M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (263)

M.A.S.H. (1972)

Pokud je nějaký seriál, který znám a měl jsem rád už od doby, kdy jsem byl ještě hodně malý, tak je určitě řeč o tomto seriálu. Jistě, člověk v té době sledoval více seriálů, ale na tomto jsem doslova vyrůstal. A ani teď mě neomrzelo se na něj podívat znovu. Sice mi možná dnes připadají některé zápletky lehce naivní a časová posloupnost trochu zvláštní, ale i tak se k tomuto seriálu rád vracím. ()

Season 1 (1972) (S01)

První série byla asi ta nejlepší, což většinou bývá. Nejde říct, že by ty další byly o tolik horší, ale tahle se povedla prostě nejvíc. Některé témata, která se později opakovala, tu byla poprvé. Navíc mnohem větší herecká pestrost, než později, jsou tu lidi ve vedlejších rolích, kteří tak nějak byly pevně na svých místech. Později to jde říct snad jenom o sestře Kellyové. ()

M*A*S*H - Úvodní epizoda (1972) (S01E01)

Jestli na nějakou epizodu nejde zapomenout, je to právě tahle. Začátek, který se povedl a který se jen tak nevidí. Je super, že si tu člověk může vychutnat dlouhou verzi znělky, byť je mi jasné, že pouštět ji před každým dílem nelze, ale aspoň je pak jasné její pozadí. A také je vidět, jak jsou herci ještě "mladí". Třeba Hawkeye a Frank mají docela kšitici. o šedinách nemluvě. ()

Na trh (1972) (S01E02)

Začínám si všímat toho, že dabing, resp. překlad, není tak dobrý, jak jsem si vždycky myslel. Všichni si ze začátku vykají a v jedné scéně Radar oslovuje Hawkeye "poručíku". Prostě jak Nova začínala... ()

Requiem pro lehkou váhu (1972) (S01E03)

Legendární epizoda se sestrou Cutlerovou, nelze zapomenout. Je jenom škoda, že se pak objevila jen v několik epizodách. ()

Šéfchirurg kdo? (1972) (S01E04)

Skvělá epizoda s uvedením Klingera a blázincem v jednotce, který je v podstatě legendární. Akorát Klinger později dostal jiného dabéra. ()

Služka (1972) (S01E05)

Mám takový zvláštní dojem, že tuhle epizodu jsem ještě neviděl. Epizody se služkou mám spojené spíše s Frankem nebo s Charlesem. Nebo jsem jí už viděl a zapomněl. O to víc jsem si teď mohl užít, protože jsem úplně netušil, co přesně přijde. ()

Yankee Doodle Doktor (1972) (S01E06)

Jedna z mých nejoblíbenějších epizod, ten "dokumentární" film, co natočili, je prostě skvělý. ()

Banány, krekry a oříšky (1972) (S01E07)

"Sáhl jsi mi na játra! Nejsi sterilní! Zničil jsi moje játra! Zničil! A Korejci už nám došli." ()

Kovboj (1972) (S01E08)

Vidět, i tak labilního Henryho, jak se hroutí, se neomrzí. A golfové hřiště je klasický prvek, který je od tábora neodmyslitelný. ()

Nenávidím tajemství (1972) (S01E10)

Díl o táborovém zlodějíčkové patří k těm slabším z první série. Pokud by ale nastal třeba v osmé sérii, hodně by vyčníval nad ostatními. ()

Bakteriologická válka (1972) (S01E11)

Ačkoliv mnohé pozdější epizody z pozdějších sérií zdaleka převyšuje, na tu první je lehce slabší. ()

Drahý otče (1972) (S01E12)

Epizoda, která je sice poskládána z milionu drobných scén a hlášek, ale stojí za to každým coulem. ()

Edwina (1972) (S01E13)

Taková sestra v táboře nebyla a už nebude. V tom je tahle epizoda originální. Ale není to rozhodně to nejlepší, co seriál nabízí. ()

Love Story (1973) (S01E14)

Moc si na tenhle díl nevzpomínám, abych se přiznal. Natož, aby Radar měl snoubenku. A sem tam byla chyba v dabingu, jako poručík Anderson. ()

Tuttle (1973) (S01E15)

Jedna z nejlepších epizod z celého seriálu. Nic podobného už se neobjevilo a to, jak je tahle část propracovaná je prostě boží. ()

Rekordman (1973) (S01E16)

Super díl proti válce. A navíc Leslie Nielsen v M*A*S*H! ()

Někdy kulku uslyšíš (1973) (S01E17)

Frankova purpurová náušnice, tomu říkám vyznamenání! ()

Drahý otče... Znovu (1973) (S01E18)

Formát dopisů snad za celou dobu nezklamal. Navíc, tady je pro mě legendární Hawkeyevo napochodování do jídelny. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young