M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

WoWoW

Dodám jediné, vím proč byl poslední díl tohoto seriálu jedna nejsledovanějších televizních událostí historie. Je to prostě bomba. ()

moviefreak

Pamätám sa, že ako 10 ročný som začal so seriálom, a 12 ročný fagani sa mi smiali, že musím mať minimálne 15, aby som humor pochopil :D :D :D Ale vtedy som sa smial na úplne iných veciach.. Nestarnúci seriál.. ()

Zbyisek

Seriálový skvost, který se neokouká. Vtipné dialogy (především znamenitý a originální Alan Alda) dodávají depresivní a smutné korejské válce jedinečný nádech. A tak seriál nepostrádá vtip, ale i cit, smutek a dojetí. ()

Amroth666

____ Komedie/drama/válečný ____ Přesně vystihnuté, ale seriál zase tak vystihnutý není. Přiznám se, že jsem zdaleka všechny díly neviděl a myslím si, že hodně lidí tady taky ne, ale po pár desítkách dílů mohu bohužel říci, že tohle není můj šálek kávy. Nové válečné seriály typu BoB, The Pacific, Over There nebo Generation Kill ano, tato pro většinu lidí kultovní záležitost mně ale nějak nepřitahuje. Asi nemá dostatek magnetů nebo vůbec není v magnetickém poli, každopádně tenhle seriál nikdy nebude patřit mezi dobré vzpomínky. ____ Nesnáším hlavně úvodní titulky seriálu. ____ ()

Cheeter

Pokud je nějaký seriál, který znám a měl jsem rád už od doby, kdy jsem byl ještě hodně malý, tak je určitě řeč o tomto seriálu. Jistě, člověk v té době sledoval více seriálů, ale na tomto jsem doslova vyrůstal. A ani teď mě neomrzelo se na něj podívat znovu. Sice mi možná dnes připadají některé zápletky lehce naivní a časová posloupnost trochu zvláštní, ale i tak se k tomuto seriálu rád vracím. ()

C0r0ner

Očividně jdu extrémně proti proudu, ale na MASH jsem si vytvořil vyloženou averzi. Stejně jako u Přátel a dalších mi tenhle seriál nepřišel ani minimálně vtipný a dokonce mi vadili v podstatě všichni aktéři, kteří by v Korejské válce vydrželi asi tak 5 vteřin. Chápu, že to je nadsázka, ale za mě prostě ne. Vůbec ne. 20% ()

Shorty_

Prostě klasika, kdo zná - netřeba komentář. Kdo nezná, měl by urychleně tuto životní chybu napravit. Nejoblíbenější postava: Henry Blake ! ()

Andre3000

Drsné prstředí, drsný humor. Skvělé postavy, které z války v Koreii dokážou udělat o něco menší peklo. Alan Alda je prostě super. ()

MarekT

Podobně jako u Přátel nesleduji pravidelně, nicméně toto je celkem vtipný seriál s dobrými herci a zajímavým prostředím. Občas si nějaký ten díl pustím a rozhodně nešlápnu vedle. A sice se budu opakovat, ale mám proč - zde je též skvělý dabing. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (8) - 31. ročník (za rok) 1973 - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - McLean Stevenson, 32. ročník 1974, 33. ročník 1975, 37. ročník 1979, 38. ročník 1980 - *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alan Alda, 39. ročník 1981 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alan Alda, 40. ročník 1982 - *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alan Alda + nominace (14) - 30. ročník 1972 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alan Alda, 31. ročník 1973 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alan Alda, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Loretta Swit, 34. ročník 1976 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alan Alda, 35. ročník 1977, 36. ročník 1978 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Alan Alda, 37. ročník 1979 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Loretta Swit, 38. ročník 1980 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), 39. ročník 1981 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Loretta Swit, 40. ročník 1982 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Loretta Swit ()

sulimo

Seriál, jehož poslední díl si nikdy nepouštim, protože z určitých důvodů pro mě válka v Koreji neskončila (no, ona vlastně neskončila)....... prostě pro mě domu nikdy neodjeli, ani nezestárli a zůstali v Koreji navždy nešťastní a vtipní. ()

gabin(a)

Mash miluju, i když už se mi trošku ohrál, jak je pořád vždy a všude. Když jsem ho viděla poprvé, bylo to jako zjevení. Jedna hláška za druhou, aniž by se děj smrskával na bezduché hýření vtipem. Všechny postavy famózní, v čele s Klingerem, Hoolihanovou a "Kuním ksichtem". Plukovník Potter, Radar, samozřejmě Hawkey (s kongeniálním dabingem P. Trávníčka), ovšem ze všech postav mám nejraději Charlese Emersona Winchestera III. alias Davida Ogdena Stierse:-) ()

kvasiva

Dlouho jsem otálel s komentářem - nevěděl jsem, co k tomuto seriálu napsat. Nevím, zda zvolit krátkou variantu a jen napsat "Pro mě nejlepší seriál, co kdy byl natočen", anebo se rozepsat o tom, jak jsem si postavy a celý seriál zamiloval, zamiloval jsem si seriál jako celek a zamiloval jsem si i každou postavu zvlášť: Hawkeye je vtipný i vážný s jeho typickým pohledem na svět okolo, ale na druhou stranu s vytříbeným humorem. Trapper John a později B.J. oba jiní a přesto hodně podobní. Výborně se dopňují s Hawkeyem. A oba si vytvoří s Hawkeyem silné přátelské pouto. A těch vtípků, co provedou ... Klinger "blázen" ? nikdy !! Jeho laskavá gesta pro všechny okolo mi místy až vyrazila dech. Zkrátka dobrý kamarád a pro přítele by udělal cokoliv. Margaret "šťabajzna" Houlihanová Zvenku tvrdý voják a uvnitř křehká žena. Radar který přišel jako malé dítě a odešel jako muž. Charles Emerson Winchester III zpočátku nepříjemný, ale postupem času se i Chuck stal stavebním kamenem party 4077 a i já jsem ho měl nakonec rád. Frank "kuní ksicht" Burns když se zpětně zamyslím, tak Frank to opravdu neměl jednoduché - všemi nenáviděn a terč kanadských žertíků. Ale byl stále svůj. Velící důstojníci Henry Blake jako první, roztržitý, přátelský a laskavý. Toho musel mít rád každý. Sherman Potter moudrý a zkušený muž s jemným humorem, který držel otěže vedení "blázince" 4077 ve svých rukou pro diváky nejlépe jak jen jsme si mohli přát. otec Mulcahy nejodvážnější člen party a vždy s vlídným slovem či radou. A i další Igor z kuchyně, sestry, seržant Rizo, psychiatr Sidney Freedman, zkrátka každý měl své platné místo. Seriál ukázal těžkosti a nesmyslnost války s nadsázkou a humorem sobě vlastní. M*A*S*H 4077 je legendou a toto postavení podle mého názoru tomuto seriálu už nikdy nikdo nevezme. Toto je jedno z mála děl, kde bych potřeboval alespoň 6 hvězd pro hodnocení. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young