Zagros

Král je středověce špinavým filmem. To myslím jak vizuál, kde podstatnou roli hrají časté odstíny šedi, ponuré filtry a šarvátky v blátě. :-) Tak celkovou společensko-politickou situaci. Mladý král zdědí rozhádané království plné intrik, které je navíc uprostřed Stoleté války. Bohužel příběhově by to chtělo více ukotvit. Kdo si moc netyká s historií, nemusí se hned zpočátku zorientovat. Otázka je, jestli to vadí? Jednoduše se díváte na další krvavou část z evropské historie. Jednotlivé složky se totiž jinak povedly a společně stvořily vtahující atmosféru, kde bych vyzvedl zejména prostředí a také blátivé bitvy, které vzbuzují dojem realnosti. Přeci jen v podobných válkách nevyhrávali boje rytíři v naleštěných zbrojích, ale většinou podobně drsná řezničina na bitevním poli, kde pro rytířské romantické představy nezbylo místo. ()

Hanys_

Dost oldschool historický velkofilm s výborným Chalametem. Historickou přesnost si hodnotit nedovolím, ale je to parádně vtahující i přes tu zdánlivou diváckou nevstřícnost. Takové filmy se už fakt netočí. ()

Greenpeacak

Škoda, že nikdy žiadneho historického kráľovského kronikára vojenských ťažení nenapadlo do záznamov napísať hrubým písmom: "Pre boha, pozor na blato!" ()

SpaceOdyseus

Skvele obsazeny historicky film, ktery je rozvlacny, jak se na dilo odehravajici se v 15. stoleti slusi a ktery je spinavy a zabahneny, jak se slusi na film o tazeni proti Frantikum. ()

HArna

Od krála jsem čekal podle hodnocení a recenzí hodně, ale vlastně jsem dostal jen komorní historický film, který není špatný ale za půl roku si už na něho nevzpomenu.Leda tak na Bláto s francouzem Pattinsonem a roztomilým Edgertonem. Čekal jsem určitě víc... ()

aquiver

Výtečný film, skvělá formální stránka, osobně nemám žádný velký problém s historickými nepřesnostmi, protože tady je celkem jedno, že se postava jmenovala jinak, nebo se dění odehrálo o 5 let dříve, než tomu opravdu bylo. Mnohem důležitější je, jak je zápletka napsaná a jak filmově v daném konceptu funguje. Král není mimořádná filmová událost, ale v rámci žánru vážně moc lepších filmů není. 80 % ()

mclenin

All hail the King (Chalamet) ! Nedá mi nenadviazať na kľúčové slová, ktoré sa tu opakujú, a to "komornosť", "Shakespeare", "osudovosť" - to je presne mix, z ktorého pozostáva tento snímok na podklade uchvacujúcej vizuálnej a ambietne podmanivej hudobnej zložky. A využijúc slová ostatných užívateľov, pod ktoré by som sa podpísal : "dobré zobrazenie toho, ako nemôžete nikomu veriť, ako neviete čo máte robiť a ako reagovať (badl) / sprostredkovaná cesta do minulosti, kde vojna, politika i život vyzeral úplne inak (chmíří)". Amen. ()

Shimargh

Brilantní, špinavá, historická freska o tom, jak těžké je nosit korunu, která je mnohem více divadlem než-li filmem. Závěrečná bitva je jednou z těch nejlepších a nejreálněji vypadajících co jsem kdy mohl vidět. Myslím, že W.Shakespeareovi by se to také moc líbilo. "Král nemá přátele, jen následovníky a nepřátele." ()

Wishkah

Shakespearovské drama od Netflixu. Výborné téměř ve všech polohách. Poctivá filmařina, která pomalu, ale jistě vypráví příběh o nástupu Jindřicha V. na anglický trůn. Líbila se mi autentičnost tohoto snímku. 15. století z toho filmu přímo dýchá a film se nesnaží nic přikrášlovat. I bitva u Agincourt působí realisticky a dobově. Jedinou výtlu bych měl asi je ke scénáři, který některé Jindřichovi rozhodnutí a změny postojů přináší příliš ve spěchu. Což je škoda, protože film je nádherňe pomalý, rozvážný a úchvatný. Ať už svou atmosférou, jistou režií a nebo skvělými hereckými výkony. ()

Strandmon

Jeden z filmových šperků z té nejvzácnější pokladnice. Tak syrový, komorní a věrohodný až vám přijde, že Chalamet sedí s vámi v obýváku. Jsem přesvědčen, že právě Chalamet roste těmito výkony k výšinám a troufnu si říct, že ani Edgerton nedostal dlouho lepší roli. Poctivá filmařina, při které jsem se nenudil ani vteřinu. Epická bitva která je vyladěná do posledního detailu a přesně tak věrná, jak si bitvu představuju. Brutální a plná překvapení. V neposlední řadě chci poukázat na dialogy, protože tady musíte přemýšlet o každé druhé větě. Tenhle snímek je střela a Netflix dále překvapuje. ()

Prochy38

Po hrozně dlouhé době historický film, který po všech stránkách funguje na 100%. Herecky, kostýmy, hudbou i příběhem. Jak moc se drží reálných podkladů je mi asi i jedno, ale za mě naprostá spokojenost. K tomu, a fakt jsem nevěřil, že to někdy napíšu, luxusní herecký výkon R. Pattinsona. ()

woodsman

celkom pekny historicky film mam tieto filmy rad mohlo to byt trochu kratsie ale inak pohoda herecke obsadenie vyborne ten pattinson v blate :D ten je shit a to ma byt batman ach je mi zle ()

angloumene

Historické snímky se obvykle snaží poutavě znázornit nějakou významnou událost. Když se to řekne takhle, nezní to moc zajímavě. Myslím, že tvůrci to vidí stejně. Nabízejí totiž nejenom naturalistické potyčky, kostýmy, hrady a vůbec. Jdou ještě o krok dál a do snímku vkládají až špionážní prvek dvorské hry. Kdo je spojenec? Na koho se mohu spolehnout? Kdo jedná jen ve svém zájmu a kdo jsem vůbec já sám? Super ()

janesX

Nie je to síce Braveheart, ani to nemá dialógy Game Of Thrones, ale drží si to po celý čas poctivú úroveň kvalitného filmu. A to po všetkých stránkach a ani jedna scéna, dokonca ani záber neskĺzne ani o trochu nižšie. Má to pochmúrnu stredovekú atmosféru perfektne vystihujúcu túto dobu a má to dobre napísané postavy. A má to (pre mňa) prekvapujúco zaujímavého Pattinsona vo vedľajšej úlohe. ()

Milodar

Věrný středověk a romantický, až pohádkově laděný silný příběh. To je zabíjácká kombinace. Neberu to jako historický výklad a tudíž ani nemám, co bych vytkl. Války jsou skutečně šílenství. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů