Ambiciózny detektív a zároveň hlavný inšpektor Lee (Jackie Chan) je pýchou hongkongskej polície. Je tvrdým a húževnatým policajtom, ktorý prejaví svoju  perfektnú znalosť bojových umení až v momente, keď jeho protivníka delí od stretu so zemou iba pár sekúnd. Vyniká dokonalým zmyslom pre disciplínu, vlastnosťou, ktorú na ňom nemôže vystáť jeho kolega,  detektív z Los Angeles James Carter (Chris Tucker). Napriek svojim nesporným profesionálnym kvalitám je Carter pre nadriadených nočnou morou. Takú kombináciu ľahkomyseľnosti a arogancie zatiaľ nedokázal vydržať žiaden z jeho partnerov. Na americkej ambasáde dochádza k explózii bomby a tá vezme so sebou do ničoty dvoch amerických agentov, vyšetrujúcich finančné machinácie. Všetko nasvedčuje tomu, že za celým atentátom stojí Ricky Tan (John Lone), elegantný a nemilosrdný šéf miestnych triád Fu-Cang-Long a naši hrdinovia  s ním budú mať  plné ruky práce... (TV Markíza)

zdenny

Slušná a zábavná policejní komedie typu „dva rozdílní policajti“ a kupa legračních scén vyplývajících z jejich vzájemné rozdílnosti. Komedie s Jackie Chanem jsou vždy zábavné a to díky choreografii akčních a kaskadérských scén. Druhý díl se nese v duchu prvního, což je dobře, protože tím neztratil na kvalitě. ()

OG_Swifty

Už je to dost dlouho, co jsem viděl první film, ale ono to vůbec nevadilo. Je to strašná slátanina, kde si tvůrci prostě mohli vymyslet kdekoli cokoliv a dva klauni by z toho jakkoli vyvázli ještě s humorem sobě vlastním. Když tedy pominu všechny ty akrobatický srandy na bambusech a provazech s dekoracema, tak netradičně tradiční bitky Jackie Chana stále baví a Tucker (ač nepatří mezi mé oblíbence) se dá zkousnout. Ale jestli zrovna tenhle film posloužil tvůrcům Gejši k objevení Zhang Ziyi, tak to teda potěš koště... ()

Bozvav

Skvělá a zábavná podívaná, která viděna už po třetí a pořád baví. Spojení Jackie a Chris evidentně funguje na plné obrátky. Pochopitelně nejde o nějakou intelektuální zábavu, ale akční komedii, která je nabitá energií a zábavou. Pokud někdo hledá něco duchaplnějšího, ať kouká na něco jiného. za mne pěkné 4 hvězdy. ()

mzss1

Tento díl mám z této povedené trilogie nejraději, i příběh mě zaujal víc než ostatní díly, bylo zde o trochu více vtipných scén, více akce, občas měl film hluchá místa (moc jich nebylo), takže tu opět chybí něco málo k dokonalosti, ale bavil jsem se dobře, o trochu lépe než u jedničky. Hodnotím na 88% = **** ()

becki_tu

Druhý díl Křižovatky smrti není o nic horší než ten první, ale chybí mu moment překvapení. První díl vyčerpal většinu nápadů a druhý díl tak neměl pořádně co nového nabídnout. I tak jde o slušnou zábavu, která nezapomíná ani vtipně odkazovat na milníky americké historie, viz Tuckerovo "I have a dream.." v casinu. Obvyklé nepovedené scény na závěr opět potěšily. 70% ()

• Chris Tucker (Carter) natočil spoustu verzí krátké řeči, kterou měl pronést k Hu Li (Zhang Ziyi) po jejich vzájemném souboji. Režisér Brett Ratner cítil, že to pořád ještě není ono a řekl mu, ať ji nazve "čubkou". Tucker to ale odmítal, a trvalo prý hodiny, než s návrhem souhlasil. (SG-1)
  • Roli hotelu Červený drak sehrál ve filmu lasvegaský Desert Inn. Nápis byl změněn na Červený drak a spodní část budovy byla natřena načerveno. Desert Inn byl zbourán 23. října 2001. (SG-1)
  • Severoamerické tržby byly 226,1 milionu amerických dolarů, celosvětové pak 347,3 mil. (NIRO)