Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch

• Česko Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (viac)

Nová akčná marvelovka prináša svojím fanúšikom príbeh postavy Shang Chi, ktorý musí čeliť svojej minulosti, keď je vtiahnutý do víru udalostí, ktoré roztočí tajomná organizácia Desať prsteňov. Shang Chi Legenda o desiatich prsteňoch je druhým filmom zo štvrtej fáze Marvel Cinematic Universe. Vo filme sa predstaví aj totálny záporák postava Mandarína. (Cinemart SK)

Clark_Kent

Neměla to bejt, spíš taková marmeládová legenda o deseti rozvařenejch prstenech??? He he he. V podstatě se jednalo o přepálenýho a několikrát převařenýho Tygra a Draka. Na kterýho se kouká samozřejmě o dost líp. ()

Dejvecd

Popravde, očakával som film s kvalitami na veľmi nízkej úrovni, ale nakoniec som dostal skvelú Marvelovku s dosť sympatickými a vtipnými postavami, u Marvelu nečakane dobrým záporákom a síce nie úplne najzložitejším, ale zaujímavým dejom. Od Simu Liua som veľa neočakával (v traileroch nedostal veľa priestoru na predvedenie svojho hereckého umu), ale vo výsledku ma fakt bavil, avšak kto ma skutočne skvelo bavil bola Awkwafina, ktorá svojimi jokami dodala filmu to správne srdiečko. Čo tiež dodalo filmu srdiečko bola celá zápletka okolo rodiny hlavných predstaviteľov a skutočne si myslím, že to dokázal Marvel šikovne ukorigovať. Veľa ľudí si sťažuje na slabé CGI efekty, ale ja som v nich zas toľko problémov nevidel, práve naopak na 3D-čku sa mi zdali celkom vpohode. Áno bolo tu pár extrémne nerealistických scén, ktoré vyzerali dosť low budget, ale nebolo to nič čo by som neprežil. Aj napriek pár cameí som vo finále ani poriadne nevedel, že pozerám Marvelovku. Fakt dosť zábavné fantasy, ktoré skvelo funguje aj bez celého zasadenia do MCU. Vrelo odporúčam aj ľuďom, ktorých neoslovili trailery a aj ľuďom, ktorí nie sú úplne fanúšikovia Marvelu, pretože ide o dosť fajn fantasy, ktoré si podľa mňa užije väčšina divákov. 6/10 (Videné v kine v 3D verzií) Čo sa týka zápasu Wonga z Doctora Strangea a Abominationa z Incredible Hulka, myslím si, že išlo o také fajne požmurknutie na iné Marvelovky, ale asi nebudem jediný komu to prišlo zbytočné. Čo mi však neprišlo zbytočné, bolo malé prekvapenie v podobe jednej z postáv z filmu o Iron Manovi, ktorá dosť poteší Marvel fanúšikov. ()

Sadaam

Efekty pěkné, choreo bitek parádní a příběh ucházející. Další rodinné drámo... špetka humoru k tomu. Klasická Marvelovka, jen v jiných kulisách. Potěšilo mě cameo v mezititulkové scéně a těším se, kudy se to bude vyvíjet. Určitě to maj Faige a spol. dobře promyšlené. Dávám minimálně 75%. ()

darthvader77

Prostě tenhle nekonečný kino seriál mne stále bere. Největším klenotem nového filmu je bezpochyby Mandarin v podání Tony Leung Chiu Waie. Nebál bych se ho dokonce zařadit hned za Lokiho a Thanose. Nejlepší je, že umí hrát pohledem a vyjádřit celé věty bez toho aniž by řekl slovo. Jinak musím říct, že příběh ušel. Shang a Katy jsou bezvadná dvojice a líbí se mi jejich outsiderovské zázemí stejně tak bohémský způsob života. Souboje a vizuální efekty ujdou a postava si projde zajímavým vývojem vyrovnání se s minulostí. Navíc má kapku šedi díky pomstě za svojí matku. No a návrat Trevora Slatteryho v podání jedinečného Bena Kingsleyho to byla třešnička na pomyslném dortu. ()

johnsnow

SPOILER ALERT: Nuž po tých na ric traileroch som bol prekvapený jak malé decko na Vianoce. Akčné scény v prvej polke parádne kontaktné až pripomínajúce to najlepšie z Chanoviek či iných ázijských filmov. Druhá polka prejde na tradičný marvel epic fantasy štýl ale i tam som spokojný. Hlavný hrdina je charizmatický, jeho kamoška v podaní Awkwafiny je síce občas otravná ale občas zadre fajn hlášku, rozhodne je lepšia než Pugh z Widow. Ci-ho sestra je tiež fajn a i ten rumunský mačetník je dobrý. Ale top of the top je hlavný záporák ktorý má dosť priestoru a má slušnú linku a navyše nie je tým najhlavnejším záporákom. Hej a ešte poteší aj návrat Trevora Slateryho aka fejkového Mandarina, navyše má celkom fajn priestor a rozkošné zvieratko. No a Wong i Abomination síce nemajú veľa priestoru ale potešia. A prvá potitulkovka kde príde Bruce i Captain Marvel je topová. Druhá je slabšia ale tiež fajn. Proste po nemastnej neslanej Widow obrie zlepšenie. ()

JohnnyD.

Efekty a bojové scény super. Scénář hloupý a Awkwafina otravná. Samostatně by to byl super fantasy film čerpající z čínské filmografie. Bohužel to násilné naroubování na Marvel Universe ten film krapet sráží. ()

helrohir

Najväčšou výhodou Shang-Chi je relatívna originalita príbehu a prostredia oproti ostatným marvelovkám. Keby som o pôvode filmu nič nevedel, vôbec by mi nenapadlo, že ide o ďalšiu z rady comixových adaptácií, ale predpokladal by som, že ide o nejaké čínske fantasy. Ako typický comixový origin sa však potýka s klasickou dejovou líniou o pôvode postavy a následnom objavovaní schopností. V prvej polovici filmu zaujmú hlavne bojové scény so slušnou (ale nie dokonalou) choreografiou. Prostredná pasáž je trochu nezáživná a záver sa zas nesie na vlne digitálnej akcie, ktorá je však dosť v kontraste oproti zvyšku filmu. Čo sa týka postáv, hlavný hrdina nie je až taký výrazný, jeho parťáčka si svojimi hláškami dokáže vytvoriť isté miesto, nuž a Tony Leung je asi najvýraznejšia postava. A nemôžem opomenúť ani skvelé cameo Bena Kinsleyho, ktorý evidentne bavil celé kino. Ako celok pôsobí film trochu detinsky, ale zároveň ako nenáročná kino zábava funguje skvelo. 75%. ()

adamix

Kto od toho nič neočakáva alebo aspoň dúfa v klasické marvelácke štandardy, bude spokojný. Je to citeľne lepšie a premakanejšie ako po všetkých prúseroch diskutabilná, ale stále decentná Black Widow. Vizuál je úchvatný, pri akcií dominujú pästné súboje (autobus a lešenie mrakodrapu), postavy sú sympatické (až na Shangovu sestru) a náväznosť na rodinné etudy postačujúce. Príbeh o odhaľovaní výnimočnosti hlavného hrdinu, hľadaní stratenej čínskej dedinky, ktorá chráni ,,pekelnú" bránu, za ktorou sa údajne nachádza uväznená Shangova matka, je na zývanie. Všetko toto sme už zažili milión krát niekde inde a tento príbeh nebol prevratný ničím. Záverečná bitka s armádou démonov postráda napätie a ten drak je zaujímavý skôr dizajnom, ako schopnosťami. Nehovoriac o tom, že to trpí tými modernými maniermi, na ktorých Marvel a Netflix frčí pekných pár rokov, konkrétne silená ženská nezávislosť a absolútna dokonalosť bojových schopností (Shangova matka na prvú šupu premôže jeho otca ozbrojeného mocnými prsteňmi/náramkami, jeho sestra svojími fyzickými schopnosťami a otravnosťou pripomína čínsku verziu Captain Marvel a kamarátka drží v živote prvý krát luk a už vie strieľať ako Legolas a len tak mimochodom skolí ničivú hrozbu v podobe mnohochvostého draka). Sem tam sa to dá akceptovať, ale tu to priam bije do očí a kazí to výsledný dojem (veď vy viete, čo myslím). S hodnotením to bolo ťažké. Z kina som odchádzal nerozhodný, napol spokojný, napol nasratý (aj kvôli dehonestácii talentovaného Bena Kingsleyho, z ktorého tvorcovia urobili trápneho šaša, rovnako ako v Iron Man 3). Štvrtú hviezdu dávam, pretože mám veľké očakávania z pokračovania, ktorého sa v budúcnosti bezpochyby dočkáme, ale ide len o symbolické hodnotenie, ktoré sa v tej halde iných stratí. Neoficiálne je to za 3*. ()

Mkartaylas56

Po delší době přišel do kin nový MCU origin film a asi je dobře, že jsem od něj neměl příliš velká očekávání, jelikož z mého pohledu se skutečně povedl. Shang-Chi vyniká krom zaměření na asijskou kulturu především v parádně nasnímané a kvalitní choreografií okořeněné akci "tělo na tělo", u které se tvůrci hojně inspirovali asijskými akčními bijáky a pro MCU tudíž jde o fajn osvěžení. Mezi dalšími pozitivy je určitě i Simu Liu, jenž jako hlavní protagonista bez problémů obstál a myslím, že až se nám ukáže v dalších filmech, tak mě i přesvědčí, že by mohl být jedním z budoucích Avengers. V čem už jsem měl pár problémů, tak tím byl scénář. Když pominu to, že příběh jako takový není úplně originální a že nám Marvel opět nachystal tak trochu ohrané přepálené finále, tak to bych ještě přešel. Co mi ale tentokrát vadilo zdaleka nejvíce byl humor. Věc, která je pro marvelovky už celkem typická a neodmyslitelná, mě v jiných filmech (třeba i v předešlé Black Widow) vůbec neštve, ba naopak. Ovšem k tomuto příběhu mi to vůbec nesedělo a jsem toho názoru, že i když jde stále "jenom o marvelovku", tak tu mohli tvůrci zvolit mnohem vážnější tón a udělat ze Shang-Chiho mnohem emotivnější a (v rámci možností) vyspělejší snímek. V některých scénách to tomu i nasvědčovalo, ale pak to pro mě většinou rozbila postava Awkwafiny, jenž tu byla tím komediálním prvkem a i když mi je jako herečka celkem sympatická, tak tady mi její postava opravdu nesedla. Určitě jsem si nevzpomněl na všechny prvky, co jsem chtěl vypíchnout, avšak věc se má tak, že all in all jsem z kina odcházel spokojený a mohu říct, že Marvelu se po delší době povedla sólovka, jenž úspěšně uvedla nového hrdinu, zabrouzdala do "exotické" kultury a dokázala smysluplně, leč s drobnými mouchami, odvyprávět svůj příběh. Třeba takový Black Panther může jen tiše závidět :). 70% ()

boltCZ

Shang-chi je originální, výborně zpracovaný a uchází se za mě o nejelpší film MCU. Prostředí s atmosférou je autentické, vtahující a okořeněné o Marvelovské pozadí, s nímž dobře ladí. Postavy jsou jako živé, do příběhu krásně zapadají. Akce založená na skutečném Kung-Fu je špičková. Pár detailů s radostí odpustím. 90% ()

Luciee113

Pro mě nejpřekvapivější Marvelovka. Absolutně jsem nevěděla co od toho čekat a o čem to bude. Do kina jsem šla nepřipravená s žádnými prohlídnutými fotkami ani shlédnutím ukázek filmu. Zážitek nečekaný a špičkový. Konec brousil více do pohádky, ale i tak to bylo napínavé. ()

Hovadin

Jednoznačně nejlepší bojové scény z celého MCU. Sympatický "záporák" a ještě sympatičtější hlavní dvojice/trojice. Bohužel příběh je trochu slabší. ()

ESW

Marvel si dal hodně záležet, aby divák neměl dojem, že se dívá na asijský film. Až na to, ze se divák dívá na asijský film. Trochu Pitomiovina, ne? ()

Danny723

Dobrý popcorn, jako vždy od Marvelu, ale proč musí vždy přidávat nějaké deme**ní postavy ala Jar Jar Binks. To bez toho fakt nejde?! ()

Boysor

Jedno z najväčších prekvapení tohto roka. Simu Liu neskutočný sympaťák, ktorý zahral rolu Shang Chia vynikajúco. Sú tam malé chybky, ktoré možno sú nelogické ale i tak je táto marvelovka pre mna jedna z najobľúbenejších po dlhej dobe. Neočkával som takýto náklad. Cretton ako režisér si zaslúži odo mňa veľkú pochvalu za stvárnenie či už Shang Chiho alebo silu prstenov a tak isto výborne sa pohral či už s traumatickými momentami takými vážnejšími alebo s momentami kde v jednote je sila. Sám som rád za tento výtvor a teším sa (snáď dúfam že bude) na ďalšie pokračovanie. ()

murkl

Shang Chi je výsledkem všech filmů, které přišly před ním. Dobrý hongkongský akčňák zabalený v moderním marvelovském hávu. Mám rád scénu, kde Tony Leung příjde do kasína s prsteny a začne ničit. Líbí se mi taky motivace hlavního hrdiny. Jde mu o pomstu a po té co ji naplní, zmizí. Není to klasický hrdina s perfektními ideály. Ale nebyl by to marvelovský film, kdyby nebyla bitka digitálních monster na konci. V kouzelné vesnici plnou bojovníků. Nemám rád takové nepřirozeně vypadající osady. Chybí mi tam nějaké rýžový pole, tržiště, děti apod. Věci z reálného světa, které místo oživují. ()

sniperjozef

Buď jsou ty filmy čím dál blbější, nebo mě roste IQ raketovým tempem. Já na tyhle napůl reklamy a napůl propaganda filmy už nějak nemám chuť. Za mě jsem v naprostém šoku, že tam nehraje černoch a nějaký trans... no tak snad je nikdo nebude žalovat, že to není dostatečně vyvážené, protože jeho sestru do filmu tlačili jak jen mohli aby to bylo alespoň genderově vyvážené. Závěrečná akce, která je něco mezi Iron Manem a Opičím králem, mě totálně minula a vlastně tu jednu hvězdu dávám jen za akci na lešení, ta mě bavila. A připomenula mi Křižovatka smrti 2 (2001) . Zbytek jsou za mě bláboly, nudná akce, rádoby chytré dialogy a jak už jsem zmiňoval na začátku - propaganda a reklama. ()

Cermicek

Tak tohle se dost nepovedlo. Ale já to vlastně čekal! Takhle hodně nesympatickou squadru herců jsem dost dlouho neviděl (Bene čemu ses to propůčil!!!). Pohádka, která si v druhý půlce snaží hrát na Avatara, ale tomu kvalitativně nesahá ani po kotníky. Do toho si přidejte absolutně dementní příběh a máme tu jednu z nejpodprůměrnějších Marvelovek ever! Jediný, co stojí za zmínku jsou ucházející bojový scény - těm bych i zatleskal👏. Jinak ztráta času. ()

Příští Avengers film našel režiséra

Příští Avengers film našel režiséra

26.07.2022

No, tak to šlo docela rychle. Kdekdo by čekal, že Marvel potažmo producent Kevin Feige využije šance, a vše důležité a neodkladné oznámí na Comic-Conu, případně si to nechá za pár měsíců na D23 Expo.… (viac)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka… (viac)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (viac)