M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

A.MacGyver

Tento seriál nemá chybu. Nemá psát milion chvál, toho už tady je dost. Jediné co mě trochu mrzí je závěr seriálu, který se podle mého měl více držet toho humoru, než obímání a slz... Ale určitě pět hvězdiček si zaslouží, neví někdo kde se nastavuje šestá :-)) ()

Linsang

Seriál umístěný v mém soukromém žebříčku na těch nejvyšších místech (když o tom tak uvažuju, možná na tom úplně nejvyšším...) Naprosto nesmrtelné hlášky a scénky, které snad ani nemůžou zestárnout. Mám slabost pro původní sestavu (zejména Henry je dokonalý), ale i nový velitel a nový parťák Hawkeyho B.J. jsou naprostá špička. Radar a Klinger jsou kapitola sama pro sebe. U scény, kde Klinger přinese Henrymu dopis, že mu umřel někdo z rodiny a Henry vytáhne dopisy, dle kterých mu postupně umřela nebo otěhotněla celá rodina, se řežu dodnes :-) Naopak nesjmutnější scéna byla ta s Henryho smrtí. To byl jediný okamžik, kdy jsem se na tvůrce dost naštvala. To ho nemohli nechat prostě odjet? Jinak mi seriál dělá jen radost. Scénky s Kuním ksichtem naprostá klasa :-) Geniální dabing!!!!! ()

british.bug

Nejlepší seriál, který jsem kdy viděla a předpokládám, že lepší už ani nikdy neuvidím. Už jako dítě jsem milovala Hawkeyho Pierce a jeho humor, ale také jeho vážný pohled, který uměl nasadit, když o něco šlo. Nesčetněkrát jsem se u tohoto seriálu smála, nesčetněkrát jsem i plakala. Vždycky, když vidím poslední díl, přepadá mě jakási prázdnota a pocit smutku, že už je konec. Ale M.A.S.H 4077 je pro mě seriál, který si vždycky pustím znova. A znova. A znova. ()

Nocturnum

Myslím, že kvalita postupně malinko klesala .. ovšem přesto se jedná o legendární seriál, jehož některé díly jsou téměř geniální (Henryho dubový stůl ...). Také jedno z mála z čehokoli z Korejské války :-) ()

mine.slayer

Na toto se dá koukat stále, máte vždy slzu na krajíčku když to končí, ale vy víte že si můžete zase od zítřka pouštět jeden někdy dva díly denně klidně po zbytek celého svého života. Podle mě je to nejlepší seriál všech dob. ()

Vořežprut

Už v mých sedmi letech, jsem tajně skrz škvíru sledoval tento seriál, na který se dívali rodiče kolem jedenácté hodiny. Asi jsem tehdy netušil, že mne bude doprovázet celý život. Jedu ho prakticky pořád dokola, skvělé! A skvělý dabing! :-) ()

Alvin

Tohle byl první a myslím, že taky poslední seriál, který jsem s radostí sledoval na TV Nova. To se psal rok 1995 a tehdy jsem M.A.S.H docela žral. Z odstupem času mi to přijde až moc sentimentální, občas moralizující, a takový Hawkeye, no to je úplný romantický hrdina a sen všech žen. Ale za ty první díly, ještě s Frankem Burnsem a plukovníkem Blakem si to zaslouží čestné místo v mojí seriálové TOP 10. ()

ajfelka

Stálice. Trochu doják, dospělácké náměty k přemýšlení, vysoká úroveň, humanistické poslání a hodně vtipu "Máte v jednotce vojáka, který je transvestita." "No já náboženství nezakazuju, pane." :-) ()

bez1

Tento seriál miluji, příběhy z vojenské polní nemocnice, skvěle komicky ztvárněný běžný život doktorů v terénu. Výborné výkony všech ústředních herců, kteří tomuto seriálu mnohdy obětovali půlku života. ()

house336

Myslím, že jak jeden z mala seriálu se MASH neustale zlepšoval. Videl jsem všechny epizody několikrát, a nikdy pro mě neztratil to kouzlo. A závěrečny dil byl pro mě ten nejlepší film, který jsem kdy videl. ()

Otan

Všude se psalo o MASH jako o večerníčku pro dospělé.Já to taky tak cítím,ale přeci jen asi v půlce mne to přestávalo bavit.Na svou obranu uvádím,že mne jen málo seriálů chytne. ()

iveta234

Miluju tenhle seriál, už jsem to viděla několikrát a je pořád na co se dívat. Hoky, Radar, Clinger a všichni ostatní jsou naprosto dokonalí. Ještě, že nám nedělá vrchní sestru Šťabajzna...Super. ()

KREI

Kdyby se jakýkoliv seriál vysílal tak často jako tento tak bych to psychicky asi nezvládal, ale jen u tohohle seriálu se po skončení koukám jestli ho budou dávat zase od začátku. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young