Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch

• Česko Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (viac)

Nová akčná marvelovka prináša svojím fanúšikom príbeh postavy Shang Chi, ktorý musí čeliť svojej minulosti, keď je vtiahnutý do víru udalostí, ktoré roztočí tajomná organizácia Desať prsteňov. Shang Chi Legenda o desiatich prsteňoch je druhým filmom zo štvrtej fáze Marvel Cinematic Universe. Vo filme sa predstaví aj totálny záporák postava Mandarína. (Cinemart SK)

Maximilianus

Keď som prvýkrát počul o tomto filme,  tak som bol skeptický,  ako jeden karatista môže konkurovať napríklad takému Thorovi, ale aj iným Marvel hrdinom. Myslel som si, že udrží krok tak s Hawkeyeom a Black Widow. No, tak som sa mýlil. Po tom, čo som videl desať prsteňov, resp. náramkov v akcii,  tak sa nebojím povedať,  že Shang-Chiov štýl je jeden z najzaujimavejších z MCU a má obrovský potenciál,  ktorý z časti a najmä na konci filmu ukazuje. Boja s prsteňmi tam mohlo byť viac, ale tak museli sme sa k ním nejako dopracovať. Akcia sa mi páčila a bolo jej dosť,  humor bol taký klasický Marvelovský a fungoval najmä v interakcii medzi postavami. Čínska mytológia sa mi páčila,  aj keď niektorým fanúšikom Marvelu zvyknutým na americké mestá a vesmír to môže pripadať trochu mimo. Páčilo sa mi aj zaradenie postáv z iných filmov, čo vďaka čomu je cítiť to prepojenie a že s desiatimi prsteňami môžeme do budúcna počítať.  Samozrejme lahodný Ben Kingsley ako vždy a aj Wong nesklamal. Ja som si tento film užil. Určite sa jedná o jeden z tých lepších Marvel filmov. 7,7/10. ()

Likan7

Feigemu poprvé po hodně mnoho let nezávidím. Koncem fáze 3 se dostal na úplně vrchol všeho, jenže logicky musí následovat pád. Není to úplně průser. Black Widow byla ve finále asi ještě slabší, ale ono to představování nových hrdinů Marvelu nikdy moc nešlo podle mě. Thora, Capa i Iron Mana jsem celkem odzíval. A tady se jde opět na neprobádané území. Mezi klady určitě patří AwkWafina, která je sympatická a její chemie se Simu Liu funguje. To přátelství je v tom pěkně cítit. Ten bezhlavý pišišvor a jeho páníček jsou zase skvělý co do roztomilosti a humoru, kterým je MCU známý. A i ta akce a posledních 30 minut je vlastně docela fajnová triková podívaná, která přivádí na scénu MCU démony, draky a Aslany. Nechtěl bych být scénárista, který to pak bude dávat nějak smysluplně dohromady. Takže vlastně proč dávám jen 3? Protože na film, co má 133 minut se tam toho zase tolik neděje a o to víc toho musíme v poslední třetině dostat. Mě prostě vztah k sestře a rodině vůbec nezajímal. A toho rodiného patosu je to fakt hodně. Jsem nalomenej, protože jsem dobrou půlku dost odzíval, ale ten (trochu) digibordel a návrat ke starým dobrým MCU omalovánkám mě bavil. ()

ER

Do setkání s otcem fajn akční zábava. Pak spousta rodinných řečiček, tempo se zpomalilo,aby přišlo finále, kterému vévodil souboj otce a syna. PS. Kdo, proboha, vymyslel toho "mončičáka" bez hlavy? Začínám mít obavy, že tady na další "Avengers" sérii není moc dobře zaděláno. A to za chvíli přijdou úplně jiní Eternals. ()

samkko odpad!

NUDA, NUDA A NUDA. Takto jde popsat tento nelogický, zbytečný, trapný, předvídatelný, dětinský film z umírajícího studia Marvel. Film je naprosto o ničem, jen takový tutoriál na perfektní klišé, s perfektně nelogickými a hloupými akčními scénami. Postavy jsou napsány bez jakékoliv známky sympatie a scénář by zde líp napsala i má 8 letá sestra. Hrůza která mi vzala dvě hodiny života, které mi už nikdo nevrátí. 1/10 ()

Nix

Když chce něco Marvel udělat pořádně, tak to prostě umí a Shang je toho důkazem. Je to výpravné fantasy kung-fu, které čerpá snad ze všech kung-fu filmů, co znám. Ale to vůbec nevadí, naopak. Choreografie je naprosto skvělá, bitky mají dobrou kameru a spád a celé to má nádherný vizuál. A postava je taky zajímavá, hlášky jsou super a ten vtipný nádech tomu sedí. Takhle prostě Marvel dokáže dycky upoutat, jen je škoda, že nedělá všechny filmy s takovou láskou. ()

Svandik49

Upřímně jsem si myslel, že multikulti marvel bude zase něco jiného, ale to prostě nešlo ani dokoukat, ta cgi kravina na konci mi udělala zle jako Řezníkovi Slavík. ()

vikino1

Mno jo, po tom co jsme dali našem černým spoluobčanům Black Pantera, musíme nějakou tu miliardu získat ještě od Asiatů. Tak to znovu celé zrecyklujem dáme tam čínského vodního draka, votravnou kravku do vedlejší role a hurá do kin. Poslední dobu to jde s Marvelem z kopce, na Eternals se vlastně vůbec netěším. P.S.- to bambusové lešení kolem stopatrového mrakodrapu bylo vážně k smíchu. ()

kukkik

Dvě hvězdy jsou za tenhle film po prvním zhlédnutí přesně tak akorát. Nic víc určitě nehrozí, hodnocení se může posunout už jedině níže a to mluví tak nějak samo za sebe. Nemůžu doporučit nikomu než opravdu zarytým fanouškům Marvelu. 2/5 ()

Psycho.R

Napsal jsem dlouhou recenzí a ta se smazala. Takže krátce Marvel. Žádné Wushu, jak jsem doufal, ale aspoň tam není na konci typický marvelácký Digi bordel s vybuchama a padesáti střihy za minutu. Největší plus filmu považuji obsazení Pavla Zedníčka do dabingu, do minimálně dekádě někdo dokázal hlasem zahrát tu postavu, nejen přečíst scénář. ()

rublik05

Začátek byl pro mě trochu šok, všechno totiž působilo až nepřirozeně uměle, všemožné barvičky přímo bily do očí a na nádherné, přesto sterilní prostředí si zpočátku zkrátka nešlo zvyknout. Naštěstí jsme se po nějakém čase přesunuli zase do současnosti, která už působila autenticky a přirozeně. Simu Liu jako Shang-Chi od začátku působí sympaticky, spolu s Awkwafinou se pěkně doplňují a tvoří výbornou dvojici. Kdo mě ale překvapil nejvíce, tak jednoznačně geniální Ben Kingsley jako takový odlehčující element. Na akční scény je radost pohledět, jsou dobře natočené a moc se povedla i choreografie. Příběh je spíše takový klasický, přesto neurážející, má hned několik vynikajících momentů, ale také pár pomalejších míst, bez kterých by měl film mnohem větší spád a údernost, mohlo se lehce ubrat na stopáži, vůbec ničemu by to nevadilo. Hudbu jsem doslova protrpěl, nelíbil se mi snad ani jeden song. Přestože se Shang-Chi a legenda o deseti prstenech mezi nejlepší Marvel filmy s největší pravděpodobností nezařadí, přes všechny své neduhy však mezi ty lepší rozhodně patří, oba hlavní protagonisty v dalších filmech rád uvidím. 7/10. ()

bearmeedek

Měl jsem mylnou představu, že půjde o historický válečný film. Prvních 20 minut jsem nedokázal žánrově zařadit, poskakovalo to ode zdi ke zdi. Další převážná část filmu se "usadila", ale zajímavé byly jen ukázky bojového umění nebo jízda autobusu. Hlavní hrdina neměl zrovna 2x velké charisma, ale jeho partnerka neměla 10x nic. Závěrečná bitva byla už ve stylu Marvelu, ale samozřejmě zpracováno pro dětské diváky. Film není potřeba vidět a jsem rád, že nemusím chodit do kina s těmi, co to tak vysoce hodnotí. ()

Demonic189

Po mizerných Eternals a nečakane impotentnom Dr.Strange mi prišiel do rány i veľmi podceňovany *Ťang Ťing* a...hľa, prijemne prekvapenie! Veľa totiž robí exoticke prostredie Číny a bojové umenie, kde to konečne nie je iba o máchaní rukami a šľahaní farebnych bleskov. Postavy vskutku sympaticke a dokonca uvidime i draka! Silné 4* ()

Hellknight12

Z tejto 4 fázy sa jedná aspoň za mňa o najlepší film. Máme tu zmenu prostredia aj, keď síce nie počas celej stopáže, ktorá je 133 min ale mne to neprekáža. Príbeh sa z veľkej časti odohráva v Ázii. Máme tu pekne ukazanú minulosť, ktorá ma bavila. Súboje telo na telo ale aj so zbraňami a neskôr aj nejaká tá mágia? Nie som si istý ale asi to je správne slovo. Postavy majú celkom fajn vyhynutý charakter na to, že to je úvodný film a tiež sa tu pekne pracuje s udalosťami, ktoré sa stali počas Infinity War a Endgame. Jasné nie sú tu nejaké obsiahle dialógy ale je tu len pár viet. Kamera je veľmi dobrá a hlavne hneď ako prídeme do Ázie. Tiež sa mi tu hodí hudba. Efekty sú fajn a tiež kostýmy sa mi páčia. Každopádne teším sa na prípadne pokračovanie. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

Karp

Zkrátit a prostříhat a mohla z toho být perfektní marvelovka. Pár silných míst se najde, občasný nadhled také a vizuální efekty jsou pěkné. 70% ()

waska

Lehce přepálené a zbytečně divoké finále, které trochu kazí skvělou první polovinu filmu. Ale jsem rád, že Marvel stále umí svoje hrdiny zahrnout plynule do MCU. ()

Ceberus

Kluci a holky od vizuálních efektů se teda překonali - přičítám to vykrádání asijské filmografické kultury, která byla pro mě jako Evropana vždy zvláštně kouzelná a tomuhle snímku se to podařilo zachytit. Kdyby se tohle točilo před dvaceti lety, Shang-Chi by nemohl být nikdo jiný než Jackie Chan - choreografie bitek má totiž k těm jeho, které mám velmi rád, hodně blízko. Pokud tedy zrovna není v akci magie, kdy se feel mění na typicky asijské "létání na stromech". Také oceňuji, že primární zápletkou není až tak hrozba zničení světa, ale komplikovaná situace v rodině, což dělá film přece jen osobnějším. Poslední poznámka k hlavnímu herci - celou dobu vypadal jako roztomilý medvídek hodící se k jeho kamarádce (takže ne zcela typický hot couple) a jelikož byl celou dobu v bundách a dlouhých rukávech ála pozdní Seagal, tak mě hodně překvapila jeho shirtless scéna, kde teprve ukázal, co v něm je. Až po filmu jsem se dočetl, že to je vlastně povoláním i kaskadér, což samozřejmě leccos vysvětluje. Myslel jsem si, že mě marvelovky dříve nebo později musejí přestat bavit a nemálo lidí tvrdí, že to s nimi jde poslední dobou z kopce, ale po včerejším stejně výtečném Spider-Manovi bez domova musím říct, že Marvel stále dokáže vyčarovat kvalitní filmy. ()

LordMysti

Velice okatě celé postavené kolem digitálního bordelu. Chápu že se snaží nabalovat nové komiksové hrdiny, chápu že se snaží to celé nafukovat a přehánět, ale ono už není kam a celý svět Marvelu se začíná sestávat už jen z digitálního bordelu, absolutně nevyvážených a nevyrovnaných postavách a vždy dostaneme jinak unylou nudnou podívanou postavenou kolem digitálního bordelu. ()

vincchuppo

Vlastně mě to docela bavilo. Je to totální akční fantasy jízda. Sice milion klišé, ale pěkně zpracovaných. A samozřejmě totální VFX onanie. Pohádka dobrá, a dobrý je za tři. ;) ()

Příští Avengers film našel režiséra

Příští Avengers film našel režiséra

26.07.2022

No, tak to šlo docela rychle. Kdekdo by čekal, že Marvel potažmo producent Kevin Feige využije šance, a vše důležité a neodkladné oznámí na Comic-Conu, případně si to nechá za pár měsíců na D23 Expo.… (viac)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka… (viac)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (viac)