M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Skuby47

Tento nadčasový seriál z prostředí vojenské polní nemocnice v Koreji si mne zcela získal již při své televizní premiéře i když jsem pacifista a válečné filmy si velmi vybírám. Vždy jsem spěchala z odpolední směny domů, aby mi ani jeden díl neunikl. Je nejen vtipný a zábavný ale i lidský a výchovný. Vyzvedává čestnost, odvahu, spravedlnost a soucit i vůči nepříteli, kamarádství, smysl pro povinnost a dělá si legraci z lidské hlouposti, odsuzuje předsudky, diskriminaci a rasismus. Sehraný tým podává výborné herecké výkony v hlavních i epizodních rolích. Inteligentní humor a špičkové dialogy jsou umocněny skvělým dabingem. Vysokou úroveň si seriál drží po všech 255 dílů, což je výjimečné. Dosti chvály, snad jen dodám, že by bylo fajn kdyby ta válka zůstala stejně jako v tomto válečném i když hlavně protiválečném seriálu, jen na filmovém plátně. ()

Doudis19

Kvality tohoto seriálů musí znát každý, kdo někdy sledoval televizní obrazovku. Jelikož se vyskytuje, už řadu let ve smyčkách napříč televizními programy. Mash je jeden z mála seriálů, jejichž nekončící omývání není nikdy tak otravné, aby donutilo přepnout ještě před skončením episody. ()

TheBalrog

Vyjmečný, dokonalý, neokoukatelný. Hlavně na to mohou koukat všechny generace, od 10ti letých až po 80ti leté. Životní role Alana Aldy a vlastně i ostatních představitelů. ()

Khumbac

Vlastně veškeré komentáře k tomuto veledílu jsou naprosto zbytečné. AA je mistr humoru. Např. scéna kde plukovník nabízí z čutory Hawkeyiovi napít alkoholu a říká: " Dáš si panáka?" a Hawkey nato: "Radši panenku". Celý seriál je absolutně LEGENDÁRNÍ. ()

filmmovier

Hrozně kultovní záležitost, na kterou se podívám jen velmi občas, ale vždy se spolehlivě pobavím. Úžasné postavy i zápletky a seriál je absolutní špička žánru. ()

markuc

nikdy jsem nevidel v celku, ale jen jsem v TV zachytil obcas nejakou epizodu - musim ale priznat, ze to byly vesmes velmi vtipne epizody ()

Belbo

Oproti filmu kýč. Na druhou stranu prvních šedesát dílů je i zábavných- těm bych dal plus mínus, ať nežeru tři hvězdičky. Jakmile tam zůstana z prvních hlavních představitelů jen Hawkey celý seriál se stává znovu a znovu nastavovanou kaší jehož poslední díl sklidem označím za odpad. Své hodnocení měním po opětovném shlédnutí cca stopadesáti dílů a nechci víc tento přeceňovaný šunt vidět. Dějový vývoj je ukázkou kam až může klesnout kvalita ve snaze zavděčit se publiku. Dobrý nápad se změnil ve hloupou, stupidní a dementskou zábavu pro blbce. Odpad nedávám, jen abych drasticky nevybočoval z řady. ()

rodo

Milé * Americké * Skvělí * Herci. Můj nejoblíbenější seriál, který mohu vidět pořád dokola a neomrzí se mi. Musím pochválit i skvělý dabing a ještě musím přiznat, že sympatičtější filmovou postavu, než je za každých okolností hláškující Hawkey Pierce, asi neznám. Je neuvěřitelné, jak vtipně se dá pojmout absurdita válečného prostředí a jak vyrovnaně (dobře) lze natočit 255 dílů seriálu. ()

Mrkvič

Prostě dokonalý. Kolik seriálů nebo filmů, kterým je už skoro 40 let, vám stále připadají dokonalé? Myslím, že žádný. Asi po miliontý sleduju občas nějakou epizodu a jediné, co mě napadá, že se už nikdy nedočkám ničeho lepšího. Každá postava (a to i ty menší nebo záporný) mi přijde dokonalá a skoro jakoby byla členem mé rodiny. ()

Samuel7

Dříve mi to připadalo jako neuvěřitelná nuda, ale jednou jsem se konečně do jednoho dílu zakoukal a nestačil jsem se divit, jak jsem ho mohl tak odsuzovat, že to přece není tak špatné... MASH opravdu žádná nuda není, ale zase to není taková zábava, že bych se nahlas smál jako třeba u Simpsonových. Je to ovšem milý seriál s jednou úžasnou postavou - majorem Houlihanovou. ()

DivX

Komediální zpracování války v Koreji kdy se děj odehrává v polní nemocnici 4077. Tenhle seriál prostě žeru. 90% ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young