Priatelia

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

unclejack

Nejako sa stále nedostávam do priateľskej nálady. Herci sú vcelku dobrí - jedinou chybičkou je náš slovenský dabing - ale veľa som sa teda nezasmial. Väčšina kvázi humorných situácií vychádza z rozdielnosti postáv , ktorá nie je dotiahnutá do konca , alebo sú to trápne situácie kedy obaja hráči múžu dať šach ale ani jeden mat. Nechápem tento druh humoru a asi ani tak rýchlo nepochopím. ()

Xter

Pro mě osobně numero uno, nejlepší z nejlepších. Znám Přátelé nazpaměť, česky i anglicky, i pozpátku a stejně, když si chci pustit něco, co mi navodí dobrou náladu a pobaví mě (i když PŘESNĚ vím, co se stane i kdo co řekne) nenapadá mě lepší volba. A to i přesto, že v pozdějších sériích už seriál trošku ztrácí dech, ale co by za tolik dechu jiné seriály daly. Jen jsem to napsal a musím si je pustit. A malá připomínka: pokud vám v češtině něco nesedí (i když mi český dabing přijde super), koukněte se v angličtině, chyby v překladu se bohužel najdou. P.S.: Vesmír je plný obíhajích dětí :) ()

Desmi

Nevím přesně proč, ale přátelé mne nikdy nijak zvlášť neoslnili. I když je jejich soužití leckdy vtipné, prostě to není "number one" komediální seriál. Mnohem více se mi třeba líbil seriál Joey. Každopádně 3 hvězdičky tomu mohu dát určitě, pár vtipných scén tam každých pár dílů je. =) ()

Rellie

Má srdcovka, která mě provází každým zkouškovým a občas i semestrem :-)). Ani na poněkolikáté shlédnutí prostě neomrzí. Koukám na ně pro změnu v angličtině a musím říct, že český dabing je snad kvalitnější než originál. Naši dabéři to tak nějak víc prožívají. Jo, a scény na letišti jsou nejlepší! ()

Do_

Vyrůstáte s tím, učíte se a neustále se ten seriál vrací. Snad jediný seriál, u kterého vím, že se vždycky zasměju a nebudu se nudit. Můžu ho vidět milionkrát a stejně nemám dost. Někdy opravdu lituju toho, že to tak v běžném životě nejde. Málokdo má to štěstí narazit na tak skvělou partu kamarádů. Neskutečně inspirativní,zábavný,poučný a se skvělým hereckým obsazením. Nemůžu jinak než 100% ()

LencaN

Prostě je zbožňuju :) Závidím těm, kteří s nimi rostli a dospívali. Zkoukla jsem všechny řady poctivě a popořadě až teď, o to intenzivněji se mi vryli pod kůži. A taky tím 'nahuštěním' jsem hezky viděla, jak se každou řadou všichni měnili, takže když jsem se po konci 10. řady podívala zase na něco z 1. řady, skoro jsem nevěřila. Je fakt, že ti herci strávili s Přáteli kus života. V každé epizodě je aspoň jedna nějaká kultovní hláška, u každého dílu prskám smíchy. Nejdřív jsem neměla moc v lásce Chandlera, ale postupem času jsem si našla cestu i k němu. Každý z nich je něčím k sežrání. Takže když chci třeba jen něco krátkého, tak vždycky sáhnu po Přátelích, jsou takovou jistotou, která nikdy nezklame...podobně jako Mr. Bean. Věřím, že spoustě lidem zlepšovali náladu a nadále budou. ####### Viděno celé už asi čtyřikrát nebo pětkrát, nevím, ale stejně pokaždé u poslední epizody nezřízeně bulím (4.2.2016). ()

oSiSko

Tento seriál je 6 hercov, ktorí si tak sadli ako sa to nikdy nikomu už nepodarí. Všetko tu šlape na 100 %. Symbióza aká sa zrodí raz za 100 rokov. Jednoducho z nich sálalo to, ako si to užívali a ani to nevyzeralo ako fikcia. 100 % ()

ludovit14

Určite nemusím nikomu vysvetľovať,aký ošiaľ v 90rokoch spôsobili Friends.V dobe vysielania ma Priatelia doslova svojím humorom,ako aj svojim zobrazením obyčajných ľudí doslova ohromili.V tomto sitkome som veľmi uvítal krátke epizódy,ktoré mi najviac vyhovujú,takže zo sledovaním som nemal žiadne problémy.Samozrejme pri takom množstve epizód sa striedali lepšie, horšie,dobre,zle,vynikajúce,nudne,ale ako aj na nervy idúce.Ale,zo začiatku to bolo viac ako famózne!Ale teraz,keď zazriem v telke nejakú epizódu,tak sa tomu vyhýbam-asi mám už toho po krk,alebo sa zo mňa stal náročnejší divák.Celkovo tento sitkom hodnotím kladne,kedže vo svojej dobe to bolo pre mňa niečo nové a stane sa pre mňa nezabudnuteľným sitkomom vo svojom žánri. HOD:80%.Je to obdivuhodne čo dokázali šiesti dovtedy skoro neznámi herci.Desaťročie teda patrilo Davidovi Schwimmerovi (Ross), Jennifer Annistonovej (Rachel) Matthewovi Perrymu (Chandler),Courtny Cox Arquette(Monica),Mattovi LeBlancovi (Joey), Lise Kudrowovej (Phoebe), PS: Zaujímavosti:PS:Za 0,10- 0,30 sekundy vám vyhľadávač GOOGLE pre text „Friends TV shows“ nájde zhruba 2 200 000 000 odkazov. A to sa Priatelia už niekoľko mesiacov nevysielajú!Ešte,som zabudol vyzdvihnúť vynikajúci Slovenský dabing,ktorý sa len tak ľahko nevidí.Najprekvapujúcejšou informáciou je, že v Číne seriál odpremiérovali až po úplne poslednej klapke. Medzi populárnych hercov, ktorí hrali v epizódach patria:Alec Baldwin, Christina Applegate, Gary Oldman, Reese Witherspoon, Anna Faris, Hank Azaria, Giovanni Ribisi,Bruca Willisa,Juliu Roberts,Robin Williams,George Clooney,Reese Witherspoon,Charlton Heston, Sean Penn, Susan Sarandon, Helen Hunt, či filmový režisér diel Zathura, Iron Man Jon Favreau. ()

Mery235

...nezabudnutelna sestica priatelov... vzdy si to rada pozriem, aj ked som to uz milion krat videla, stoji to za to :) ...hlavne s ceskym dabingom!!! =) ()

marrrrian

Koľko môžu mať Priatelia fanúšikov, toľko, ak nie viac, môžu mať odporcov. Prikláňam sa do druhej skupiny, pretože to je dlhý, neskutočne otravný seriál, ktorý sa v priebehu svojho života neposunul vpred ani o krok a v ktorom sa všetko točí na problémoch a radostiach pár americky naivných, hlúpych postáv. Dodnes nerozumiem, kde vzal všetku tu slávu a obľúbenosť, ale po krátkych úvahách, som prišiel na myšlienku, že ak sa hocičo robí dostatočne dlho, nakoniec vždy príde deň, kedy sa to stane plnohodnotnou súčasťou svojho okolia. Ako napríklad čínsky textil v strede mesta, na ktorý nikto nemá pekného slova a zrazu zistíte, že sa okolo neho vystriedalo XY iných obchodov a on tam je stále. Takým spôsobom sa musel z Priateľov stať pojem, akým sa stal, lebo inak si to vysvetliť neviem. Veď herecké výkony neprekračujú žiadne krajné hranice talentu. Veď preboha, každá úvodná znelka hlási len prichádzajúcu pol hodinu pohľadu do nerealistického súkromia uzavretého okruhu šiestich asociálov, ktorí si bohate vystačia sami so sebou. A ja im ich súkromie rád nechám, lebo je úplne prázdne a lebo časom sa z neho aj tak stala zažitá existencia, ktorá po skončení nezanechala ani nejaký pocit prázdneho miesta na televíznej obrazovke. ()

Lenny.cz

Miluju Friends! Je to můj nejoblíbenější seriál a strašně mě mrzelo, když jsem shlédla poslední sérii a věděla, že další už nebude. Když se chci opravdu pobavit, volím zásadně tuhle "šestku" bláznivých přátel ! :) ()

Mikolkator

Podľa mňa TOP seriál . Hneď keď som ho videl prvý krát som si ho zamiloval a odvtedy som videl všetky časti najmenej päť krát ak nie viac . keby sa dá čiastočne vymazať pamäť tak by som si z nej vymazal tento seriál aby som si ho mohol vychutnať tak ako po prvý krát :) 4. a 5. Séria sú moje najobľúbenejšie a najlepšia časť je S04E12 - O embryách kde Monika a Rachel prehrajú byt ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry