tejto úlohy, výborný soundtrack, "aura" a vôvec celá "animácia" upíra, miestami (najmä v prvej polke) super atmosféra, tak týmito vecami som bol nadšený. Lenže má to aj veľmi slabé miesta - záporák nie je ktoviečo a tým aj príbeh z tejto stránky je max 3*ový, pripomína mi Hulka (Nortonovho) dvojku. Plus ak ako je v jednej recenzii (wiki) napísané: " "central problem of Morbius is a lazy and uninspiring script". Škoda. Ale rád by som videl Morbiusa dvojku. ()

Sopholojong

Preboha Sony, co to vyvadzas?! Rovnaky komiksovy pruser ako svojho casu Catwoman s Halle Berry. Taktiez oscarova hviezda, zdatny rezisersky remeselnik a obrovske ambicie na "fransizu". Najhnusnejsie (najrozmazanejsie) digitalne triky asi za poslednu dekadu (Trankova nepodarena FF ich mala lepsie), Matt Smith najhorsi zaporak minimalne roka a scenar tak natlaceny tym "najpodelanejsim" klise az z toho rozboli hlava. Dvojka Venoma ma sklamala, toto mi dojebalo naladu na cely den. Esteze Jared je sympatak na pohlad a ma to zaujimavu potitulkovu scenu (vlastne dve) s Keatonom. ()

thekalli

Kvalitativně průměrná, skoro až podprůměrná podívaná, kde je většina efektů přinejlepším přijatelná. Ale Jared Leto je docela sympaťák a celkově, herecké výkony nejsou problémem tohoto filmu. Jinak to ale nedává moc smysl a když se naťukne nějaké téma či vztah mezi někým, tak se na to tvůrci prostě po 5ti minutách vykašlou a jdou dál jakoby nic a přesně tohle se děje celý film. Neříkám, že film, teda spíš Morbius jako postava nemá potenciál, to určitě má a řekl bych že i docela dost, bohužel ale skončil promarněnou šancí. Celkově to působí, že tvůrci při práci na tomhle filmu dělali všechno možné okolo a občas zapomněli, že vlastně dělají film. 5/10 ()

Raziel811

Ano, je to hloupé, ale zároveň je to pohodová podívaná na téma, které se do blockbusterů nedostává a ani běžný mainstream už upíří tématikou moc neoplývá. Takže nám z toho plyne, že výsledek není až tak zlý a kdyby byl druhý díl a ten dostal lepší scénář, rozhodně bych byl rád. Každopádně pro herní nadšence, je celkem fajn sledovat velkou podobnost s hrou Vampyr. ()

Dr.Love

S takovou letošní The Batman shrábne všechny filmové ceny, zatím mu konkuruje jen samý průser. Moribundus byl trošku mou nadějí ale smích mě přešel rychle. Hlavní kámen úrazu, stopáž a ne není přehnaná jen mate pocit že koukáte na prázdný pás, takže by mě zajímala původní stopáž jak byl film dlouhý po dotočení. Protože tady se "vážně" střihalo a to víc než by se chtělo. Děj a charaktery jsou tak recyklované jak to může jít a věřím že si scenáristi jen přečetli komiks a drželi se jej zuby, nehty. Tohle prostě nestačí, stejný problém jako u New teenage mutants. Prostě scénáristovi nestačí jen břitký popis postavy do filmu přes hodinu. 10 minut tak dlouho trvala doba představení hlavní postavy a je tak povrchní až to bolí. Na záporka stačila jedna dvou minutová scéna a řekla nám toho víc než těch deset na hlavní postavu. Zbytek filmu je natažená kaše a finále ze kterého jsem měl fakt divný pocity. Stejně tak jako u Batzmrda, Moribundus trpí stejným postihem a to je kompletní ztráta krve, vím že PG-13. Ale fakt jsem od toho čekal trošku Bladeosvké koupele. Ne jen pár cákanců na zdi a krvavé svetříky. Hlavní trojce dobře hraje včetně Harrise, chemie záporák a klaďas dobrá, ale celý film nezachrání. Suma sumárum mam tady další nemastný a neslaný film který dostal ve střižně tak po tlamě že to za ten lístek do kina fakt nestojí. A je mi to upřímně líto, škoda. ()

Vaisak

Budu se opakovat od ostatních, ale maji pravdu. Tenhle film je strašně moc uspěchaný. Efekty stojí za pěkný ho**o. No a ty masky, o tom se nechci ani zmiňovat. Je to špatný film. Dávam aspoň 2* protože prvních 10-15 minut mě docela bavili. ()

Polux

4/10 | Kde začít a přitom neplakat:-)? Po Hollywoodu se určitě musí potulovat nějaký oběžník ve formě příručky, jak všechno ve filmu natočit blbě nebo nudně nebo nesmyslně, případně v nejrůznějších kombinacích výše uvedeného a lidi v Sony mají premium členství, jinak to snad ani není možné. | Leto a Smith jsou paradoxně nejmenší problém (nějaká snaha vidět je, ale bohužel nemají co hrát), v případě Harrise se fakt divím, že na něco podobného kývl (jak co do rozsahu role, tak kvality filmu jako celku), u Gibsona se tomu nedivím naopak vůbec (ten potřebuje každý štěk, protože jinak po něm neštěkne (ehm) ani pes:-)) a zbytek ansámblu nestojí za řeč. No, a všechno ostatní je velký, špatný. | Prostinký příběh, jehož směřování je jasné nejpozději v dětském flashbacku, skrz naskrz průměrná digitální akce (kdyby ji alespoň nebylo tak poskrovnu), finále pochopitelně kompletně utopeno ve tmě ("v oběžníku píšou, že takhle se to má dělat, tak to přece musí fungovat":-)), motivace hlavní postavy na konci vyšumí do ztracena (celý film hrdina řeší, co bude dělat, až mu umělá krev nebude stačit, protože nechce skončit jako záporák...aby se to divák do konce filmu nedozvěděl), legrační "upírské" ksichty, veškeré krvavé scény samozřejmě pouze decentně, protože pg-13 nepustí a opět a znova úplně zbytečné teasovací potitulkovky ("v oběžníku píšou, že...:-)) - tvl, v kolika filmech ještě dostaneme tohle "významně nadzvednuté obočí", že příště už to jako fakt vypukne, aby se v dalším filmu (Kraven, předpokládám, bude to samé) situace opakovala??? | Zkrátka další zbytečný filler v nekonečné cestě k nějaké teamovce, která je stále v nedohlednu (v oběžníku se o tom, že ve filmu můžou být klidně i jen dvě "hlavní" postavy a ne nutně jen a pouze šestičlenná skvadra, očividně nepíše ani slovo:-(), přičemž při pohledu na další připravovaný SSU lineup Sony to imho vypadá, že lepší už to, bohužel, nebude. | PeZet ()

CheeseFigure

Nebolo to až tak zlé. I keď je pravda, že tu by sa to R-kové hodnotenie hodilo. Mali spraviť z Morbiusa horor, úplne sa na to hodí. I keď je pravda, že šikovnejší režisér nepotrebuje R-kové hodnotenie, aby doručil desivý film (Saim Raimi). Efekty schopnosti boli trochu zvláštne, pripomínali mi počítačovú hru. Jared Leto je vysmievaný, že hrá v najhoršom Dc filme (Suicide Squad) a teraz aj v najhoršom Marvel filme. To je trošku zlé porovnanie, lebo zatiaľ, čo jeho Joker bol tragédia, tak v úlohe dr. Morbiusa bol celkom fajn a jeho návrat by mi nevadil. Kto si ale kradol film pre seba, bol Matt Smith a jeho Milo. Takže celkovo sa jedná o priemerný premrhaný potenciál. P.S.: Scény po titulkoch sú dobrou fackou pre diváka. Za 1) lákať v traileroch na niečo, čo vo filme nemá žiadnu úlohu je podľa mňa úbohé a za 2) to nedáva logiku. (SPOILER: Morbius sa nechce pridať k dlhoročnému kamarátovi, ale keď za ním priletí cudzinec s tým, aby sa spojili proti dákemu Spider-Manovi, ktorého neviem odkiaľ by Morbius poznal, tak na to hneď kývne. Divné, nelogické a násilne tlačené do tímovky. KONIEC SPOILERU). ()

Accuphose

Slaboučké dialogy, ruku v ruce s kruťáckými hláškami beze smyslu, doplňují postavy, ke kterým jsem si nevytvořil žádný vztah. Třešničkou na dortu je dramaturgie, která to celé pojí dohromady... jediné plus celého filmu je fakt, že mě to nesralo, a ani se to netáhlo. Vlastně mi to bylo úplně jedno. Film je jak starý rohlík ohřátý v mikrovlnce. Vypadá chutně. Ale radši byste na tu bídu zapomněli. Jedna hvězdička. Vlastně mě tam srali ti polcajti, a jejich zásahovka čekající za dveřma na signál od režiséra. Žel na odpad je to za mě málo strašný :-D ()

soukyd33

Něco jako upíří Batman od Marvelu, který se nepovedl. 🤔 Konec je hodně otevřený, a máme tady dalšího (Superhrdinu). Není to ani horor, ani thriller, a komedie. Je to něco mezi. Akce vysoká. Příběh dobrý. Herecké obsazení dobré. Herecké výkony slabší. Prostorový zvuk výborný. Efekty průměrné. Hvězdiček 2 ()

Johnysinner

Vůbec nechápu ty negativní komentáře !!!!Jared s Mattem tu podali výkony,že jsem na film zíral s otevřenou hubou a na konci prohlásil:No to mě po....Stějně jako Venom je Morbius naprostá bomba. ()

Destoroyah

Morbius je ukážkou toho ako sa nemá robiť film. Začiatok filmu nám už prezradil koniec filmu. Pán doktůrek Morbius sa chystá so seba urobiť upíra, čo sa mu aj podarí ale, zároveň aj nie. Scenár je strašne neoriginálny, a to myslím tak že jeden sa stane zlým a potom zomrie. Herci nemusia byť zlý ale nemajú ako hrať. Ani herci sa nevedia vcítiť do postavy pretože aj mne sú herci nesympatický. Spracovanie je otrasné, a to myslím ako aj CGI a scenár. Ďalší nepodarený film Marvelu. HODNOTENIE: 4/10 ()

DIATOR05

Na film Morbius jsem měl otevřenou mysl a bohužel tam bylo spoustu chyb. Celá druhá polovina filmu nedává smysl, jak už postavy a chemie mezi nimi, záporák, nebo činy postav. Ale přesto mě první polovina filmu vcelku bavila a přišla mi něčím zajímavá, odlišná, nebo originální od MCU či Sony-verse, přišlo mi to více hororové. Schopnosti a akce byly dle mého skvělé, jen příběh a postavy jsou přítěží. Herecké výkony byly taky dobré. 4/10. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny