Seinfeld

• Česko Show Jerryho Seinfelda (viac)
všetky plagáty
USA, (1989–1998), 69 h 15 min (Minutáž: 22–56 min)

Jerry Seinfeld, Julia Louis-Dreyfus, Michael Richards, Jason Alexander, Wayne Knight, Richard Fancy, Victor Raider-Wexler, Ian Abercrombie, Heidi Swedberg (viac)

Komik Jerry a jeho tři cyničtí přátelé se umí zasmát úplně obyčejným i absurdním věcem. „Seriál o ničem“, který se do historie sitcomů zapsal zlatým písmem. (Netflix)

kriplozoik

Průměrné až nudné, středoproudé, vtipuprosté a řídké. Není to vyloženě debilní, je to těžce přeceněné, stejně jako Seinfeld samotný. Takovýchto sitcomů jsou stovky. ()

JarkaK

Dokonalý povídavý a ne-akční seriál, ve kterém jsou řešeny snad všechny banality každodennosti s humorem, díky kterému je klávesnice na mém notebooku na odstřel, protože byla tolikrát poprskána tekutinou při výbuších smíchu. Musí se vidět v originálním znění, pak to stojí za to. Fascinující je, kolik seriálů ze Seinfelda doslova kradou nápady: od Friends až po The big bang theory. Každá z hlavních postav má něco do sebe (+líbí se mi i Newman), ale asi nejvíce vyniká George. Úžasnými hláškami se Seinfeld jen hemží, ale Georgovo: "I always wanted to pretend that I was an architect" mě napadá z hlavy jako první... Přestože se na Seinfelda jeho matka skoro až oboří, když Jerry rouhačsky zmíní, že existují lidě, kteří ho třeba nemusí mít rádi, Seinfelda by mnozí "dávní známí" měli nejraději někde odklizeného... třeba ve vězení... Kramer musí mít samostatný odstavec: Jerry: What you're suggesting is illegal. Kramer: It's not illegal!!! Jerry: It's against the law. Kramer: Well, yeah... ()

Fibonacci

"seriál o ničom", ako ho tvorca Jerry Seinfeld označil. 5 dôvodov, prečo je toto topka. 1.Prepracované charaktery ako v žiadnom inom sitcome, 2.V každej epizóde perfektný scenár, 3.Humor zo života 4.Kramer, 5.Proste o ničom. ()

cistoja

Nejdůležitější postava v Seinfeldovi je Walter White, který zde získává záminku pro hromadění obrovského mění výrobou modrého heroinu. 10/10 (Miluju když Kramer dropuje N-word) ()

Denzen

U nás absolútne nedocenený seriál pravdepodobne z dôvodu veľkej popularity Priateľov v Európe. Nebudem tu robiť neskôr veľké porovnávania, Priateľov mám tiež rád, ale postavy a ich humor obidvoch sitcomov nemôžu byť rozdielnejšie a je zaujímavé, že v počtoch sledovateľov a v počte cien bol Seinfeld vlastne populárnejší za oceánom. Genialita tohto sitcomu spočíva jednoducho v ich postavách, ktoré nie sú vôbec morálne dobré (až možno na Kramera, ktorý je skôr idiot). Toto bola relatívna novinka v 1989, ktorú viacero neskorších sitcomov zopakovalo (ako napríklad Always Sunny…) ale vždy s iným výsledkom. Väčšina iných seriálov, ak obsahuje zlé hlavné postavy, príde s dvoma konceptmi: 1) buď postavy začnú v prvých sériách ako zlé, ale neskôr sa zmenia na dobré 2) alebo sú to tak zlé postavy a takí idioti, že sa smejeme na nich a nie s nimi. Seinfeld je originálnym v tom, že nestane sa ani jedno. Jerry, George a Elaine sú cynickí narcisisti, ktorí páchajú svojmu okoliu neskutočné množstvo problémov (väčšinou neúmyselne, ale niekedy aj úmyselne) a najlepšie na tom je, že sa nikdy z ničoho nepoučia. Pre tento dôvod je to seriál akoby “o ničom”. Postavy začnú v prvej sezóne ako zlé a skončia v poslednej ako zlé so žiadnym morálnym posunom. A divák im fandí, lebo nie sú tieto postavy napísané ako úplní psychopati, ale len tak “morálne zlé”, aby sa obecenstvo dokázalo vcítiť do situácii. Seinfeld je seriál o našich vnútorných pocitoch a ako by sme chceli robiť rôzne veci otravným ľudom, len keby neboli za to následky. A najlepšie je, že naše hlavné štyri postavy väčšinou zaplatia za svoje chyby, ale aj tak spravia niečo podobné v ďalšej epizóde. Reflektuje to aj posledná kontroverzná epizóda, kedy všetci skončia vo väzení. Divácky bola epizóda kontroverzná, lebo obecenstvo chcelo vidieť ako sa naši hrdinovia vyzlečú aj z tejto situácie. Ale nepodarilo sa. Larry David a Jerry presne ukázali, čo si zaslúžia takéto konfliktné postavy. Aspoň za mňa výborný koncept. Prvá a deviata sezóna sú slabšie, čokoľvek medzi tým je čisté zlato, humor je perfektný a seriál dobre reflektuje kultúrne témy populárne z 90. rokov. Ak niekoho zaujíma aj takáto tématika, určite stojí Seinfeld za pozretie. Jeden z top 5 sitcomov všetkých čias. ()

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel… (viac)