Reklama

Reklama

Seinfeld

(seriál)
  • Česko Show Jerryho Seinfelda (viac)
všetky plagáty
Trailer
Komédia
USA, (1989–1998), 69 h 15 min (Minutáž: 22–56 min)

Hrajú:

Jerry Seinfeld, Julia Louis-Dreyfus, Michael Richards, Jason Alexander, Wayne Knight, Richard Fancy, Victor Raider-Wexler, Ian Abercrombie, (viac)
(ďalšie profesie)

Série(9) / Epizódy(173)

Komik Jerry a jeho tři cyničtí přátelé se umí zasmát úplně obyčejným i absurdním věcem. „Seriál o ničem“, který se do historie sitcomů zapsal zlatým písmem. (Netflix)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (58)

Zodd 

všetky recenzie užívateľa

Tak český dabing jsem sice neslyšel, ale sitcom je to výborný. Hlavně díky svéráznému humoru a situacím vychází ze života, Seinfield je komik s velkým K. Pravá klasika. Skutečnost, že má zde seriál o více než 20% méně než The Big Bang Theory (po rozšíření hlavního obsazení se ráz seriálu hodně změnil) nebo How I Met Your Mother (postupem času dělali moc čajů z mála sáčků), je skutečně zarážející. Nutno říci, že závěr seriálu je jeden z nejkontroverznějších všech dob, nejen v rámci žánru. ()

anderson 

všetky recenzie užívateľa

NOVA kedysi odvysielala asi 4 desiatky epizód pod názvom SHOW JERRYHO SEINFELDA. Je to jeden z najlepších sitcomov "o ničom" - teda taký, ktorý ťaží zo situácií bežného života. Absolútne geniálny je Seinfeldov asociálny a podivný sused Kramer umocnený skvelým dabingom Ivana Trojana. Kiež by sa NOVA k tomuto sitcomu vrátila. (25.3.2004) ()

Reklama

ScarPoul 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Po prvej sérií som nadšený. Uvidím kam sa to celé bude uberať, ale je to vtipné, dospelé, so skvelými postavami a Julia Dreyfusová je najroztomilejšia dievčina EVER! 1. Séria 80% Druhá séria pridáva na vtipných momentoch, rozširuje vesmír hlavných hrdinov o nové priestory a vzťahové situácie a systematicky sa mi dostáva pod kožu. Ústredná štvorica je bezchybná a skvelo sa dopĺňa. Ďalší dôkaz toho, že Larry David vie veľmi dobre pracovať s humorom. Ak sa takto fajne budem cítiť aj po tretej, dávam tomu plný počet - 2. Séria 80% 3. séria 80%. Štvrtá séria je ako keby ustálením všetkých charakterov a načrtnutím hlavnej myšlienky, ktorá sa ťahá celým filmom s tým, že samostatné diely často odkazujú k predchádzajúcim epizódám. Bavil som sa. 4. séria - 90% Po výbornej štvrtej sérií, prichádza trochu ťažkopádnejšia 5. séria. V zásade sú to ale staré známe postavy, ktoré hovoria o veciach, ktoré majú v sebe akýsi nadhľad a dotýkajú sa našich všedných životov. Kramer a George sú úplne super. 5. séria - 75% Ďalšia séria si drží svoj štandard. Všetci sú vo svojich partoch istejší aj sa kamsi vyvíjajú. Na zabitie času je to super vec. Hoci niektoré veci pôsobia dnes už zastarano. Iné vtipy zase fungujú aj po toľkom čase. 6. séria - 80% Nové dobrodružstvá, skvelé nové postavy a hlavne línia s Georgom a jeho svadbou. Tvorcovia a postavy sú stále lepšie a lepšie či už na poli vtipu, alebo vývoji charakterov. Pritom si ale udržiavajú svoje chyby a rovnako ako v predchádzajúcich sériach ich využívajú vo svoj prospech. Hoci sa opakujú. Niekedy príde diel, kedy je finálne rozuzlenie pritiahnuté za vlasy, ale mimo to sa jedná o celkom vyváženú zmes príbehov. Bavil som sa. 7.séria - 90% Čím sa blížime bližšie ku finále tým sú diely lepšie, vtipnejšie a komplexnejšie. Postavy sa posúvajú po malých krokoch takže o nejakom osobnostnom vývoji nemôže byť ani reč, ale riešia množstvo dôležitých otázok o práci, živote a vzťahoch a tým si to skvelo kompenzujú. George je pán. V zásade mi tu vadil len jeden diel (The Muffin Tops) inak parádička. 8.séria - 90% Niektoré diely výborné. Iné zase pritiahnuté za vlasy. Ako keby tu miera absurdity dosiahla nový stupeň a narúšala tak zaužívané vtipy a prostredie v ktorom sa postavy nachádzajú. Na to, že sa jednalo o poslednú sériu je vidieť v niektorých dieloch absolútnu neschopnosť prísť s nejakým kvalitným nápadom. Finále je potom mdlé a nezaujímavé - až na Teri Hatcher. Čakal som od toho trochu viac. Neupieram tomu fenomenálnosť a kvality. Larry David niekedy trafí klinec po hlavičke tak ako nikto. Ale v konečnom dôsledku chápem, prečo to tak zapadlo. Každopádne som spokojný, že som to videl. 9. séria - 75%. ()

Tom Riddle 

všetky recenzie užívateľa

Z mojí zkušenosti až příliš často zaznívá věta "tenhle seriál je o ničem." U Seinfelda je to ovšem pravda, a to záměrně. V seriálovém světě prakticky ojedinělý, Seinfeld zůstává celých devět sezón o ničem, chybí mu jakýkoli konzistentnější motiv, jedná se zkrátka o každodenní, banální život jednoho neurotického stand-up komika a jeho tří stejně vadných a ujetých přátel. Jeho kouzlo pak spočívá ve smyslu pro detail a kontinuitu, a z toho plynoucí neuvěřitelné množství running joků. Ať už se jedná o všeljaké charakterové nešvary, přezdívky a podobně, Seinfeld svoje postavy miluje a hýčká navzdory jejich mnohdy nesnesitelným osobnostem, nikdy je nezradí v zájmu líbivosti, a proto za celou dobu nesklouzne do průměru či středoproudu. Důkazem toho budiž kupříkladu finiš sedmé řady, který je dost možná tím nejhnusnějším sitcomovým momentem všech dob. Jerry je papírově ten nejnormálnější a "nejlepší" člověk party, přesto za 180 dílů vystřídá nějakých 70 přítelkyň, a je schopný opouštět je z nejmalichernějších důvodů (man hands anyone?). Jediná ženská ve skupině, krásná a roztomilá Elaine (v božském podání Julie Louis-Dreyfus), je mnohdy tím největším chlapem (sázka o masturbaci, soup nazi). Tlustý, plešatý a sobecký George potom soutěží s výstředním příživnickým čahounem Kramerem o titul zevla století. Do toho se přidává obrovská plejáda recurringů, kteří dovedou v jedné větě ovládnout scénu (Mrs. Costanza či David Puddy vytanou na mysl jako první), a výsledkem je nekončící přehlídka svéráznosti, sobeckosti, otravnosti, především ale skoro vždycky dobré zábavy plné meta humoru. Před sledováním jsem byl vůči seriálu předpojatý, Jerryho stand-up se mi nikdy nezamlouval, a paradoxně i tady je to ten nejslabší prvek (a hlavní důvod toho, proč se bráním pětihvězdě, tím druhým je potom katastrofálně špatné finále,byť je stejně nekompromisní, jako celý seriál). Říci však o Seinfeldovi to, že je průměrný, prvoplánový nebo nepropracovaný, to je strašlivá ignorance. PS, rád bych napsal pár slov na závěr, tady jsou: Mulva! Jujyfruits! Witchee Woman! Twist Off! Shrinkage! Hello, Jerry! Hello, Newman! Yada yada yada! aaaand Stellaaaaa! STELLAAAAAA!!! ()

Jordan 

všetky recenzie užívateľa

ak si Seinfelda (po prvý krát v živote) pozrie stredoeurópan  v 20-tych rokoch 21. storočia, nezabaví a nenasmeje sa tak schuti, ako Američania na začiatku 90-tych rokov 20. storočia, ale to, že si to pozrie celé, je zrejme postačujúcim dôkazom toho, že aj keď nie je tak kultúro-tvorný a kultový v našich končinách a s odstupom času, ako na druhej strane Atlantiku pred 30 rokmi, má niečo "do seba", to čaro nenútenosti, tú "neznesiteľnú ľahkosť bytia", ktorá sa vám dostane pod kožu a na chvíľu túžite byť súčasťou tej bezproblémovej štvorice kamarátov uprostred bezkonfliktného vibrujúceho new yorčíku... obľúbil som si všetky postavy, prvé miesto má, samozrejme a očakávateľne, kramer, ale aj tak patetické a neobľúbiteľné charaktery, ako George či samotný Seinfeld, sú nejakým zvláštnym (a ktovie, či vôbec zamýšľaným, alebo iba riadením osudu šťastnou náhodou dotvoreným) spôsobom podané tak, že si ich zamilujete. čo je však pre stredoeurópana v roku 2021 asi najzaujímavejším výsledkom sledovania Seinfelda je uvedomenie si, že Friends sú iba plagiát :) vydarený a geniálny, ale plagiát... ()

Galéria (115)

Zaujímavosti (48)

  • Epizoda byla zařazena na 1. místo v TV Guide's 2009 list of „100 Greatest Episodes of All-Time“. (RMN88)
  • Postava Cosma Kramera (Michael Richards) se objevuje v pilotním díle, zde je ale nazýván ještě jako "Kessler". V dalších dílech už to je "Kramer" nebo "Cosmo". Když postavu Larry David psal, inspiroval se stand-up komikem jménem Kennym Kramerem. Aby nedošlo k žalobě, tak ho právě v pilotu přejmenoval na Kesslera. Kenny Kramerovi se pilotní díl líbil a Larry David poté mohl přejmenovat Kesslera na Kramera do následujících epizod. V 8. epizodě 9. sérre s názvem "The Betrayal" se vrací jedna vzpomínka zcela na začátek a Jerry (Jerry Seinfeld) se zrovna nastěhovává do svého legendárního bytu. Potká souseda Kramera a osloví ho Kesslere, protože to četl na zvonku. Kramer ho opraví, že to to není Kessler, ale Kramer. (MrPierc)
  • Jerry Seinfeld (Jerry Seinfeld) je jedinou postavou z hlavní čtveřice, která se objevila v každé epizodě. (Elbarto08)

Súvisiace novinky

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel…

Reklama

Reklama