Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch

• Česko Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (viac)

Nová akčná marvelovka prináša svojím fanúšikom príbeh postavy Shang Chi, ktorý musí čeliť svojej minulosti, keď je vtiahnutý do víru udalostí, ktoré roztočí tajomná organizácia Desať prsteňov. Shang Chi Legenda o desiatich prsteňoch je druhým filmom zo štvrtej fáze Marvel Cinematic Universe. Vo filme sa predstaví aj totálny záporák postava Mandarína. (CinemArt SK)

Ace.A.T.L.

Mě se to líbilo. Bylo fajn sledovat film, kterej má super směr asijských bájí a kultury. K tomu sem tam odkaz na Avengers je super plus a celkově se to chová dobř i jako samostatnej film. Vůbec jsem neměl tucha, že je to něco, co je propojený s Avengers, ale o to víc mě to potěšilo. Je to asi hodně i divákovi, protože ne každej tenhle styl má rád, ale já jsem cílová skupina. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Heywood

Awkwafina s prasečím obličejem a otřesnou zadnicí asi bude hodně chytrá, ale ve filmu vypadá jako totální blbka. Simu Liu je je pohybově úžasný, ale sympatie má asi v Číně. Nápad je originální, provedení skvostné, ta hloupost navazovat na Iromena je zbytečná. Bludiště v bambusu nemělo chybu, BMW si hezky udělalo reklamu,( ale ty elektrokrámy si stejně nikdo moc nekoupí.) CGI fungovalo a avatarový svět opět kdosi vytvořil poměrně s vkusem. Pak přišla historka o 4000 letech a ochraně lidstva a kecy kecy a kecy o démonech a bráně. Ta historka je skoro vždy stejná, nějaký up grade by se šiknul. Nás milovníky asijské kultury potěšilo vidět to co máme rádi včetně hudebního doprovodu, takže příběh se opět zlepšil. Kombinace čínštiny s češtinou se sice pro dětský film až tak nehodí, ale lepší než příval antibílého černošského rasismu, co se teď v Hollywoodu tak nosí. Chvilka poučování o tom kdo jsme či nikoliv sice také představuje časté klišé, ale vyváženo ladnými pohyby téměř baletního stylu se to dá zvládnout. Pak tu máme flashback s vysvětlením chyb minulosti. Poučení je mimochodem dobré včetně bleskové přestřelky. Jen hloupý se přestane chránit před zlem. A nepotrestat zlo? I to je otázka, kterou film řeší. Pak tu máme finále (v takových kevlarových oblečcích) a bitka je příkladná (samozřejmě, že zákon o zachování energie nefunguje, ale koho z diváků by to zajímalo). Stejně jako v Megamyslu vidíme, když tomu, kdo nemá charakter dáte moc, vždy je to malér. A bitva i prasečím ksichtíkem nabývá na síle, když ve vodě se plácá Jason Bourne. A taky jako správný agent avatarovského-typu- spoiler - osedlá draka a jde napravovat zlo. Mezitím 10 náramečků připomene Star Wars a opět se ukazuje, jak je pro scénáristy těžké vymyslet něco nového. Ekologové jistě jásali -pro naivky se triky asi jevili jako nové zdroje čisté energie- ale nakonec jsme se zla dočkali. Vždy má podobu, že Vám někdo vymyje – odsaje -mozek. Stačí si vzpomenout a pojmenovat v reálném, světě. Byl i to záměr tvůrců? Pochybuji, ale povedlo se. Finále vrcholí a….70% ()

Franki69

Povedenej exportní MCU film pro asijský trh. Příběh o vztahu v rodině, do které hlavní problémy přinesl emocionálně nevyrovnaný tatík, světový terorista, ultrapadouch Mandarin, mýtický bijec, žijící tisíc let a disponující nepozemskou silou. Tu ale děti v značném množství podědily a tudíž je na problémy zaděláno. Je to velmi výpravně odvyprávěno, v příběhu jsou vynikající a dlouhé akční sekvence, taky asijská mystika, velmi mnoho fotogenického kung fu a uvidíte i třeba bojující čínské draky…A taky něco kouzel z Kamar Taje a mnohé další atributy světa MCU. Nejsem první, kdo tu zmíní, že tento origin nového hrdiny marvel universa zabavil daleko více než přenošená Black Widow. Jo jo, opravdu se mi to líbilo a film putuje do sbírky, k němu se rozhodně vrátím. Trochu mě tam mátl Ben Kingsely, opět v roli herce hrajícího Mandarina, ale nadruhé (nebo napotřetí) si to do kontextu určitě zasadím, Legendu o deseti prstenech jsem opravdu neviděl naposled. Dávám 85%. ()

B0mb4st1c

Dokud se to tvářilo jako asijský akční film s občasnýma vtípkama a odkazama na MCU, tak to bylo nehledě na slabší příběh vlastně celkem dobrý a pak přišel závěrečný digi bordel a dost to upadlo. 6,2/10 ()

LadyRainier

Tak musím říct, že mě to velice příjemně překvapilo. Nevyhledávám asijské filmy, a tohle jsem koukla jen abych měla komplet Marvel filmotéku a pecka. Po druhé půlce se to rozjede co se triků týče, za sebe jsem byla spoko s různýma "zvířátkama". Hlavně drak, u toho se mi až zatajil dech. Obsazení se mi také líbilo, ač asijské herce neznám, neměla jsem problém. Osobně jsem hodně fixovaná na původní postavy a tady mi novej origin přišel k duhu. Rozhodně bych tu čekala lepší hodnocení. ()

brasek

Nenáročná a nevnucujúca sa fantasy rozprávka s mierne povrchným humorom, ktorý pobaví ale nejako podľa mňa nepatrí do príbehu. Oproti rôznym iným superhrdinom s týmto filmom problém zásadne nemám. ()

belinko

Na Marvel je to príjemné a svižné, trošku iné ako tvorba, na ktorú sme zvyknutí posledné dve dekády. Spojenie ázijského fantasy s moderným svetom sa mi páčilo, síce - uvítal by som viac toho moderného sveta. Ale i tak, príjemné prekvapenie, nakoľko som podľa mien čakal až prehnane ázijskú kultúru - ktorá tam bola, no mne to i tak nevadilo. V konečnom dôsledku, well done Marvel. Ako nefanúšik komixov som zvedavý, koľko nových postáv, zápletiek a príbehov nás ešte z dielne MCU čaká. ()

marekspanel

Po druhé projekci doma srážím jednu*. Marvel opravdu umí zapůsobit na velkém plátně s tou vší napěchovanou zábavou, humorem a efekty.  Tenhle film hlavně baví, hlavně díky vtipné kamarádce hl. postavy a první bitka v autobuse. Efekty jsou top, ovšem vše působí zpětně hrozně ohraně, hlavně ta finální bitva. Nehledejte v tom nic jiného, prakticky jediné co si z toho odnáším je před-titulková scéna, jako za starých dobrých časů první Marvel éry. Podaří se ale něco takového znovu..? Nemyslím si.. Jelikož se to nebralo ale tak vážně, za mě lepší než snaživší a nehomogenní Eternals. ()

KukulienkaHO

V podstate prvé MCU fantasy dopadlo celkom slušne. Svet aj mytológia vyzerajú zaujímavo, v rámci možností. Až mám pocit, že práve skrz prepojenie s inými marvelovkami sa museli tvorcovia s veľkosťou toho fantasy prvku krotiť. Možno, keby to stálo samostatne, to mohlo byť ešte vydarenejšie. Zas na druhej strane by sme boli ukrátení o skvelého Bena Kingsleyho, všakže😁. Každopádne Shang-Chi funguje tak či onak velice dobre. Postavy sú podarené, bohužiaľ mimo hlavného hrdinu (ten bol výrazne nevýrazný). Vyzdvihol by som najmä akčné pasáže, lebo tie mali gule. Úžasná choreografia (ako keby som sa díval na čistokrvný akčňák) a krásne dlhé zábery. Hlavným motívom filmu je rodina. Scenáristi tu s tým veľmi pekne pracovali. Nemáme tu priameho čistého záporáka, konflikt spočíva vo vzájomnom odpustení a pochopení sa. Ten démon z pekiel, či z ktorej guty slúži vo výsledku len ako pozadie. Nič, z čoho by som sa posadil na prdel, ale je to dosť fajn. ()

bonovox

Nový hrdina Marvelu a typická predstavovačka. Film určený hlavne pre asiatov, marketing musí byť...viac fantasy ako komiks, celkovo ale len priemer. 60% ()

Mangano

Pro nutnou potřebu zpestření našeho MCU meníčka, které již čítá opravdu hodně chodů a chuťových variací, přišla poměrně vítaná inovace v podobě tohoto celkem dobrého po asijsku kořeněného moučníku. Proč ne. Oceňuji hlavně bojové choreografie, kameru a scénografii. Slabší tu pro mě bylo CGI, humor a scénář celkově, na který se ale v podobných komiksárnách většinou vůbec nehraje, takže nevadí. ()

ReactLotus

Parádny film. Myslím, že sa s l'udmi zhodnem v tom, že to je úplne iná Marvelovka oproti iným. Kamera, hudba, herci, dej a atmosféra sú dokonalé. CGI nasleduje BW a trochu zaostáva. Neviem, čím to je, že posledné filmy majú pomerne často divné efekty. Zvláštne je, že u starších filmov mi prišli reálne a v BW a Schang-Chim nie. Možno nemali asi dosť času alebo neviem. Niekedy boli úžasné a niekedy mi z nich bolo na zvracanie. Ale to je vlastne jediná vec, proti ktorej mám výhrady. Možno ešte - zo začiatku mi prišli niektoré scény "nasilu" vopchané, ale neskôr sa to vylepší. Celkom aj vtipný film. Bol som veľmi nadšený z toho, čo som videl. Možno že Marvelovky sú copy and paste, ale tento copy and paste som si užíval. Je to fakt úplne iný druh filmov, aké sme od Marvel videli. Inakosť osviežila doterajší svet MCU. ()

tybro

Nevím. Pro mě to všechno asi skončilo Avengers: End game, ale doufám že to tak nebude. Asi proto už mě to tak nebere. Moc nerozumím proč se to jmenuje "deset prstenů" a proč ne "deset náramků", "deset čehokoliv"? To si asi ještě musím někde dohledat, nebo to bylo řečeno ve filmu a já to přehlídnul. Jinak jo, dialogy byly fajn, CGI zapláclo hluchý místa a budu doufat, že v akčních scénách se šeřilo s lany :D. ()

Winster

První zápas: A nicvíc už neumíš mozku šílená? :D Bitva na lešení...kolik umrelo lidí 10-20 jde se jíst. Zavreni do kobky se na boj nehodilo do kramu. Nejmodernejsi zakladna a vezeni aaaala vypadni. Film plný zvratů a agitovaných armád. Hodně efektů a zapojení nehrdinů do boje. Velice pofidérní vesnice která je stvořena k obraně asi jako nádražka k romantickému randeti. ()

slashgibson

Ako jednohubka fajn. Pribeh je predvidatelny a nudny. Samozrejme co by bol film bez CGI sraciek a poriadneho ohnostroja na zaver. Je to jeden z filmov ked si na konci poviete: ok, keby som to nevidel, nic by sa nestalo ()

bvlrm

Marvelovky sú pre mňa guilty pleasure, a toto, aj napriek tej generickosti a digitálnemu bordelu bola asi jedna z naj aké som zatiaľ videl. ()

Příští Avengers film našel režiséra

Příští Avengers film našel režiséra

26.07.2022

No, tak to šlo docela rychle. Kdekdo by čekal, že Marvel potažmo producent Kevin Feige využije šance, a vše důležité a neodkladné oznámí na Comic-Conu, případně si to nechá za pár měsíců na D23 Expo.… (viac)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka… (viac)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (viac)