Černobyl

• USA Chernobyl
USA / Veľká Británia, 2019, 5 h 11 min (Minutáž: 59–65 min)

Majkl91

Když si uvědomím, že Zeman chce svěřit Rusákům dostavbu Temelína, je mi z toho na blití.. Seriál je naprostej TOP, vykresluje komunistickou mentalitu v celé své “kráse”, měl by se povinně promítat na školách. ()

RoseThrone

Neskutečně silný zážitek, který trvá celých 5 hodin. Rozhodně se na něj nebude moct dát zapomenout. Jsem zvědavá s jakou verzí přijdou soudruzi. ()

argo.smile

Chvalabohu, ze sme sa zbavili tych poj***nych komunistov aj ked to na Slovensku neni ruzove ale aspon nas nikto "nesleduje" a "nevydiera" atd. Ale k miniserii... neskutocna pecka kde si naozaj uvodomite a prehodnotite svoje postoje a zivotne hodnoty ktore doposial mame. Viac vam k tom nenapisem lebo tych zahladenych 5hodin v kuse na TV a v kazdej sekunde obrazu, v kazdom slove vo vete tejto true story vravi za vsetko. A dufam, ze Rusakov jeblo ked zhliadli tento MASTERPIECE! ()

imaginer21

Není to ani tak hororové (ač občas místně naturalistické), jako spíš drsné v upřímnosti o tom, jak se Sověti chovali a snažili se za každým vše tajit, čímž o to více nevinným lidem dokázali ublížit. Je mrazivě odporné, jak státnické hrátky těch, co sedí na nejvyšších místech, jim bez okolků prochází, a přemrštená hrdost zamlžuje smysl pro zodpovědnost a správné pohotové jednání. Černobyl toho není zdaleka jediným důkazem, ale je jednoznačně tím nejokatějším. A tvůrci to dokázali bez příkras precizně vykreslit. Bravo. ()

HellsAngel

Najsilnejším momentom celého seriálu je chvíľa, kedy si naplno uvedomíte, že daná udalosť sa vážne odohrala a nebolo tomu ani tak dávno. Samozrejme, mnoho väčších či menších detailov je prispôsobených pre zvýšenie dramatickosti, nič to ale nemení na fakte, že Černobyľ je seriálovou udalosťou roka, ktorá okrem skvelého prehľadu o príčinách a dopadoch jadrovej havárie dáva nahliadnuť aj za propagandistickú oponu Sovietskeho zväzu. V rozmedzí piatich epizód sa tvorcom darí vyvolať rozmanitú škálu emócií ako napríklad strach, zhnusenie, obavy, ľútosť, hnev či beznádej v oveľa väčšej miere, než mnohým iným počinom za päť sérií. Scenár, dramaturgia a výprava sú prvotriedne a predstavitelia stanice HBO sa môžu vzájomne potľapkať po chrbte za to, že televíznym divákom umožnili sledovanie ďalšieho klenotu. ()

Saxos

Tady se asi nikdo moc nerozmýšlí a jde na 5 hvězd. Vždyť nic nechybí. Je až zarážející, že přímo při havárii zemřeli jen 2 pracovníci elektrárny. Následky: akutní radiační syndrom u 134 zasahujících na místě /pracovníci elektrárny, hasiči, záchranáři, lékařský personál, atd., do 3 měsíců zemřelo 28 z nich. V té době Sovětský svaz oficiálně havárii oznámil až po třech dnech, kdy radioaktivní bordel lítal po celé Evropě a každý se divil, kde se vzal - njn nebyl internet. O dlouhodobých následcích se akorát spekuluje. Klady: opravdu jeden z oprávněně nejlépe hodnocených seriálů, nechybí atmosféra, hrdinství, napínavost. Zápory: почему HBO неговорить по-русски? ()

Pancake

Seriál který udělal díru do světa asi jako samotná katastrofa. Jednu dobu o tom mluvil doslova každý a to jak na veřejnosti tak na sociálních sítích. K samotnému seriálu asi nemám moc co říct. Herecké výkony dobré, kamera velice dobrá a kreativní v určitých specifických situacích. Kostýmy povedené a samotný vzdělávací rámec s dokumentární složkou splněn. Velice pozitivně také hodnotím rozebrání jaderné energetiky takovým stylem že si z toho i naprostý neznalec mohl něco odnést. Pokud si chce člověk udělat trošku živý snímek o tom co se v Černobylu v roce 1986 stalo určitě tímto seriálem neudělá špatně. ()

EddieIron

Upřímně řečeno, moc nechápu to šílenství okolo tohoto seriálu. Ano, skvěle natočené, ale jde o skutečnou událost, jejíž okolnosti nebyly, pořád ještě nejsou, a pochybuji, že někdy budou známy. Tudíž to, co seriál ukazuje, je jen a pouze fikce. Věrohodně zobrazená, ale pořád jenom fikce... ()

zodiak217

Jeden z najlepších seriálov aké som kedy videl. Je to skutočné, tak uveriteľné, že ani na chvíľu nemáte pocit odbehnúť alebo robiť niečo iné. Od prvej až po poslednú epizódu Vás tento seriál úplne vtiahne do deja a na konci ho chcete vidieť znovu lebo rozmýšľate o tom, čo ste práve videli, čo sa stalo, rozmýšľate ako sa mohlo niečo také stať tak blízko Slovenska ako nás to mohlo zasiahnuť, ľudí tu, deti, ktoré sa rodili v tom období ako to zasiahlo samotných ľudí na Ukrajine. Herecké víkony a dialógy sú tak skvelé, že už teraz sú kultové a naviac český dabing je excelentný, takže neoľutujete ak zvolíte aj pohodlne dabing. Tomuto seriálu nie je čo vytknúť. Najäčšia škoda, že sme sa dočkali len 5 epizód takže si ho treba pozrieť znova, znova a potom opäť, lebo nebudete mať dosť. Tlieskam! ()

VUCAKO

Po několikerém zhlédnutí seriálu i diskusích (i s paní Drábovou) komentujících faktografickou přesnost tohoto díla musím konstatovat, že je to perla a zaslouží pozici na žebříčku ČSFD. Dnešní mladá generace může trochu poznat, co to byl socialismus a uvědomit si, že dnešní ruská vládnoucí garnitura se chová boihužel dost podobně. Přistupujte k tomu jako k umění, ne jako k dokumentu, a nechte se unést - je to pořádnej nářez. Nehodnotím moc jednotlivé episody, ale tady byla zaručeně nejsilnější ta poslední (Вечная память), ve které je soud a několik věcí se uzavře a vysvětlí. ()

superzurda

Mravenčí práce jakou provedli autoři seriálu odráží mravenčí práci tisíců lidí. Detailně propracovaný seriál nabízí mnoho otázek a jednu budu asi pokládat těm, co rádi vzpomínají na tu skvělou dobu mezi léty 1948-1989. Opravdu tohle chcete? ()

Perunwit

Fascinace Černobylem za posledních 15 let cca neustále stoupá napříč celou populací a vzniká otázka, co za tím stojí? Můj 12-ti letý syn je dalším z těch, kteří by se rádi vydali na místo a tak jako mě, jej zřejmě fascinuje divočina, kterou příroda na kdysi obydlených oblastech vytvořila. Například kůň Převalský, jehož několik kusů zde bylo zkusmo vypuštěno, se zde masivně rozrůstá a daří se mu. Na zvířata, jak se zdá, radiace působí jinak, než na homo (sapiens). Bohužel nezletilého jedince vám na místo žádná cestovka oficiálně nevezme, kvůli působení i malého množství radiace na některých místech na nedospělý organismus. Ale to jsem odbočil... a na mém případě je asi vidět, co za oblíbeností tohoto díla stojí. Přitom by se tam nelogičnosti a díry našly a to nejenom ve střeše reaktoru. Můj obor se s tímto částečně protíná a tak jsem si všiml, že leccos muselo být zjednodušeno pro pochopení diváka a leccos prostě funguje jinak, než je zobrazeno. Kdo se chce v tématu Černobylu více pohrabat a má rád fotografie s atmosférou, autentičností a nepotřebuje mít vše interaktivní, doporučuji najít stránky Eleny Filatové aka "Kid of Speed". ()

Usir

I přes některé nepřesnosti, zřejmě kvůli příběhu pro diváka, absolutně výborný hraný dokument. Není divu, že jim tam po odvysílání vzrostl turismus. Samotného mě to láká ()

Kushina

Seriál Černobyl je bezpochyby jedním z nejlepších, ne-li nejlepší seriál, který je možné vidět. Vychází z historie a faktů a odehrává se v něm tolik věcí, co by si normální člověk ani nepomyslel. Kolik lidí se obětovalo, kolik lidí to posralo, na kolik lidí to mělo v budoucnu následky, jak moc složité to celé bylo. Když pominu samotnou historii, tak seriál má brilantní scénář, brilantní herce, brilantně ukazuje veškeré pocity. Samotnému mě z toho naprosto mrazí a po dokoukání posledního dílu jsem ztuhlý, jako bych měl právě srdeční zástavu. Tohle nikdo nepřekoná a jako prvnímu seriálu dávám plný počet se vším všudy. 100% ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD