Mali ste odísť

• USA You Should Have Left

S manželstvom Thea a jeho oveľa mladšej manželky Susanny to nevyzerá dobre. Už dlho si navzájom nedôverujú a majú tajomstvá. Víkend s dcérou v odľahlom prázdninovom dome je posledným pokusom o záchranu ich krehkého vzťahu. Tam sa však Theo ocitne tvárou v tvár tajomnej sile, ktorá, ako sa zdá, vie o ňom a Susanne všetko. A začína sa hra na mačku a myš, v ktorej sa ocitnú oni dvaja. (TV JOJ)

SOLOM.

Do tohoto filmu jsem šel s mírnými obavami, protože filmů o podivných domech s pochmurnou minulostí existuje už celá řada a hlavně v poslední době jsou jejich „příběhy“ jak přes kopírák. Tady jsem se však stejně jak většina diváků nechal hlavně zlákat zajímavým hereckým obsazením ústřední dvojice a pak samozřejmě jménem režiséra. David Koepp mě už dvakrát dokázal přesvědčit, že opravdu svému řemeslu rozumí, ale tady jsem byl z jeho výtvoru nakonec poněkud rozčarován. Razítko horor to dostalo zřejmě jen omylem (no budu-li s přivřeným okem počítat cca závěrečných 15-20 minut, tak možná…), jinak jde jen o velmi průměrné mysteriózní drama, které mě povětšinu svého času dost nudilo.     Nezáživné tempo i děj se snažili zachránit svými výkony jak Kevin Bacon tak i Amanda Seyfried a viditelně se dost nadřeli, aby se to udrželo alespoň v průměrných vodách. Kevin je pán herec a na Amandu se vážně pěkně dívá – je to celkem pěkná holka s hezkým kukučem a ženskými křivkami, nicméně jak tak nějak pořád čekal tu hororovou podívanou a ona mrcha furt nikde. Těch pár okoukaných rádoby lekaček a hrátky se stíny rozhodně nedokázaly uspokojit můj rozmlsaný jazýček.   Ke konci filmu by si jako uvědomili, že točí vlastně horor a tak je nám nabídnuto pár „nočních můr“, bloudění po domě, jenž je ohybný a pružný jako elasťáky, jen z toho prostě nedokázali vymáčknout skoro nic navíc. Alespoň že ta atmosféra se na posledních pár minut zlepšila a nakonec to dávalo i jakžtakž smysl, i když jisté pochybnosti jsem měl i u toho. Tohle prostě nemá v dnešní době už šanci na úspěch a víc jak průměrné ohodnocení tomu prostě nelze ani při troše dobré vůle dát. A to ještě musím zavřít obě oči. Hodně slabých 50% ()

ARI50

Kevine do čeho ses to namočil, tohle byla typická nuda a nesmyslný a hlavně nezazivny příběh. Začátek skvělý ale potom barák plný klamu nudy. ()

JASON_X

To, že skoro v každém horroru (hlavně americkém) musí hrát nějaké dítě/děti, považuju za degeneraci a degradaci tohohle žánru, protože kdo se pak asi může u takového filmu bát, že jo. Tady se to dá ještě jakž takž akceptovat, protože se jedná v první řadě o psychothriller, i když (hlavně ke konci) s mysteriózními a horrorovými prvky. Kdyby ona holčička bývala byla o něco míň nechutně roztomilá, neměla tak odporně roztomilou pusinku a očička a neajlavjúovala tolik svého dédyho, dám možná i čtvrtou. Líbila se mi klidná kamera, líbil se mi "escherovský" dům, líbila se mi Seyfried s Baconem a byl tam navíc i jeden dobrý vtípek ("It's English"). Ale ty hezounký roztomilý děcka mi v tomhle druhu filmů holt přijdou jako strašní kazišuci, takže jednou zkouknout a do koše s tím, repete už nebude. ()

Morholt

Máma, táta a dcera přijíždí na samotu kdesi ve Walesu a v domě se krátce po nastěhování začnou dít divné věci. Necelou polovinu filmu Koepp bruslí okolo minulosti hlavního hrdiny, aniž by se nějak doslovněji vyjádřil. Sice chápu, že pokud by odkryl karty dřív, vše by bylo jasné i méně bystrému divákovi, ale na druhou stranu v důsledku toho se prvních 45 minut nic moc nedělo. Nicméně jakmile se příběh stal předvídatelným, bylo se na co dívat a hrátky s podivným domem či snové pasáže mě hodně bavily. Jen jsem měl problém s postavou dcerky. Avery Essex jí sice zahrála skvěle a roztomile, ale jsem si zcela jist, že pokud by se svými démony otec musel prát sám, byl by film mnohem intenzivnější a neustrnul by v jakési light verzi. Herecky vše oukej a ačkoliv mi Bacon s Amandou Seyfried nepřišli jako konzistentní pár, bavilo mě se na ně dívat. 60% ()

SaNcHeZ_cz

Hororová rutina s Kevinem Baconem. You Should Have Left má sice místy hodně sympatickou kameru a charismatického představitele hlavní role, jinak je to ovšem soubor okoukaných žánrových prvků přesně podle klasických šablon. Je sice fajn, že se tvůrci rozhodli spíše než z každého rohu skákat na diváka budovat temnou a mrazviou atmosféru, jednotlivé prvky ale nemají dostatek prostoru na to aby měly nějaký dopad ve filmu tak není až na samotný závěr nic, co by stálo alespoň trochu za zmínku. Jasně, závěrečná rekapitulace je v rámci možností fajn, neospravedlňuje ovšem jinak trochu nelogický postup. Jako spotřební zboží pro fanoušky béčkových hororů asi fajn, jinak ale čistý průměr. ()

agentmiky

Tak to byl slušný fail. Nečekal bych, že z produkční dílny Blumhouse Productions a s takovým nadupaným hereckým ansámblem může vzejít tak nudný finální produkt, který nemá absolutně co nabídnout. A ještě se pod to podepsal David Koepp, jenž za svou režisérskou kariéru už natočil bezpochyby vydařenější snímky. Celý film působí levně, prvoplánově, snaží se zalíbit divákovi jen za přispění různých skřípavých zvuků a laciných lekaček......to promiňte, s tím mě jaksi neuchvátíte. Jak jsem již zmiňoval, tak jména zní našlapaně na papíře, ale ve výsledku herci skoro nemají co hrát, nejvíce kladně mě překvapila ta malá holčička, jo, ta to zahrála na svůj věk přímo lahůdkově. Jinak slabota. Z toho příběhu se dalo vyždímat více, viděl jsem v tom obrovský potenciál, ale ten závěrečný plot-twist, jenž s vámi měl pořádně zamávat a vy jste si jen měli říct wow, ten byl spíše k smíchu (nebo k pláči ?). Hodina a půl ztraceného času. Za mě dávám 31 % ()

Flipnic-RE

Tak já nevím ... Mě se to strašně líbilo. Atmosféra parádní, strašidelnej barák parádní, herecký výkony úplně super, Samanda samozřejmě kus, škoda že se víc neodvázala v koupací a šukací scéně, ale tak google to jistí kdykoliv a kdekoliv ... :-P Bál jsem se, fakt jsem měl strach, hlavně po 70. minutě. Konec v pohodě, to mi taky sedlo. A bylo to takový spíš mysteriozní drama bych řekl, horor ani moc ne. Ale fakt dobrý, fakt kvalitní. Před tím (když kouknete do mýho hodnocení před tímto filmem) jsem viděl samý srágory. Tohle byla kvalita. Místní mileniáni tomu nerozumí... A Husákovi děti ty už vůbec ne ... ()

Eldrick

Vysušená slanina opět zasahuje, tentokrát trpí schizofrenií a starou mu dělá kurvička Amanda Serfrýd. To je zas castingový mismatch jako hovado. Pár, který se k sobě absolutně nehodí, seschlej Bacon by ji mohl dělat fotra a o nějaký chemii si můžete nechat jen zdát. Twist tvůrci prozradí už na začátku a zbytek je pak už jen sebepitvoření, které drží na seriózní úrovni pouze rachitik. Davidu Koeppovi by měli zakázat režírování a měl by se soustředit jen na psaní, tomu jde líp, i když tady to zabil už ve scénáři. ()

BoredSeal

Nízkorozpočtový mysteriózní film o jednom domě na venkově. Bát se nebudete, ale na chvilku vás záhada zřejmě zaujme, než vás zklame vyvanutí nápadu do ztracena místo finále - alibi, které se filmu snaží udělat vedlejší postava slovy "Mravenec nepotřebuje vědět, co je to katedrála," nefunguje. Bavili mě pouze dobří herci, příběh rodiny a problémů manželského páru je zajímavý a dobře napsaný, ale bohužel se tomu film nevěnuje. Reminiscence nedávného Netflix hitu The Haunting je spíš ke škodě. ()

Caminzind

Koepp s Baconem did it again. Po jednadvaceti letech se sešli, aby se pokusili o nové Stir of Echoes. Takový byl alespoň můj dojem, a taky proto jsem doufal v solidní horror. Ale bohužel, jen napínavá atmosféra na dobrý film nestačí. 🎬 50% ()

M.i.k.e

na jedné straně překvapivě slušný psychothriller s ne úplně špatným nápadem a dobrou atmosférou a na straně druhé pak film,který pokouší divákovu trpělivost a i přes krátkou stopáž se místy vleče a rozhodně nemůžu říct že by utekl jako voda.V rámci filmového covid sucha je to ale ok a kdyby všechny "béčka" byly takové asi bych se nezlobil...60% ()

bourec

Tohle nemohlo moc fungovat.Dům neměl žádnou podobu, která by mohla nějak vyděsit. Navíc jít do filmu s předsevzetím žádné oběti je na nic, zejména u hororu.Ta levnost z toho doslova crčí.30%. ()

Lenka.Vilka

Klasický scénář hororu, který podle mě především těží z castingu ústřední dvojice. Jenže ta mi jako manželský pár neseděla. Pouze jednotlivě. Bacon na svůj krásný věk vypadá dobře, ale já si říkala, že je na něj o půl mladší Seyfried, která v dobrém světle vypadá o deset let mladší, prostě moc mladá. A ještě když mají dítě. Vím, jsou to detaily, ale když se koukáte na něco, musíte tomu uvěřit. Jenže potom, co se dostanou do toho divný domu, nic se neděje. Uteče hodina z hodiny a půl a jediná věc, která se stane nesouvisí s dějem. Tj děda zjistí, že mladá ženuška zanáší a tak v tom divným domě zůstane sám se svou dcerou. A začnou ten dům zkoumat. Že je nějakej divnej. Takže přijde něco, co je jedna lekačka, který jsem se nelekla. Jedna divná cesta, která nikam nevedla. A už vůbec ne ke strachu. A najednou bylo deset minut do konce. Škoda. Na konci jsem si sice řekla, že pointa byla dobrá. Ale ta cesta k ní se nepovedla. Ale fakta jsou fakta. Koukla jsem na to jenom kvůli obsazení :( raději koukněte na film Ve vysoké trávě :) jediná dobrá věc na tom filmu byl poslední rozhovor úplně na konci. A já nebudu lhát vážně jsem nepochopila, zda co řekl byla pravda, nebo lež, aby udělal dobrou věc. Protože v ten moment mě mrzelo, že film nenatočil někdo jiný. Protože už jsme všichni viděli spoustu filmů, kde pointa vyšla najevo v posledních deseti minutách, ale to mě do té doby alespoň mrazilo. Tady ne... :( ()

majo0007 odpad!

Priznám sa, navnadil ma trailer, ale toto bol GRC! "Bacon" prihorel. Film by dostal hodnotu, keby aspoň ukázali nejaké to porno s Amandou Seyfried (to je tá, čo má väčšie oči, než uši), ktorá si tu zase strihla rolu pornstar po Lovelace. ()

vnimatkrasu

Kevin je fajn. Koeppova práce s atmosférou taky. O to víc to ale člověka zabolí, když vyjde najevo, v jak prostoduchou báchorku bez napětí se film v závěru promění. První půlka je ale fajn. I should have left. ()

oveckaoa

Pornoherečka, jejich dcera a pracháč obviněný z vraždy své bývalé si koupí barák ve Walesu. Tak se tam přestěhují a on zjistí, že se z tama nemůže dostat a začne mu to lézt na mozek a to je zhruba celý film (nechci výrazně spoilerovat). Ty 2 hvězdy jsou pouze za tu holku jinak tam není co ocenit nemám rád tyhle filmy co si hrají na něco více. Tady by možná stačilo kdyby to na konci pořádně rozbalil jelikož ani pointa to nezachrání jinak mimochodem velká scénáristická chyba ta ženská říkala, že tam není signál a pokud už tak pouze jedna čárka co hned mizí a zvláštní , že si tam psala sms na 2 mobilech , měla 2 notebooky (předpokládám, že ani internet tam nebyl) to samé on . Nejslabší horor od Blumhousu po delší době a opět se potvrzuje mé pravidla, že co chválí Psychor je blbost. ()

netahlo

Remeslne kvalitne natocena paranoidni kulisarna, kterou svym charismatem ( ktere by stale mohl prodavat po kamionech ) tahne tradicne vynikajici Kevin Bacon. Stejne tak tradicne byla zoufala Amanda Seyfried, kterou si namazala na chleba i ta mala holcicka. Nicmene sympaticky snimek. Jinak takhle bych nejak chtel vypadat v 61 letech, jako Kevin. Ale realita bude samozrejme jina. Proplesatela pochcavajici se oteklina. Tak jsou holt karty rozdany. ()

Tejkina

Spíš psychologický thriller než horor. Většina hodnotících zde asi čekala něco jiného, no mě se to líbilo moc. Přesně tenhle žánr mám ráda. ()

KoRner

Psychologický film o jednom jednoduchom tajomstve, ktoré musí napadnúť každého priemerného diváka už na začiatku filmu. Ako časť hororového seriálu by to bolo asi z neho to najlepšie, na celovečerák nezaujímavý film s viacerými WTF momentmi. ()