Priatelia

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

vander19

Asi najlepší sitcom ktorý som kedy videl aj keď v poslednom čase mu u mňa HIMYM veľmi konkuruje v typovo podobných kde mladý ľudia z veľkého mesta prežívajú svoje každodenné problémy, ale pri priateľoch som vyrastal prakticky prežil celú pubertu a každú časť videl asi 9 krát minimálne.... ()

Dyas

Klasika mezi komediálními seriály, kde se opravdu bavíte každým dílem. Jeden z prvních seriálů, který jsem sledoval hned od doby, kdy jsem takové seriály sledoval. Dá se na to koukat znovu a stejně je to pořád vtipné. Co víc si přát? 1. série - 75% 2. série - 85% 3. série - 100% 4. série - 100% 5. série - 100% 6. série - 100% 7. série - 100% 8. série - 90% 9. série - 95% 10. série - 90% ()

Wajsik

V tomto ohledu se nemůže žádný komediální seriál vyrovnat téhle „třešničce na dortu“. HIMYM se může jít zahrabat. Přál bych si být členem téhle party, ale to asi každý, že? Ani po několika násobném shlédnutí tento seriál neomrzí, naopak stává se vtipnějším a vtipnějším a to je něco. V tomto žánru můj nejoblíbenější seriál a pochybuji, že ho něco v nejbližší době (nebo vůbec někdy) překoná. ()

Hanes88

Myslím, že i když v budoucnu bude ještě plno takhle skvělých seriálů, žádný už nevymaže z povědomí všech právě tento. Úžasní hlavní herci a skvělé prostě všechno. Prostě paráda. ()

Marrty3

Ano ! Pro mě nejoblíbenější hraný seriál, který znám. Nejde slovy ani popsat jak mě tohle baví. Důkazem bude asi to, že všech 10 řad už jsem viděl tak 5x a jedu zase od znova. Už sice vím co mě čeká, ale ta atmosféra, ty vtipy, ty problémy, ten Chandler, tomu se prostě nedá odolávat. Přátelé jsou dle mého názoru dokonalou ukázkou toho, jak udělat nenucený a dokonale výstižný a vtipný seriál. Už pár měsíců si je zapínám jako kulisu před tím než jdu spát. Ale stále se nemohu k tomu spánku dokopat, protože čekám na ty momenty a dialogy, které mě rozesmějí, ikdyž už skoro spím. Na konci 10. série je mi vždycky hrozně a říkám si, že by tento seriál zasloužil celovečerní film. Tohle je bezkonkurenčně to nejlepší a proto to je za 5***** ()

Ještěřák

ČENDLERE, VÍŠ TY VŮBEC NĚCO O KUŘATECH? --- O DRŮBEŽI? NE. O ŽENÁCH?! ...NE. _____ Spousta srandiček, dobroty a přátelství, mrdlá camea a Chandler Bing, jenže taky trapnost a vlezlost, podbízivost, ostrý feminismus, amerikanismus, primitivita a všudypřítomná korektnost a suchopytelnictví. Dohromady to dává pravý pejsko-kočičkovský dort, ze kterého by se jeden posral. ALE první série byly na *****, mimochodem stejně jako moje prvotní hodnocení této humogenózní seriálové mršiny hollywoodského průmyslu. _____ Takový malý postřeh, 2012. V jednom díle CALIFORNICATIONU kritizuje v Hankově semináři studentka dílo nějakého svého spolužáka s tím, že se tam "v jednom kuse mluví o šukání, ale na skutečný sex nedojde". To je přesně případ Přátel. Šukat je sice neuvidíte (asi protože by to zkurvilo rating, čímž by přišli o lví podíl tintil-mantil), zato ale oplzle plkají ostošest (patrně aby to bylo lechtivý a in, nebo co). Joey a ty holky tam jsou přitom, alespoň z náznaků a v prvních sériích, celkem obstojní vobšourníci a roztáhninožky. Výrazné mantinely všeho druhu existovaly v PŘÁTELÍCH napříč všema sezónama, a když v pozdějším období začali vinou scénáristů spíše hloupnout než rozumnět, a úspěšnost řad se hodnitila dle počtu a lesku hvězd zde hostujících, poněkud se to zvrtlo z původní myšlenky osudů šesti mladých lidí ve dvou (třech) bytech, s čímž se mohl kde kdo identifikovat, v něco... neidentifikovatelného. Ve starou dobrou americkou továrnu na prachy - ale celkem koukatelnou:) ()

Figy

Klasika. Průkopník nové vlny sitcomů. Mraky zdomácnělých hlášek. Geniálně vystavěné a zahrané charaktery. Prostě pecka :) ()

PetkaW.

Co k tomuhle seriálu napsat, aby člověk jen neopakoval to, co bylo řečeno už milionkrát předtím? Starší, ale stále vtipní, sví a zábavní přátelé, se kterými nejeden divák prožil všechna jejich trápení, lásky, zážitky, zklamání a mnoho dalšího. Já osobně sice považuju celý poprask kolem seriálu za, až přehnaně, velký, ale budiž... někomu se líbí něco, druhému ono. ()

Asmodin

Nudný ňouma Ross, vždy vtipný Chandler, neinteligentní sukničkář Joey, stejně blbá a volnomyšlenkářská Phoebe, naivní drbna Rachel, a všem na nervy jdoucí Monica = skupina přátel. Trochu mi to připromíná Jak jsem poznal vaši matku (dobrým situačním humorem a to i tím umělým, rušivým smíchem). ()

Jespi

Přátelé ovládli scénu sitcomů 90. let a i po tolika letech se drží na špici. Jednoduché, ale příjemné prostředí party přátel, sdílejících své životní trable. Nedávno jsem zhlédnul veškeré epizody znovu v jednom sledu a nemůžu si tento úžasný sitcom vynachválit. Jednoznačně Matthew Perry nejlepší ze všech a vůbec by nebylo na škodu, kdyby herce někdo ukecal na jednu poslední epizodu, okamžitě by ovládli sledovanost v televizi. Na druhou stranu je dobré, že odešli na špici a nedrželi se mermomocí na obrazovce jako velmi podobný HIMYM. 90% ()

Marius_ss

Legenda medzi seriálmi. Od 8 série to už s kvalitou šlo trochu dole, scénky už neboli také originálne, ani zábavné... no stále si to držalo vysoký štandard. Až do konca, ktorý bol krásny, smutný a nostalgický. Dve veci však tvorcom nemôžem odpustiť... BIG SPOILER - že Monike nedopriali mať vlastné deti...a že Ross a Rachel nemali svadbu ;) ()

Yardie

Co k tomu napsat... Asi nejlepší sitcom, který kdy byl natočen. U žádného dílu jsem nenudil, v každém dílu jsou vynikající vtípky, scénky, slovní hříčky a je to dokresleno celkem i slušným dějem, který se vyvíjí. Prostě a jednoduše se to povedlo a kupodivu to po celou dobu neztrácí na vtipnosti a úrovni, čemuž se některé jin sitcomy časem nevyhnuli šli s kvalitou dolů. Toto je skvost, na který, i když se dívám snad potřetí mě vůbec nenudí a stále se u něj bavím. Howgh! ()

system

Predem rikam, ze nepatrim do fanklubu Pratel, ale priznam, ze prvni serie byly koukatelne. Ovsem tvrdit o Pratelich, ze jsou nejlepsim serialem vsech dob je hodne pritazene za vlasy!!! Posledni serie vari z vody, snazi se byt legracni a zabavna, ale vysledkem je jenom prehlidka trapnych scenek! ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry