Sibiřský husky Togo je hlavním hrdinou příběhu z roku 1925 o záchraně aljašského města Nome od epidemie záškrtu. Pro sérum běželo štafetu 19 týmů průměrně 50 km, ale musher Leonhard Seppala (Willem Dafoe) s Togem, který táhnul spřežení, 425 km. V roce 2011 jmenoval Time Magazine Toga nejstatečnějším zvířetem všech dob. (Earl)

zsn

To byla taková nádhera, co z vás vypudí jedině upřímný pláč. A zvlášť po vlastní ztrátě oduševnělého zvířete... Dobrodružství. Adrenalin. Láska. Divoká příroda. Živly. Samota. Smrt. Nejlepší možné herecké obsazení. Hudební skvost na konci. Chtěla bych to zažít. Nemusím filmy se zvířaty, ale toto je opravdu poetické a tak upřímné. Neskutečně hrdinské, neskutečně smutné. Záslužné. Dojemné. Dafoe je Pán herec. Je to výprava dvou starých pardálů. ()

jefff

Pěkný film, který se musí líbit asi každému. Krásné exteriéry, skvělá práce se zvířaty a napínavý příběh. A Dafoe nezklamal. ()

Autenticita

Spousta pěkných pejsků, psí oddanosti, lásky a semtam psí pusa... Pro mě moc pěkný film. Neříkám, že je dokonalý po všech stránkách, ale to, co sděluje, mě dokázalo chytit za srdce. ()

Maynard.

Parádní příběh, kterej má ovšem pár zásadních chujovin. Asi nejvíc se mi na filmu líbil retrospektivní příběh mladýho Toga, to sem se párkrát fakt zasmál a i dojal. Docela sem fandil i současnýmu příběhu. Do tý doby, než týpek najel na moře z ledových ker. Jo, cesta tam ještě docela dobrý, i když bylo extrémně moc vidět, že je to nekvalitní práce trikařů. No, ale cesta zpátky po ropzraskaným moři, to už sem si říkal, že je rejža snad na houbách. Chybělo mi tam víc vyjatých a dojemných okamžiků. Ale celkově sem, hlavně díky štěněti TOGO spokojenej. Haf. :o) ()

DavidS.

70%. Byl by to téměř čítankový "psí" film podle skutečných událostí, nebýt emmerichovsky přepálených a nerealistických digi scén rozzuřené přírody, která tu má až apokalyptický rozměr... ()

Chmur

„Jeho srdce běží rychleji než jeho nohy.“ Togo je rodinný film. Lidem, co mají rádi psy, se to asi bude líbit. Julianne Nicholson je fajn, ale Defoe se do téhle role nehodil. Bohužel z filmu až příliš čpí digitál. Mnohé záběry působí hodně nepřirozeně. Závěr je příjemně dojemný. ()

Michelle75

Togo je pes a ne ledajaký, pes hrdina, na kterém v jistou dobu záleželo....no nechte se překvapit. Je to film spíše rodinný i když pro trošku větší děti. Willem Dafoe mi tady přesto příliš nesedí, naopak Julianne Nicholson hraje moc hezky. Samotný příběh chytí za srdce, místy mrazí, místy je vtipný a i ta delší stopáž se dá zvládnout. Konec bych malinko zkrátila, ale stejně máme štěstí, že můžeme mít kolem sebe takové věrné němé duše jako byl nejen Togo nebo Hačikó, už proto filmy s psí tématikou miluju. ()

SpaceOdyseus

Jak me zvireci filmy nebavi, tak tohle me pohltilo. Togo je skvele odvypravene dobrodruzstvi, jak od Jacka Londona. Plne nadhernych obrazu divociny, hrdinskych skutku typove presneho Dafoea, uzsane prace se zviraty a skvelych triku (ono to ani neslo do kin?). Ale, co je hlavni? Nedojde na zadne emcni vydirani, jak byva v podobnych filmech zvykem. ()

filipvrbik

Je to geniální film.. Místo digitálního bordelu, jsou tu skuteční psi a velmi silný příběh. Zároveň se vracíme do doby, kdy byl Togo ještě štěně a každou chvíli utíkal z kotce ven... Prostě rozený vůdce, i když na to Seppala (Willem Dafoe) dlouho nechtěl přistoupit. Když přidáme krásné záběry přírody, je to ještě lepší film nez Revenand, akorát tím, že to natočil Disney, je to film spíše rodinný, než nějaký tvrdý thriller, ale u mě tím líp...Jediné, co bych vytknul, že se tu řeší jen Togo a málo ti ostatní psi, kteří byli přece taky důležití, ale chápu, je to film - pocta Togovi - takže několik krásných Husky, kteří ho ztvárnili bylo prostě báječných....100% ()

janesX

Pekná pocta modrookému psíkovi, tak milo tvrdohlavého, že ho vlastný pán musel počúvať. Celkom chápem aj prehnané scény s praskajúcimi ľadmi a dokonca rozumiem aj tej drsnej scéne s plávajúcim ľadovcom, lebo aj malé dieťa vie, že tento príbeh dopadne dobre a tak bolo na mieste ho trochu okoreniť. Pre mňa je každý film točený podľa skutočnej udalosti "stokrát" lepší, než dokopy tie všetky fantasy rozprávočky pre malých aj veľkých, kde sa čaruje podľa potreby - keď sa niečo poserie - kúzelnými paličkami a hneď je všetko vybavené. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "There's a dog on our bed."     Srdcervúci skutočný príbeh o jednom nádhernom a ušľachtilom zvierati, odohrávajúci sa v nespútanej divočine Aljašky. Diváka uchvátia malebné (niekedy až príliš) obrazy krajiny, či dychberúce dobrodružstvo (niekedy až prehnané, hlavne to na ľade a nad útesom). Pozerá sa na to veľmi dobre, aj keď niekedy to vyzerá až príliš digitálne. S hodnotením som balansoval medzi 3 a 4 hviezdičkami, ale ten emotívny záver ma napokon definitívne dostal. ()

mira007

Dobrodružný film o nejstatečnějším zvířeti všech dob ( dle časopisu Time ) - pejsek Togo, který vedl psí spřežení na Aljašce roku 1925, aby dovezl včas léky a zachránil jedno městečko před záškrtem, Námět fantastický, hlavní role Willem Dafoe (nar. 1955) dokonalý  a výsledek? Totálně zabitý potenciál, krom blbého způsobu vyprávěných mne zničilo to nadměrný užití digitálních efektů, který z toho udělali div ne animák. Aljaška má přírodu na tyhle mrazivý survivaly na milion způsobů, ale páni filmaři radši seděj u počítače v L.A. ()

petikacka

Velice laskavý a úsměvný film o darebném huskym Togovi...Čím více ho páníček nechtěl, o to více mu dokazoval, že na to má...No a přesně jsem věděla, že to nakonec obrečím, což se taky stalo...Jinak je to milé pohlazení po duši, což je, v těchto schizofrenních časech cholery, velice potřebné...Za mě naprosto spokojených 85% ()

zdenur

Jsem rád, že jsem mohl poznat napínavý příběh o duu Seppala, Togo a dalších členech spřežení, o kterých by se svět díky tomuto filmu Ericsone Coreho nejspíš nikdy nedozvěděl. Poutavě zpracované, krásně natočené. ()

warrenur

Klasicky psi dobrodruzny pribeh s nadhernymi sceneriami a tradicne slusnym Dafoe-om, ktory uz natocil mnozstvo netradicnych, experimentalnych, ci alternativnych filmov. To mu sluzi ku cti a tymto sa v mnohom odlisuje. Vo vedlajsich rolach sa na kratko ukaze par znamych mien v lubivych kostymoch. Pribeh, hoci podla skutocnej udalosti, je jednoducho priamociary, nijak neprekvapi a je to taky "zvieratkovsky standard". Pocitoval som dlhsiu stopaz a obcas efekty nie su uplne bezchybne, ale i tak to kamera trosku naivnym okom filmara vyvazuje. Priemer, ktory zahraje pri srdiecku. ;) I celu rodinu. ()

Chundys

Nemůžu jinak! Bulel jsem? Ano! Tak jsou to psi že jo! A hlavně teda fakticky mě celá ta výprava neskutečně bavila a před Togem klobouk dolu… celé to bylo výtečně natočené, podkreslené nádhernou hudbou a naprosto dechberoucí leč nebezpečnou krajinou. Togo jsi hrdina :-)!!!! ()

Rathalos

Tak toto bola neskutocna nadhera sledovat,krasna,silna,dojemna a smutna dobrodruzna drama podla skutocnej udalosti,pri ktorej som si aj poplakal,to sa jednoducho nedalo bez slz dopozerat,Willem Dafoe bol vyborny,Togo bol fantasticky,mat takeho psa,tak to je radost zit a cele sa to odohravalo v prekrasnej zamrznutej prirode,urcite odporucam tento film kazdemu,len si pripravte vreckovky...:-) ()