M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

scottt1

Tento serial sa da pozerat stale dokolecka a vobec sa pri nom neunudi divak. Pri niektorych dieloch sa nasmejeme, ale pri inych nam ukazuju pravu tvar vojny. Dej sa odohrava sice v Koreii, kde bola vojna, ale niektore pasaze suviseju s vojnou vo Vietname. Vsetky postavy mi boli sympaticke a po skonceni celeho serialu si to mozem pustit znova a dalej sa smejem na niektorych scenkach. ()

wooblood

Naprosto skvělý, vtipný seriál s neméně dobrými hereckými výkony. Pokaždé, když v jakémkoliv jiném filmu vidím Alana Aldu, promítám si do něj vlastnosti Hawkeyho. Na jednotlivé epizody se dá dívat pořád dokola. ()

Appendix

Tento seriál patří mezi moje srdcovky, není žádný jiný, který bych si pouštěl tak často. Vždy mě dokáže rozesmát, ale jsou i díly u kterých i slza ukápne. Člověk u toho rozhodně najde svoji chvilku klidu. Je úžasný, na to že má tolik dílů, si uchoval svoji kvalitu po celou dobu. Kdo neviděl, doporučuji. ()

Dazdn1k

Zavidim vsetkym, ktori nevideli tento serial. Asi tak ako vacsina jeho fanusikov, aj ja si ho rad pustam zas a znova. Myslim, ze spolu so serialom Frasier sluzia dnesnym bohuzial slabuckym serialom-sitcomom ako sablony, ktore sa uz nedaju prekonat ()

-rooney-

MASH jsem začal milovat už od malička. Pamatuji se na den kdy jsem musel do školky kam se mě vůbec nechtělo, a od ní mě zachránil můj děda na kterého jsme čirou náhodou natrefili. Dopoledne jsem s trávil u něj u zapnuté TV kde jsem natrefil na tento pro mě v ten čas naprosto neznámý válečný seriál z nemocničního prostředí. Myslím že na ten okamžik nikdy nezapomenu, dodnes tento seriál sleduji, patří mezi mé nejoblíbenější a věřím že se na něj rád podívám i za dalších 20 let. ()

aznaho odpad!

Ani jednou se mi nepovedlo tomu přijít na chuť. Ani nepočítám, kolikrát jsem to znechuceně přepnul či vypnul, když tohle dílo běželo pořád dokola v televizi. Pro mě nepochopitelné.. ()

Jinpachi

Srdcovka, na kterou jsem se díval od dětství. V dětství jsem se tomu smál zřídkakdy, pokud vůbec, ale postupem času člověk začíná chápat míru humoru asi jako ředitel schránky na stížnosti. Herecké výkony jsou tu skvělé a atmosféra s prostředím vyvolávající dojem autenticity, scénář je dojemný a zábavný a vše se to schází na jednom místě, což funguje mimořádně dobře. Místy zábavné, místy melancholické, někdy obojí, což je hezky lidské a vřelé. ()

Zavin

Tohle je srdcová záležitost. Kdykoliv mám příležitost vidět MASH, tak je to jako setkání se starými dobrými přáteli. Btw. najde se někde lepší hláška než: "Mít můj pes Tvůj ksicht, oholil bych mu zadek a vodil bych ho po zádu"? ()

Majulenkaa

Tento seriál je moje srdcovka...průběžně ho sleduji už od svého dětství. MASH je seriál s kombinací humoru a dramatu, který je pro mě snad o chlup lepší než Přátelé. ()

PORTER44

Jeden z nej válečných seriálů,hlavně co se týče vtipných hlášek a scén kterých je nespočet.Našlo by se jen málo dílů u kterých by jste se nudili nebo nezasmáli.I když je seriál hodně vtipný nechybí ani válečné scény,dramatické a smutné.Herecké výkony jsou výtečné není co vytknout samozrejmě v čele s A.Aldou. ()

Geralt66

Situační komedie z velmi smutného prostředí, nejlepší jsou asi první díly s plukovníkem Henrym. Výměna postav byla těžký direkt pro zajeté koleje, ačkoliv plukovník Potter má také své kouzlo a ve vztahu k Radarovi je i mnohem lidštější. Trapper byl parádní parťák Hawkeyho a je škoda, že skončil. Jeho nástupce je taky príma, ale už to možná není úplně ono. Příjemnou změnou je "šlechtic" Charles Winchester, který je oproti Franku Burnsovi mnohem košatější postava a není tak jednoznačným padouchem. Margaret časem ubírá ze své tvrdosti a ke konci je docela lidská, což je i svým způsobem divná změna. Jednoznačně ale vede Klinger, protože energie, kterou vynakládá do cesty zpátky domů, je neutuchající. Přestože se jedná o velice jednoduchou zápletku, tak vždy potěší. ()

Milonak

Nemám rád přehnané komentáře, ale u tohoto seriálu musím říct jedno - je skvělý. Dle mého je skutečně snad téměř geniálně natočený, spojení prostředí války (které ve skutečnosti muselo být šílené) a toho obrovského množství neuvěřitelně trefného a inteligentního (i když občas přisprostlého a buranského) humoru je výborně zvolená kombinace, zabalená do skvělého hávu. Viděl jsem každý z dílu minimálně dvakrát a i přesto mě to neustále baví. Je samozřejmě několik dílů - a to především z pozdějších epizod - které trošku svojí kvalitou zaostávají za zejména prvními díly s Henrym,Frankem a Trapperem, ale i přesto jsou minimálně hodně dobré. Prakticky každá postava je ojedinělá a herci jsou pro role snad zrození. Český dabing nemá chybu (naši známí - Čechoameričané - tvrdí, že česká verze je mnohem lepší než originál), ale mě osobně by zajímalo, zda je tak skvěle vyvedený český překlad, nebo je to obrovské množství hlášek v každém díle stejné i v originále. Vždyť v každém dílu je minimálně 10 (slovy deset) neuvěřitelně trefných a vtipných momentů se skvěle reagujícími (glosujícími, vtipkujícími) hlavními hrdiny. Tolik vtipu a zábavy, jako obsahuje jeden díl seriálu MASH nemá celý přiblblý seriál "Přátelé" dohromady. Za mě jednoznačně 100%. ()

hawkey_CZE

Patrně můj nejoblíbenější televizní seriál vůbec. Jeho sledování je pro mě pohlazením po duši. Skvělé obsazení, atmosféra i herecké výkony. Musím také pochválit český dabing... ne snad jeho technické zpracování, ale úžasný výběr českých hlasů. Od českého televizního uvedení M.A.S.H. si už neumím představit Alana Aldu bez hlasu Pavla Trávníčka. ()

kinoholik

Tahle výjimka potvrzuje pravidlo, že film je lepší než seriál od něj odvozený. Jen kvůli M*A*S*H jsem tahal starou černobílou TV na koleje a kus drátu jsme se snažili ulovit signál, aby nám neunikl žádný díl. ()

carolinek

Velice vydařená legenda, výborný herecký výkon všech protagonistů a zajímavé téma. Obdivuji tento seriál už od dětství (ikdyž jsem námět některých dílů pochopila až později) a naprosto mi učaroval. Opravdu jednička mezi seriály, kterou určitě už nikdo nepřekoná. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young