Akty X

• Česko Akta X (viac)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Recenzie používateľa Terva k tomuto seriálu (3)

Akty X (1993)

AKTA X 11111111111111111111111111111111111111111111111111 Ještě než se rozepíšu, chci jen dodat, že tohle není ani tak komentář, jako spíš kompletní seznam názvů všech zatím natočených a do češtiny přeložených příběhů a výňatek mnoha povedených CITÁTŮ.TAM NĚKDE VENKU JE PRAVDA. Dle mého skromného názoru je tento seriál vůbec to nejlepší, co kdy bylo o mimozemšťanech natočeno. Dávám za pět bez debat, protože chci věřit. Tak dost keců - jdeme na to. ŘADA PRVNÍ: Příběh první je vlastně nultou epizodou 0 - Úvod - Tento příběh je inspirován skutečnou událostí. CITÁT - Ročník 1966?.......Už je to tu zase!!!............... 1 - MUŽ Z PENTAGONU - CITÁT - Jedem vyšetřovat jeden malej únos.......... 2 - HNÍZDO - Příběh třetí je ten o muži, co vytrhává svým obětem játra, V pozdějších řadách se s ním ještě potkáme. CITÁT - Víte jakou cenu mají pro retikulína játra na cibulce?........ 3 - INFORMAČNÍ KANÁL - CITÁT - Oni mi jí unesli, že jo pane Muldere?!......... 4 - ČERT Z JERSEY - CITÁT - Někdo, nebo něco tam venku má asi hlad......... 5 - STÍNY - CITÁT - Jeden dnešek má cenu dvou zítřků (Benjamin Franklin) 6 - DUCH STROJE - CITÁT - Co všechno víte o umělé inteligenci?......... 7 - LED - CITÁT - My nejsme co jsme........ Končí to tady a teď. Tento příběh se lehce podobá filmu Věc (1982). 8 - VESMÍR - CITÁT - Nevěřili by, kolik víry se vkládá do těch strujů......... 9 - PADLÝ ANDĚL - CITÁT - To je přísně tajná lež......... 10 - EVA - CITÁT - Přišel o čtyři litry krve, Dá se říci, že měl prázdnou nádrž........ 11 - OHEŇ - CITÁT - 4 000 stupňů Celsia? To začne hořet i voda........ 12 - TAM ZA MOŘEM - CITÁT - Nevěříš mě? Třeba uvěříš sobě....... To byl nejhorší příběh první série. 13 - OPAČNÉ POHLAVÍ - CITÁT - Dokonalé chodící sexuální magnet. Zabíjí sexem...... 14 - LAZAR - CITÁT - Nejsem si jistý, zda Willis je Willis....... 15 - MLADÝ SRDCEM - CITÁT - Já nevěděl Scullyová, že věříš na duchy....... 16 - E.B.E. - NEVÍM, KTERÉ LŽI VĚŘIT. CITÁT - Myslíte, že UFO tu oblast sledují?........ 17 - ČARODĚJ - Tohle je síla, která stvoří život. Přijď takový jaký jsi, odejdeš takový, jaký si chtěl být........ Tohle je sice o Bohu, ale je to nejlepší a nejsilnější příběh druhé série. 18 - TVARY - CITÁT - Nikdo se nedokáže změnit ve zvíře........ Příběh o lykantropii. 19 - PADÁ SOUMRAK - Tenhle příběh mám osobně nejraději. Začíná v Olympijském národním parku ve státě Washington. Tento příběh režíroval Joe Napolitano. CITÁT - Uděláme si hezký vílet do lesa, Scullyová......... 20 - TOOMS - Pokračování "jater na cibulce" o Eugenovi Toomsovi (Doug Hutchison)CITÁT - Sendvič? S čím, je Scullyová? Játrový salám........ 21 - ZNOVUZROZENÝ - CITÁT - Což znamená, že ta holka viděla ducha....... 22 - ROLAND - CITÁT - Lidé odejdou, zemřou a už by se neměli vracet........ Na konci tohoto příběhu jsem uronil slzu. 23 - ERLENMEYEROVA NÁDOBKA - CITÁT - Jest-li je to opičí moč, tak jdem od toho........ Tak to je konec první řady, ale nebojte se agenti FBI Fox Mulder alias David Duchovny a Danna Scullyová alias Gillian Andersonová se vrátí, ikdyž vláda tuto pravdu silně popírá. Já však říkám - NIKOMU NEVĚŘTE!!!! 22222222222222222222222222222222222222222222222222 PRAVDA JE POŘÁD TAM NĚKDE VENKU. ŘADA DRUHÁ: 1 - ZELENÍ MUŽÍČKOVÉ - CITÁT - Chtěl jsem věřit, ale vzali mi prostředky......... 2 - HOSTITEL - DIALOG: SCULYOVÁ (Gillian Anderson) - Máš tady místo? MULDER (David Duchovny) - Jo, ale musím tě varovat, přepadají mě záchvaty zuřivosti. SCULLYOVÁ - Jsem ozbrojená, tak že to risknu........ CITÁT - Kdo ví, co se v těch kanálech za sto let vylíhlo........ CITÁT - Denně zmízí z naší planety tři živočišné druhy, ale kdo ví, kolik jich vznikne?.......... 3 - KREV - CITÁT - Nedá se totiž poznat, kdo bude zabíjet ani koho zabije........ 4 - NESPAVÍ - CITÁT - Chcete říci, že lze někomu změnit sny?........ 5 - DUANE BARRY - CITÁT - Zase mě unesou, já to cítím........ Tohle je nejnepříjemnější příběh o únosech, co jsem viděl. Tento příběh pokračuje dalším dílem. 6 - VÝSTUP - CITÁT - Říkal jsem si, že unesou někoho jiného........ 7 - TROJICE - CITÁT - Udělám ti věci, které ti ještě nikdo neudělal........ Romantická upířina a velmi pěkný a zajímavý příběh. 8 - JEDNÍM DECHEM - CITÁT - Máme tu stroje, které prodlužují životy těch, co měli umřít......... Tento příběh je asi nejhorší z série. Je celý o Daně Scullyové a moc mě nebavil. 9 - OHNIVÁK - CITÁT - Vždyť už je mrtvej, kolikrát ho ještě chcete zabít!!!!....... 10 - ČERVENÉ MUZEUM - .....my osvícené druhé duše prvních těl...... 11 - EXCELSIUS DEI - CITÁT - Byla znásilněna neviditelným útočníkem, duchem....... DIALOG: SCULLYOVÁ - A co když je tu souvislost? MULDER - Jako že ji znásilnil osmdesáti čtyř letý starý schizofrenický muž? SCULLY - Je to možné. MULDER - Osmdesát čtyři let starý, schizofrenický a neviditelný muž? SCULLYOVÁ - Možná to není lékem, možná je to tou budovou. MULDER - Chceš mi říci, že v tom baráku straší? Jest-li tě Scullyová napadají takový blbosti, potřebvuješ odpočinek........ Velmi smutný, ale nejzajímavější příběh druhé řady. 12 - AUBREY - CITÁT - Vždycky mě zajímaly ženy, které se jmenují DJ. 13 - NEODOLATELNÉ - CITÁT - Někdo zbírá známky a odznaky. Tyhle zbírají kousky lidských těl.......... 14 - RUKA, KTERÁ TRESTÁ - Ve jménu pána Temnoty, vládce Země, krále Podsvětí - toto je místo zvané Peklo. DIALOG: ŠERIF MĚSTA - Ale tenhle poslouchal ďábelskou hudbu!!!! MULDER - Co že!!! On poslouchal dechovku???...... 15 - ČERSTVÉ KOSTI - CITÁT - Woodoo je prokletí...... 16 - KOLONIE - CITÁT - Jest-li se mi díky smrti odhalí další záhady, nezemřel jsem nadarmo........ Klony a kolonizace. Tohle je nejhezčí příběh druhé řady a ještě má pokračování. 17 - KONEC HRY - Byl poslán lovec aby kolonii zničil. Oba příběhy 16 a 17 by mohli býti krásným celovečerním filmem. 18 - DĚSIVÁ SYMETRIE - CITÁT - Řekl bych, že to byl neviditelný slon........ Člověk nemá žádnou přednost před zvířaty, neboť všechno pomíjí.......Kazatel 3,19. 19 - MRTVOLNÉ TICHO - CITÁT - Na palubě téhle lodi už třicet let nikdo nebyl........ Tohle je nejstrašidelnější příběh a pojednává o rychlém stárnutí. 20 - HUMBUG - CITÁT - Dobrou noc, ať vás mořská panna nekouše......... 21 - KALUSARI - CITÁT - Já chci svůj balónek!!!......... Velmi povedená duchařina. 22 - F. EMASCULATA - CITÁT - Někdo nám tu neříká celou pravdu...... 23 - PŘÍTMÍ - CITÁT - Temnota bývá živnou půdou pro zločin........ 24 - NAŠE MĚSTO - CITÁT - Blázen, který vytrvá, může nakonec i zmoudřet........ 25 - ANASAZI - Naše země musí vyjevit dávno ukrytá tajemství ÉÍ´AANÍÍGÓÓ ´ÁHOOT´É - toto je nápis, který vystřídal pro tento příběh klasiku TAM NĚKDE VENKU JE PRAVDA. Tento příběh nekončí, ba naopak pokračuje prvním dílem třetí série. 33333333333333333333333333333333333333333333333333 ŘADA TŘETÍ: 1 - POŽEHNANÁ CESTA - Paměť, tak jako oheň je jasná, nezaměnitelná, zatímco historie patří těm, kteří ji chtějí ovládat. Tento první příběh je pokračováním posledního díli druhé řady. A oba tyto příběhy nadála pokračují třetím druhým dílem. 2 - KANCELÁŘSKÁ SPONA - CITÁT - Byl jsem mrtvej, ale jsem tu....... Tyto tři příběhy je možné brát jako pilotní film k třetí řadě. 3 - D.P.O. - V tomto příběhu hraje mladičký Jack Black jako Zero. CITÁT - Tak teď už jsem na řadě já.......... 4 - POSLEDNÍ ODPOČINEK CLYDEA BRUCKMANA - CITÁT - Viděl jsem svou budoucnost, ale dělal jsem věci, které ke mě nepatří........... 5 - SEZNAM - CITÁT - Já se vrátím!!! Budu reinkarnován a pomstím se!!......... 6 - 2SHY - CITÁT - Ještě nemám tuhle šílenou teorii detailně rozpracovanou........ 7 - PROCHÁZKA - CITÁT - Nepřítele je potřeba porazit. Tvůj čas nadešel............ 8 - HLADOMORNA - CITÁT - Nic nás nerozdělí.......... 9 - NISEI - 82594 je číslo velmi důležitého železničního vagónu. Tento příběh pokračuje. 10 - 731 - APOLOGY IS POLICY - Omluva je politická praktika. Pokračování devítky je kruté a smutné. 11 - ZJEVENÍ - CITÁT - Kdo má uši, ať poslouchá, kdo má ústa, ať mluví.......... 12 - VÁLKA COPROPHAGŮ - DIALOG: ŠERIF MĚSTA - Omlouvám se, že jsem rušil. MULDER - Co se stalo, že odjíždíte, šerife? ŠERIF - Další útok švábů............ Tohle je nejsrandovnější příběh třetí série. Okolo 30 minuty vám přes obrazovku přeběhne šváb a později bere Mulder jednoho švába do ruky, kouká na něj a povídá mu - Pozdrav z planety Země....... 13 - SYZYGIA - V tomto příběhu můžeme vidět Scullyovou kouřit cigaretu. 14 - GROTESKA - Všichni znají jeho jméno - Satan. Nejstrašidelnější příběh třetí série. 15 - PIPER MARU - V tomto příběhu můžeme poprvé vidět takzvanou "Černou hmotu", která napadá a ovládá lidské tělo. CITÁT - Krásný poledne v Hong - Kongu.......... Tento příběh následně pokračuje. 16 - APOKRYFY - CITÁT - Tehdy jsem poprvé viděl našeho nepřítele.......... 17 - PRŮBOJNÝ - CITÁT - O pět babek, že mě neodsoudí. Zapal se!!!!....... 18 - TESO DOS BICHOS - CITÁT - Některé věci je totiž lépe nechat pohřbené......... 19 - PEKELNÉ PENÍZE - CITÁT - Těžko polemizovat s 2000 let starou čínskou tradicí......... 20 - JOSE CHUNG "OD JINUD" - I WANT TO BELIEVE - CHCI VĚŘIT. Toto je úsměvný parodický příběh o únosech. CITÁT - Tohle fakt vypadá na nějakýho podělanýho mimozemšťana!!!!...... A ještě jeden moc zajímavý CITÁT - Na této planetě je svým zvláštním způsobem každý dočista sám......... 21 - AVATAR - CITÁT - On má strach, že neví, že to udělal.......... 22 - BAŽINA - Big Blue, severní had z jezera Heuvelman........ 23 - MOKRÝ SPOJ - CITÁT - Jediné co víme jistě, že tohle zařízení vysílá signál........ 24 - TALITHA CUMI - CITÁT - Vy moc spravedlnosti nevěříte!!!!....... Poslední příběh třetí řady opět není dokončen a tak hurá na čtvrtou řadu. 444444444444444444444444444444444444444444444444 ŘADA ČTVRTÁ: 1 - HERRENVOLK - Nápis TAM NĚKDE VENKU JE PRAVDA vystřídal v tomto díle nápis - EVERYTHING DIES (VŠECHNO UMÍRÁ). 2 - DOMOV - CITÁT - Muži přece nemohou rodit děti??!!..... Velmi povedená hororová povídka. 3 - TELIKO - Opět jiný úvodní nápis. Tentokráte zní: DECEIVE, INVEIGLE, OBTUSCATE - KLAMAT, BALAMUTIT, ZATEMŇOVAT. 4 - NEPOKOJ - Tento příběh přináší další důkazy o mentální fotografii. 5 - POLE, NA KTERÉM JSEM ZEMŘEL - JSOU CHVÍLE, KDY SE MI ZDÁ, ŽE I JÁ JSEM KDYSI PROŽIL ŽIVOT MOUDRÝCH A ŠLAPAL PO CESTÁCH ZNÁMĚJŠÍCH. SNAD ZEMŘEL JSEM V AROGANTNÍ DŮVĚŘE V SEBE SAMA JIŽ PŘED VĚKY. V TÉTO CHVÍLI SE NAHORU K NEBI VZNESLA PROSBA O JEDINOU ŠANCI. BYLA TAK UPŘÍMNÁ A S JASNĚJŠÍM SVĚTLEM, KTERÉ JSEM VNESLA SMRT, PŘICHÁZÍ TUŠENÍ, ŽE ŽIVOT SE NEVYMAZAL BEZEZBYTKU. ZBYLY ROZHÁZENÉ STŘÍPKY, MLHAVÉ VZPOMÍNKY, JAKO NYNÍ, KDY MÁM POCIT, ŽE JSEM ZNOVU SPATŘIL SVŮJ CÍL. CITÁT - Živý jsem na věky (Zjevení 1,18) 6 - KRVAVÁ KRÁSA - Při sledování tohoto příběhu jsem zamítl liposukci jako možná způsob zhubnutí a začal hubnout přirozeně. CITÁT - Sestro, pacient je již hotov.......... 7 - KOUŘÍCÍ MUŽ - Příběh muže zvaného Kuřák. CITÁT - Neměl by jste kouřit, ničí to zdraví......... 8 - TUNGUSKA - Opět "Černá hmota". CITÁT - Zničíte zničením schopnost ničit......... Tento příběh pokračuje. 9 - TERMA - Pokračování příběhu Tunguska. Černá hmota opět v akci. CITÁT - Už je mrtvá???........... 10 - PAPÍROVÁ SRDÍČKA - CITÁT - Co se děje? Je pět ráno a vy jste sem povolal techniky??!!....... SEN JE ODPOVĚDÍ NA OTÁZKU, KTEROU JEŠTĚ NEUMÍME POLOŽIT. 11 - EL MUNDO GIRA - Když jsou dva muži a jedna žena, vznikne problém. Zvláštní příběh o El chupacabra. 12 - LEONARD BETTS - CITÁT - Proč brát mrtvolu bez hlavy, když je tady spousta mrtvol kompletních??........... 13 - NIKDY VÍCE - CITÁT - Teď jsem s tebou, jsem tvoje slečna s pravý ruky, dokud jsem tu, nikdo ti neublíží......... Dle mého nejhorší příběh ze čtvrté série. 14 - MEMENTO MORI - CITÁT - Pravda se teď ukrývá ve mě...... Nejsmutnější příběh čtvrté série. 15 - KADIŠ - CITÁT - Povstal z mrtvejch, aby se pomstil...... Legenda o Golemovi ve které se mimo jiné mluví i o prstenu vyrobeném v Kolíně, kousek od Prahy. 16 - NEPOMSTĚNI - CITÁT - Je to zatím jediné rozumné vysvětlení.......... 17 - TEMPUS FUGIT - CITÁT - Když se stále prohlašuje ignorace, je to stejné jako pravda........ Tento příběh o únosech mimozemšťany pokračuje v díle 18 - MAX - CITÁT - Hledám ztracených devět minut........ 19 - SYNCHRONIE - On zemře přesně v 11:46. Vím to! Věřte mi!......... Pěkný příběh o cestování časem. 20 - MALÉ RYBY - Otce dítěte nenajdete, je z jiné planety. DAILOG: MULDER - Včera jste prý tvrdila, že otec vašeho dítěte je mimozemšťan. AMANDA NERRIGENOVÁ - Ano, to je pravda. SCULLYOVÁ - Můžete nám ho popsat? AMANDA - Vlastně on to byl Luk Skywalker. SCULLYOVÁ - A měl světelný meč? AMANDA - Bohužel ne. Neměl ho sebou............ Tenhle příběh jsem si užíval. Nejsrandovnější díl čtvrté série. 21 - NULOVÝ SOUČET - CITÁT - Potřebuju znát celou pravdu.......... 22 - ELEGIE - CITÁT - Vždyť jsem jenom člověk.......... Jen ten, kdo je blízko ke smrti může vidět mrtvé....... Tohle byl smutný příběh - jakási předzvěst konce Dany Scullyové. 23 - DÉMONI - CITÁT - Nejsem zraněný, ale ta krev není moje.......... JEDU VYMÝTAT SVÉ DÉMONY - FOX MULDER. 24 - GETSEMANI - S každým uplynulým rokem rostou naše odhady pravděpodobnosti života ve Vesmíru, stejně jako naše schopnost jeho objevení....... Poslední, lehce mystický příběh této řady. Nese podtitul: BELIEVE THE LIE (UVĚŘ LŽI). Poslední příběh čtvrté řady není nic moc a trochu jsem se u něj nudil. 55555555555555555555555555555555555555555555555555 ŘADA PÁTÁ: 1 - REDUX - Pokračování 24 dílu čtvrté řady. CITÁT - Lhát kvůli pravdě.......... I tento příběh má pokračování. 2 - REDUX II. - Ještě, že tyto díly nebyly celovečerním filmem. Jako celek totiž nic moc a chvilkama jsem se i nudil. Obsahově to jsou asi nejhorší příběhy z celé série. CITÁT - Když teď nepromluvím, pohřbím pravdu.......... 3 - OBVYKLÍ PODEZŘELÍ - Příběh z roku 1989. Setkání Muldera s trojicí "Osamělí střelci" John Byers (Bruce Harwood) Malvin Frohike (Tom Braidwood) a Lord Manhammer alias Richard Langly (Dean Haglund). CITÁT - Vítejte ve světě zločinu......... 4 - OBJÍŽĎKA - Ty lesy jsou velmi staré a je jich asi 1400 kilometrů čtverečných. Kdo ví, co tam všechno žije........... Zajímavý a strašidelný příběh z lesa. 5 - POSTMODERNÍ PROMETEUS - Tam někde v lese číhá netvor......... Černobíle natočený příběh z nádhernou hudbou. Asi nejhezčí příběh páté řady. Účinkuje zde zpěvačka Cher. 6 - VÁNOČNÍ KOLEDA - Je mrtvá tři hodiny a vy říkáte, že vám volala? Na onom světě telefony nemají! Zde vystupuje Melisa (Melinda McGraw), mrtvá sestra agentky Scullyové. 7 - EMILY - Pokračování příběhu číslo šest. CITÁT - Já jsem Emilina matka.......... 8 - KITSUNEGARI - V tomto příběhu opět vystupuje Robert Patrick Modell. To je ten přesvědčiví týpek kterého hraje Robert Wisden. CITÁT - On musel odejít........... 9 - SCHIZOGÉNIA - Příběh podobný komiksu Man-Thing (Bažináč) CITÁT - Příroda se postarala sama........ 10 - CHINGA - Bude legrace, já si chci hrát!!!!......... Scénář k tomuto příběhu dělal mistr všech mistrů hororu Stephen King. 11 - VYPÍNAČ - Umělá inteligence na internetu existuje......... 12 - ZLÁ KREV - Scullyová, on byl upír, tak mě nestraš........ Upířina z Dallasu a velká sranda. 13 - PACIENTKA X - Zajdete-li příliš daleko, přijdete o rozum........ Tento příběh ještě pokračuje. 14 - ČERVENÍ A ČERNÍ - Nápis "TAM NĚKDE VENKU JE PRAVDA" je nahrazen rčením "RESIST ON SERVE" (Vzdaruj nebo služ) Začala válka. ONI začali kolonizovat naši planetu.......... 15 - SYMPATIZANTI - V tomhle příběhu z roku 1990 Fox Mulder kouří. CITÁT - Jsou tajné, ale je to zajímavé čtení......... 16 - DUŠEVNÍ ZRAK - To není arogance, to je hrdost........... Krásně smutný příběh slepé dívky. 17 - VŠECHNY DUŠE - Když člověk mluví k Bohu, je to modlitba. Když Bůh mluví k člověku je to ..... schizofrenie........ 18 - VARIANT PINE BLUFFKdyž se neozvu do půlnoci.......nakrmte mi rybičky....... 19 - FOLIE A DEUX - Nelze ho najít. Zkrývá se ve světle........ 20 - KONEC - Řekněmě, že vám odpouštím......... ikdyž se na konci páté řady tvrdí, že Akta X se ruší, přesto je tu 66666666666666666666666666666666666666666666666666 ŠESTÁ ŘADA 1 - ZAČÁTEK - Příběh první se lehce podobá námětu Vetřelec. CITÁT - Ti mimozemšťani, Muldere, jsou stejný jako ti v Mužích v černém?......... 2 - JÍZDA - Jakoby jí v uchu vybuchla bomba......... 3 - TROJÚHELNÍK - Příběh z časovou smyčkou, ve kterém zazní píseň Jeepers Creepers. Zajímavost - v tomto příběhu řekne Mulder Scullyové, že ji miluje. 4 - KRAJINA SNŮ I. - Krásný a zajímavý příběh o výměně identity. CITÁT - On není já, Scullyová!!!........ 5 - KRAJINA SNÚ II. - Pokračování čtvrtého příběhu. CITÁT - Žil byl agent Fox Mulder, ale to se teď změní. A ještě jeden CITÁT - SCULLY - Ještě jednou řekni !bejby! a budeš čůrat cévkou............... 6 - JAK DUCHOVÉ UKRADLI VÁNOCE - Temná gotická stavba, přítomná mlha se vznáší kolem...... Krásný vánoční duchařský příběh a zároveň první příběh, kde jsem uronil slzu. 7 - PRAVIDLA ZÁBAVY - V tomto ďábelsky děsivém příběhu si zahrál Bruce Campbell a to čechoslováka se nečeským jménem Wayne Weinsider. CITÁT - Nazývám to noční můrou, ale kolika lidem se noční můra vyplní, tak jako mě?........ 8 - DEŠŤOVÝ KRÁL - On zavinil ta sucha. Lidé tak musí platit za déšť....... O muži, který uměl řídit počasí. Mulder zda říká Scullyové : Postavím archu a ty svolej zvířata........... 9 - S.R. 819 - Skinnere máš to v sobě. Poslední den života. Připrav se........... 10 - TITHONUS - Ahoj Scullyová, jsem Fox Mulder a kdysi jsme spolu seděly v FBI. Příběh o smrti a věčném životě. 11 - DVA OTCOVÉ - Příběh agenta Spendera (Muž s cigaretou - William B. Davis), který přepsal Akta X a o únosu jeho matky. CITÁT - Pravda je někde tam venku Spendere, měl by jste si ji najít sám........... Tento příběh o mimozemské invazy ještě pokračuje. CITÁT - Musíte mě zabít........ 12 - JEDINÁČEK - Já myslím, že Cassandra Spenderová (Veronica Cartwright) je první kříženec člověka a mimozemšťana........... 13 - ZLÁ VODA - Říkal, že to zabilo jejího manžela. Mělo to prý chapadla.......... 14 - PONDĚLÍ - Zde je perfektní scéna Foxe Muldera a jeho vodní poslete. Krásný příběh ve stylu "Na Hromnice o den více", "Úhel pohledu" nebo "Deja-vu" CITÁT - SCULLYOVÁ - Muldere, od kdy máš vodní postel?!?!........ A ještě jeden CITÁT - Nemáme dnes chodit do banky. Oba tam prý zemřeme........ 15 - ARKÁDIE - Takové jsou předpisy a ty se musí dodržovat. Mulder a Scullyová si zde zahrají manželskou dvojici. CITÁT - Ženo, pojď sem a udělej mi pořádný jídlo............ 16 - ALFA - Ten pes utekl a zamknul za sebou????....... CITÁT - Werewolf story......... 17 - TREVOR - Já nemůžu za to, co si příroda vymyslí. Deníčku, srdce se mi zachvělo, když dnes agentka Scullyová navrhla možnost samovolného vznícení těla. Tvůj Mulder........ 18 - MILAGRO - Hnusný začátek - když si z těla vyndáte vlastní srdce. 19 - NEPŘIROZENÝ - 1947 - byl bys první černoch v Americký lize. Běžný titulek na konci úvodní titulků zní "TAM NĚKDE VENKU JE PRAVDA" Nápis v tomto příběhu zní "IN THE BIG INNING" (Na začátku směny) Scénář a režie tohoto příběhu - Fox Mulder, tedy pardon David Duchovny. CITÁT - Právě si roztrhal majetek Americké vlády!!!!!...... Mimozemšťana si zde zahrál Walter T. Phelan Jr. 20 - TŘI SVÉHO DRUHU - Mám vše pro co stojí za to žít, jsem šťastný, ale můj sen končí vždycky stejně - všechno ztratím. John Fitzgerald Byers. Tři Osamělí jezdci v akci. 21 - VÝLET DO HOR - Scullyová? Kolikrát jsem se já za těch šest let spletl? Kdo by se namáhal nás hledat, když našli naše kostry???......... 22 - BIOGENEZE - Je nějaký plán, důvod nebo záměr naší existence? Ani tento příběh nemá konce a pokračuje sedmou řadou. 77777777777777777777777777777777777777777777777777 SEDMÁ ŘADA - 1 - ŠESTÝ ZÁNIK - Jak věřit tomu co vidím a tomu co vím. Šílená Mulderova nemoc pokračuje a Scullyová hledá odpovědi- CITÁT - Vše je napsáno, jen slova jsou mimozemská........... I tento příběh pokračuje. 2 - ŠESTÝ ZÁNIK II. LÁSKA K OSUDU - Umírám idiote, kdybych mohl vstát nakopu tě do zadku. Na konci úvodních titulků je nápis: AMOR FATI. Mám raději klasické příběhy než tyhle mimozemskopolitické story. 3 - HLADOVÝ - Už zase konečně normální Akta X. CITÁT - Scullyová, nikdy nenahlížej do kuchyně své oblíbené restaurace........... 4 - MILÉNIUM - Já jsem vzkříšení a život a kdo věří ve mě, bude žít dál........ V tomto příběhu si zahrál Lance Henriksen postavu Franka Blacka. 5 - NÁVAL - CITÁT - Spíš než duchy, vyzpovídej jeho přátele......... Ve 40 minutě tohot příběhu byl krásný spomalený záběr na letící kulku. Kameru tohoto příběhu obsluhoval Bill Roe, který je celkem častým kameramanem série Akta X. 6 - GOLDBERGROVA VARIACE - Teoreticky? Pád ze sta metrů není žádný zločin.......... Nejkrásnější příběh sedmé série. 7 - ORISON - Opět je na scéně Donny Pfaster (Nick Chinlund). Zde utíká z vězení kam se dostal díky práci Muldera a Scullyové. CITÁT - Ano, je to naše zásluha, ale někdo zapomněl zahodit klíče od vězení......... 8 - ÚŽASNÝ MALEENI - Sundá si hlavu z těla a pak ji ještě za tepla vrátí? DIALOG: SCULLY - Muldere, vše nasvědčuje tomu, že pan Maleeni je již měsíc mrtev. MULDER - No, Scullyová, ale on měl včera kouzelnické vystoupení, to je tedy borec.......... 9 - ZNAMENÍ A ZÁZRAKY - Hadi a náboženství jdou vždy ruku v ruce. 10 - BYTÍ A ČAS - CITÁT - Nikdo nestřílí na Santa Clause!!!....... Tento příběh pokračuje. 11 - ZAVRŠENÍ - Šíleně smutný příběh. CITÁT - Ani Bůh by nedovolil tak tragický osud......... Nápis na konci úvodních titulků tentokráte zní: BELIEVE TO UNDERSTAND - VĚŘ, ABYS POCHOPIL. 12 - POLICAJTI X - Zvláštní díl Akt X. Některé záběru jsou drastické. Reality show "Polda v akci" Dobré téma o strachu v nás, ale bohužel točené roztřesenou kamerou a tím se z toho stává nejhorší příběh celé série. CITÁT - Ten na konci vždycky zemřel. Jmenoval se Freddy Krueger......... 13 - STŘELEC V PRVNÍ OSOBĚ - Vítám vás v zemi, které vládne pouze křemík. CITÁT - Jak zabiješ něco, co nemůže zemřít??......... 14 - THEEF - Zloději. Je to nadávka, oslovení nebo podpis? 15 - JAKO PŘÍTEL - CITÁT - Klacky a kameny mi zlomí moje kosti, ale slova mi nemohou ublížit......... 16 - CHIMÉRA - Žena, jako masový vrah je vzácnost. 17 - VŠECHNO - Tento příběh o kruzích v obilí napsala a režírovala Dana Scully - pardón - Gillian Anderson. CITÁT - Všechno má svůj řád.......... 18 - ZNAČKA X - Zaměstnanec tabákové firmy a nekuřák? To je jako kdyby ředitel General Motors jezdil Fordem. Příběh tabákové společnosti Morley, cigaret, které kouří postava Kuřáka - Spendera. 19 - HOLLYWOODSKÝ ŠÉF - CITÁT - Nechci se vrátit do hrobu!!! Žádné ženy, jídlo ani zábava..,.... Scénář a režie tohoto příběhu: David Duchovny. Zde je také zmíněno evangelium Marie Magdaleny. 20 - FIGHT CLUB - Zdravá výživa a cvičení stejně končí smrtí. Dvě zrzky, jedna válka. Já a jejich otec? Jen jsem se "vycákal" do kelímku!! 21 - PŘEJI SI - Musel jsem si nechat proříznout novou pusu. Myslíte, že to pojišťovna zaplatí? Fox Mulder zde "vybalí" z koberce Džínku a získá tak tři přání. První přání zní: Klid a Mír. Přání číslo dvě: Zruš přání číslo jedna. Přání č.3: Na to se podívejte sami:-) CITÁT - Svět nebyl nikdy spokojenější než teď......... 22 - REKVIEM - V dnešní době je i výzkum Vesmíru veden z kanceláře. POZOR OBROVSKÝ SPOILER - Fox Mulder je zde unesen mimozemšťany a Danna Scully je těhotná KONEC OBROVSKÉHO SPOILERU - Sčot sedmé řady: Dle mého názoru to byla zatím nejslabší série. Hodně příběhů má náboženský podtext, část dílů je věnována invazi mimozemšťanů a politiky kolem toho a jen malá část jsou obyčejné klasické příběhy. 88888888888888888888888888888888888888888888888888 ŘADA OSMÁ V ůvodních titulcích zaznamenáváme novou osubu. Je jím agent JoihnDoggett, kterého hraje Robert Patrick. 1 - ZEVNITŘ - Pokud mimozemšťani existují chodí všude kolem a odstraňují stopy a důkazy o své existenci - DANA SCULLY. Příběh je věnován památce Jima Engha )1961 - 2000 a má pokračování 2 - ZVENKU - Pokud mimozemšťané znají naše tajnosti, proč mi nemůžeme znát ty jejich? Zde John Doggett znovu otevírá Akta X. 3 - TRPĚLIVOST - Viděl jsem už dost zločinů, brutální a násilné, ale tohleto je extrém. Jediné co paranormálních jevech vím je, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše........... 4 - POUSTEVNÍCI - Kde přesně je to "tady"? Nevidím tohle město ani na mapě........... 5 - INVOKACE - Máme tady zdravého sedmiletého chlapce, který se narodil před sedmnácti lety.......... 6 - REDRUM - V tomto příběhu ala "Na Hromnice o den více" hraje Dany "Machete" Trejo jako Caesar Ocampa.. Příběh je volně inspirovaný knihou "Ve skleněných hodinách" Davida Eddingse o muži žijícím pozpátku CITÁT - Každý den se probudím o den dříve........ 7 - VIA NEGATIVA - Tělo je jen hlína a voda. Strašidelný a krvavý příběh o třetím oku. 8 - NIČITEL - CITÁT - Chcete mi snad agentko Scullyová, namluvit, že ten muž má rentgenový zrak?.......... DIALOG: SCULLYOVÁ - Ostatní vlnové délky od infračervených až po gama jsou jiné. Rentgenové prsty dokážou projít pevnou hmotou. DOGGETT - Fajn, hledá se Clark Kent............ Tento příběh je věnován památce Gregoryho Nathana Bonifacea (1970 - 2000), který v tomto příběhu zahrál jednoho ze tří zastřelených drogových dealerů. Herec a kaskadér, který zemřel 24.12.2000 při automobilové nehodě. 9 - ZÁCHRANA - Že by přežil? Viděla jsem ho umřít!!! Příběh je poctou filmu Terminátor 2 Soudný den. Je o muži z tekutého kovu a podobný "stroj" si zahrál v T2 právě představitel Doggetta Robert Patrick. CITÁT - On se stal železným mužem? Ale to je možné jen ve filmu, agentko!!!.......... 10 - POMSTA - DIALOG: SCULLYOVÁ - Znamená to, že umřel dřív než odletěl z Bombaje? DOGGETT - Znamená to, že mrtví nasedl v Bombaji do letadla v Paříži přestoupil, v USA na Dallasově letišti si zavolal taxika a v hotelu si sedl na postel aby vykrvácel. Jako mrtvola udělal kus práce. SCULLYOVÁ - Buďte přístupný názorům, agente......... 11 - DAR - Máme kafe a buchty. Nedáte si taky agente Doggette? Zde se poprvé objevuje v této osmé sérii agent Fox Mulder. Sice jen ve flashbaku, ale stále je tu s námi. Život, Smrt, Štěstí a Smutek jedno jsou.......... Hodně zvláštní příběh. Zde začal agent Doggett věřit v paranormální jevy. CITÁT - Vzal si vaši smrt, zachránil jste ho......... 12 - MEDŮZA - Tak to máme kliku - vedro, dusno a tma jak v pytli a to jen proto, aby bostonští obyvatelé stihli další díl Trosečníků........... 13 - PER MANUM - Opět tu vystupuje agent Mulder a opět jen ve flashbacku. Zde se řeší těhotenství agentky Scullyové. CITÁT - Nejsem připravená smířit se s tím, že nemůžu mít děti.......... Dana Scullyová zde žádá Foxe Muldera o předání spermatu, aby mohla být uměle oplodněna a čeká na Foxovu odpověď. Ten posléze povídá - Víš, nechtěl bych aby se to "postavilo" mezi nás, ale odpověď zní ..... nepovím. Mimo jiné je v tomto příběhu zajímavý kamerový záběr. Okolo 27 minuty se kamera pohybuje houpavým kroužením okolo skupiny mluvících doktorů. Povedený záběr má na triku opět Bill Roe. 14 - TOTO NEMŮŽE BÝT PRAVDA - CITÁT - Mimozemšťan nosí Nike?!?!...... Tady se divák poprvé seznamuje z agentkou Monikou Reyesovou (Annabeth Gish). Hodně dramatický příběh o únosech, který má ještě pokračování. Mimozemšťana Nikemana si zahrál Randy Ross. 15 - ŽIVÝ MRTVÝ - POZOR SPOILER - Příběh začíná pohřbem Foxe Muldera - KONEC SPOILERU - . CITÁT - Odejděte dokud můžete Doggette, jinak už neodejdete nikdy........... 16 - TŘI SLOVA - Fox je zpět a v kanceláři Akt X začíná být pěkně plno.Navíc situace kolem mimozemšťanů se začíná přiostřovat. CITÁT - Řekněte presidentovi, že mimozemšťané chtějí ovládnou Spojené státy!!!!!......Invaze začala, už jsou mezi námi. 17 - EMPEDOKLES - DETEKTIV - Co tyhle satanský obrázky? REYESOVÁ - Tyhle? To nic, to je jen zpěvák Marilyn Manson. Vaše děti ho budou znát........ Zde se poprvé setkávají Mulder, Scullyová, Doggett a Reyesová. 18 - VIENEN - V akci je zde opět černá mimozemská kapalina a její bílá smrtící radiace. Černý olej je nakažlivý virus mimozemského původu s radioaktivní vlastností, který ovládá lidské tělo. Je to součást mimozemského spiknutí vedoucí ke kolonizaci naší planety. 19 - SÁM - Agentka Scullyová odchází na mateřskou dovolenou a na scénu přichází na malou chvilku Leyla Harrisonová (Jolie Jenkins) CITÁT - Takže to nebyl někdo, ale něco? Sakra, to je fakt jak z Akt X.......... 20 - PODSTATA - Jako Bůh extrahujeme, implantujeme, inseminujeme a klonujeme......... Tento příběh pokračuje. 21 - EXISTENCE - Dramatické zakončení osmé řady. CITÁT - Je to replikant a nejde jen tak zabít.......... 999999999999999999999999999999999999999999999999999 DEVÁTÁ ŘADA - Nová, respektive staronová znělka v úvodních titulcích, nové obrázky a nově zpřeházené legitimace úřadujících agentů - to je počátek deváté řady. V této znělce je pořadí agentů takovéto - První je Dana Scully, druhý je John Doggett, třetí je Monica Reyes (Annabeth Gish)pak je tu i nový nápis, který zní - Nevídaný svět (The Unseen World), pátý v řadě je zástupce ředitele FBI Walter Skinner (Mitch Pileggi) 1 - DNES SE NIC VÝZNAMNÉHO NESTALO I. - Volné pokračování posledních dvou příběhu osmé řady. CITÁT - Strach nám dokáže zatemnit mysl....... A aby to nebylo tak jednoduché i tento příběh má pokračování. 2 - DNES SE NIC VÝZNAMNÉHO NESTALO II. - Klasický konečný nápis v úvodních titulcích "Tam někde venku je pravda" je změněn na rčení "Dnes se nic významného nestalo" (Nothing Important Happened Today). Tento příběh je věnován památce Chada Kellera (8.10. 1971 - 10.9. 2001). Keller byl raketový inženýr a přítel Chrise Cartera. Vzhledem k datumu jeho úmrtí je snad jasné, jak a kde zemřel. ZAJÍMAVOSTI - Na Doggettově seznamu hledaných vojáků je i jméno spisovatele Stevena Maedy. A druhá - Dnes se nic významného nestalo je věta, kterou si napsal král Jiří III. do svého deníku dne 4. července 1776, tedy přesně v den, kdy Spojené Státy vyhlasily nezávislost na Britské koruně. 3 - DEAMONICUS - Nechme zatím stranou spiknutí a replikanty a vraťme se ke klasickému vyšetřování Akt X. A protože Monica Reyesová je expert na rituály, je tento příběh o Satanovi. Deamonicus je totiž latinsky Satan. 4 - 4-D - Možná máme dvojníky. Víš, co to je paralerní vesmír? Velmi mrazivý příběh ve které vlastně - POZOR SPOILER - umírá jak Reyesová tak Doggett - KONEC SPOILERU. Tento příběh je věnovaný Ricky Loydovi Arrequinovi (1985 - 2001), který byl v 16-ti letech zabit v Los Angeles před svou školou a byl to nevlastní syn José Arrequina, který v té době dělal rekvizitáře pro Akta X. 5 - PÁN MUCH - Tak že ho zabily ty mouchy??!!... Kluk je jen kluk a moucha je moucha. Nikdy to nemůže být obojí. 6 - NIKOMU NEVĚŘ - V úvodních titulcích poprvé není uveden průkaz agenta Skinnera a nápis "Tam někde venku je pravda" je nahrazen nápisem SLEDUJÍ NÁS (They´re watching). 7 - JOHN DOE - Jedno už o tobě víme. Nedá se ti věřit....... 8 - ODKÁZÁNI PEKLU - Jsou tři druhy lidí - Ty co něco dělaj, ty, co to sledujou a ty, co se diví. Asi nejbrutálnější příběh ze všech Akt X. Je to o svlékání kůže za živa. 9 - PŮVOD - Nejsou to jen symboly, jsou to nápisy. Slova. Velmi mocná slova. A i tento příběh pokračuje - 10 - PROZŘETELNOST - Mě se Bůh zjevil v poušti 26.2.1991. 11 - AUDREY PAULEYOVÁ - Tady se nám to už trochu opakuje. Pokud není ve smrtelném nebezpečí Doggett, tak je to Reyesová. CITÁT - Byla jste už někdy mrtvá? Tak jak víte, že teď nejste?......... 12 - SPODEK - Někdy i ti nejlepší udělají chybu. 13 - NEPRAVDĚPODOBNĚ - Nápis v úvodních titulcích je opět pozměněn a to na "Dio ti ama" (Bůh tě miluje). Nejkrásnější, nejhudebnější, nejlepší a nejsrandovnější příběh z Akt X. 14 - STRAŠIDLA - Máš jen moc bujnou představivost. Zde se na malou chvilku do Akt X vrací agentka Leyla Harrisonová (Jolie Jenkins). CITÁT - Kdyby to byl Mulder, tak by jel dál, agente Doggette........ NEDOSTATEK PŘEDSTAVIVOSTI VÁS OCHRÁNÍ. 15 - PŘESKOČ ŽRALOKA - Příběh Osamělých střelců. CITÁT - Zdaleka ne ti, co bojují za správnou věc, vyhrávají........... ZAJÍMAVOST - Langly (Dean Haglund) má v tomto příběhu na sobě tričko z nápisem "Joey Live!" Jedná se o Joeye Ramona z kapely Ramones. 16 - WILLIAM - Tento příběh ražíroval osobně David Duchovny a také se angažoval ve scénáři. CITÁT - Pravda a to co chceme ať je pravda, není vždy totéž....... 17 - OSVOBOZENÍ - CITÁT - Zabil muže, kterého nelza zabít......... 18 - OSLNIVÉ ČASY - Tady už jde do tuhého. 19 - 20 PRAVDA I. A II.Poslední příběh je skoro jako pilot. Je moc zdlouhavý a vůbec se mi nelíbil. V tomto příběhu je v úvodních titulcích poprvé uvedeno pět průkazů FBI - Mulder, Scully, Doggett, Reyes a Skinner. No a to je zatím konec. TAM NĚKDE VENKU JE PRAVDA. () (menej) (viac)

Úvod (1993) (S01E01)

Klasika - kult - bomba. ()

Pravda (2002) (S09E19)

Taková super tečka (možná že taková tečka zase ne - pokračování příště?) za celou tou devíti letou sezonou. Zde se spousta věcí vysvětlí, ale zároveň vznikne spousty dalších mýtů a legend. ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Nový seriál Vince Gilligana našel domov