Sibiřský husky Togo je hlavním hrdinou příběhu z roku 1925 o záchraně aljašského města Nome od epidemie záškrtu. Pro sérum běželo štafetu 19 týmů průměrně 50 km, ale musher Leonhard Seppala (Willem Dafoe) s Togem, který táhnul spřežení, 425 km. V roce 2011 jmenoval Time Magazine Toga nejstatečnějším zvířetem všech dob. (Earl)

Easykill

Když pominu občas přehnané CGI tak nám zůstává silný příběh, ale především skvělý film, který chytne za "srdíčko"! Willy to dal jako vždycky na šéfa. Tady není co dodat, prostě pecka. ()

swenyx

Tak halo ? To byla neskutečná jízda, jak fyzicky, tak emocemi, brečel jsem jak malá holka. Togo si mě neskutečně získal a to co dokázal se nedá ani popsat. Moc se mi líbilo přeskakování v čase, bylo na správných momentech a vždy nám krásně přiblížilo začátky Toga jako vůdce spřežení. Totální highlight filmu bylo zpáteční přejetí zamrzlého jezera. Dokonalé záběry s akčními prvky napříč celým filmem spolu s krásným soundtrackem a ještě lepším Willem Dafoe ke kterému jsem byl ze začátku trošku skeptický, ale rychle mě přesvědčil o tom, že je to kurva pan herec a vytřel mi zrak. NAPROSTO NEJVÍC DOKONALÝ. ()

MoziMedve

Čím víc čtu komentáře tím víc si myslím, že hodnocení na CSFD je úplná nadbytečnost… Jednomu vadí, že tam nebyli žádné zápletky a akce, druhému, že jsou tam až nerealistické kusy. Doporučuji si přečíst aspoň stránku na wikipedii o Togovy. Je založené na skutečném příběhu tak tam nečekejte souboje s medvědy, mimozemšťany ani únik teroristům. Přejezd přes lámající se led a to že přeskočil přes sklo, aby se vrátil domů, to se prý opravdu stalo. Já si myslím, že ten film je zpracovaný tak akorát. Jsou tam napínavé části, ale pořád to všechno působí realisticky. Willem Dafoe podává výborný výkon a nesmíme ani opomenout, že zvířata jsou opravdické a ne nějaké CGI nesmysli jak je dneska zvykem. Jediný co bych filmu vytknul, je volba použít rozmazání na okraje obrazu (je vidět na fotkách, není to přirozené rozmazání v důsledku optiky nýbrž filtr přidaný později). Ve filmu je hodně různých nádherných lokací a zdá se mi škoda to nějak uměle rozmazávat. ()

butcher89

Od začátku jsem měl strach, že to celé špatně skončí. Je pravda, že zážitek je to opravdu silný. Nemůžu se zbavit pocitu, že Togo trpí hlavně tím, že je to film pro celou rodinu z dílny Disney. Nebýt tomu tak, bylo by to určitě o dost syrovější a ještě více nervy drásající a ještě více na city hrající dílo. I tak můžu snímek vřele doporučit, protože pan W. Dafoe zahrál tradičně skvěle a scenérie přírody jsou zkrátka dechberoucí. No a ještě jedna maličkost. Togo a jeho heroický výkon. Jeho dojemný příběh, který pro nás, milovníky zvířat a zejména psů, jakožto plnohodnotných členů rodiny, opravdu moc znamená, protože věrnost a láska psí je zkrátka vyjímečná. ()

Andrew88cz

Fantastický příběh a skvěle natočený dobrodružný film podle skutečné události, který je u mě aktuálně v tomto žánru ve spojitosti se psem jakožto hlavním hrdinou jako vůbec nejlepší, který jsem kdy viděl. (10/10) ()

Zaks

Nádherný dobrodružný film o priateľstve psíka s jeho pánom... Tiež máte pocit, že už sa s týmito filmami v poslednej dobe vrece roztrhlo? Áno, pravda, ALE teraz je to z prostredia drsnej Aljašky pri záchrane detí v roku 1925 podľa skutočnej udalosti. Výprava dobovo presná, úžasná severská príroda, Dafoevove ostré črty tváre orámované mäkkou huňatou kožušinou na pozadí snehových fujavíc dramatizujú príbeh a k tomu - Togo. Cez flashbackové vsuvky z jeho šteňacieho života sa dozvedáme, čím bol tento psík od malička výnimočný. A o tom, že to nebola láska na prvý pohľad, sa možu presvedčit malí i veľkí diváci pri pozeraní tohto vydareného filmu. ()

godal

To vůbec není špatné-ukápnout takhle slzu u příběhu s čoklem...Pravdou je,že s původním příběhem to moc společného nemá,páč by William musel půlku psů sníst-proto se taky ten týpek dostal při cestě zpátky do potíží,ale to by se nehodilo pro fakany...Ale zachytit Aljašku takhle pěkně a nezmrvit to jako ve spoustě jiných případů-klobouk dolů a palec hore.Směle dávám 4 kusy ()

butchkassidy

Skvělý film, strhující příběh, dojemný konec Tak by šel v kostce film popsat, Willem Dafoe zahrál vskutku přesvědčivě úlohu mushera, Přiznám že kdybych film neviděl, nevěděl bych že Leonhard Seppala a pes Togo existovali. Mám rád dobrodružné filmy tohoto žánru a tento mne opravdu zaujal ()

APLSMLS

Tak tady jsem se fakt nudil a kolikrát se přemáhal neprotáčet oči. Kecám, protáčel jsem je v jednom kuse. Nemyslím si, že rodinný a všem přístupný film musí nutně znamenat neoriginální patos.. Dafoe je pan herec, ale tady byl o ničem. Napětí ani dobrodružství jsem neprožíval, bylo mi vlastně úplně jedno co se tam děje a jak to dopadne. Nejvíc se film snaží těžit s flashbacků na výchovu jeho nejlepšího psa (po kterém se film jmenuje), což nechápu, jak na mě nemohlo fungovat, protože u psích videí se na sociálních sítích dojímám dnes a denně. Ale prostě nic. Tohle může připadat dobrý jen lidem, co dvacet let neviděli pořádnej film, a maminám na mateřský, které mají právem vyměknutý mozek. Vážně, kde berete ty hvězdičky? Chápu, co se to lidsky snažilo říct a vykreslit (a klobouk dolů aktérům skutečné události), ale filmově to pro mě nešlapalo. A to si sentimentální fláky umim užít, přísahám! ()

LUIGISde

Pekný film, zaujímavý. O psovi, ktorý bol od začiatku talentovaný ako žiadny iný a milocal svojho pána, ktorý mu to nechcel veriť. Film rozpráva rozbitou fábulou na peeskačku príbeh dlhej až neuveritelnej cesty naprieč aliaškou pre liek určený chorým deťom odrezaným od civilizacie a mladosť hlavného hrdinu-psíka Togo. ()

Phoenixus

No 3 veci. 1. Vizuálne dobré...  2. Kto nie je psíčkar, nech sa nevyjadruje k meritu veci.  3. Ruuuuun Togo ruuuuuuun. 30.10.2023 konečne som si to pozrel s dabingom. ()