M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Pidzey

Co k tomu dodat…chcete se zasmát..pustěte si o víkendu dopoledne TV. Ovšem tento seriál není jen o vtipech..je i o nesmyslnosti války a nejsou se i dost drsný nebo smutný díli…a nebo taky velmi originální..za jeden z nejlepších dílů považuji ten co je snímán z pohledu jednoho pacienta se zraněním krku…zajímaví nápad a výborná prezentace. Dá se vidět pořád dokola. Postavy co mám nejradši:Radar, Hawkey, Houlihan, otec Mulcahy, Potter ()

jasanka

Fajn seriál, na který se dá dívat pořád dokolečka, a ani po tolika letech neztrácí vtip ani diváky. Ve své době to musela být úplná pecka. Oblíbená postava: Radar ()

Flagg

Nějaké mouchy ten seriál má (občas přehnané moralizování, a třeba na Aldovi je vidět, že s rolí hodně zestárnul, natáčelo se hodne dlouho...), ale já ho upřímně miluju. Po celou dobu si udržel úroveň (vyloženě se mi nelíbí snad jen černobílé díly s rozhovory s tvůrci), a dodnes patří mezi to nejlepší ze seriálové tvorby. Mimochodem musím vyzdvihnout vynikající český dabing. ()

Lukin413

Ať už se obsazení měnilo jakkoliv, ať už seriál hrál na vážnější nebo vtipnější notu, vždy mě dokázal pobavit a při závěrečné mamutí epizodě jsem se neubránil dojetí. Pozor hlášení. ()

allebra

Moje srdeční záležitost. Výborné herecké obsazení, skvělý dabing, perfektní hlášky! Tento seriál si můžu pustit kdykoli a pokaždé mi zvedne náladu. V této společnosti je mi vždycky dobře! ()

vito_corle

M*A*S*H- Válečný komediální seriál z prostředí korejské války vypráví příběh vojenské mobilní nemocnice, ve které slouží skvělí lékaři a sestry. Zachraňují životy těch co šli do zbytečné války. Je to skvělá zábava a i když je seriál dost starý, pořád dokáže rozesmát a pobavit. Alan Alda jako doktor Pierce-Hawkey, Trapper, plukovník Blake, Frank Burns alias Kuní ksicht a mnoho dalších lidí vmísí do válečného pekla humor, radost ze života a veselejší atmosféru, aby zapomněli na to, co se kolem nich děje (umírání, krev a bolest....)Za mě pět hvězdiček a možná nejlepší seriál, protože pobaví už aspoň 30 let ()

zdeny99

Jeden z nejlepších seriálů všech dob, ne-li vůbec ten nejlepší. Impozantní znělka s legendární písničkou, detailně propracované postavy, bravurní černý humor, geniální scénář a válka v Koreji odehrávající se kousek od Los Angeles. M*A*S*H je jeden z prvních sitcomů, co se u nás objevil a navždy se stal kultovní podívanou. [59993. hodnocení, 1227. komentář, 86%, 114. nejlepší seriál, 12. nejoblíbenější seriál] ()

Johnny

Najlepší sitkom vôbec, keby som mohol dám 6* z 5. Výkvet skvelých hereckých výkonov + fantastický dabing (videl som aj originál a normálne sa mi niektoré postavy nadabované páčili viac), citlivý výber tém spolu s inteligenrným humorom... Proste celoročný večerníček par excellence. ()

Snape

Napsat tolik dílů netrapné a opravdu vtipné komedie z tak smutného prostředí, to je samo o sobě hodné obdivu. Postavy jsou díky skvělým hercům skoro skutečné, po několika reprízách seriálu mám pocit, jako bych je všechny dokonale znal. U M.A.S.H.e jsem se nikdy nenudil, patří podle mě k tomu nejlepšímu a nejinteligentnějšímu, co v oblasti seriálů vysílali na jedné nejmenované komerční stanici. ()

derek007

Pokud s Mashem začínáte, přijde vám nejspíš skvělej, ale po chvíli se jedny a ty samé vtípky začnou přejídat a vy se usmějete jednou maximálně dvakrát za díl, což je alespoň na mě dost málo. ()

Judas

Podle mého nejlepší seriál všech dob. Žádný seriál nedokázal tak citlivě a humorně podávat hrůzy, ve kterých se vojáci a lékaři polní nemocnice ocitali každý den. Černohumorné díly a díly s vážnými zápletkami plus skvělé obsazení vytvořily nezapomenutelnou podívanou. Jedny z nejdojemnějších chvil, které jsem ve filmu viděl... smrt milovaného plukovníka, která zasáhne nejen osazení nemocnice, ale také diváky, kteří po dlouhé době sledování cítí ztrátu také a v závěrečném díle ukládání vzpomínkových věcí do bedny pro další generace. NAPROSTÁ DOKONALOST ()

zelda82

Kdyz bezel M.A.S.H. poprve na Nove, nelibil se mi ani za mak...Ale mozna ze to bylo tim, ze mi tenkrat bylo tak 13 roku:) Ted jsem bandu z polni nemocnice objevil znovu a musim rict, ze je to narez! Humor vynikajici, herci bajecni. A hlavne ma kazdy dil jenom dvacet minut a je proto idealni na odreagovani pred spanim.... ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young