Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiálny text distribútora)

nash.

Velmi krotký pohled do zákulisí pornorpůmyslu, který je navíc nepříliš pravdivou zpovědí královny porna. Linda rozhodně nebyla neviňoučká naivka, co se stala obětí zvrhlých chlípníků a chlípných zvrhlíků, kteří ji proti její vůli donutili natočit jeden slavný pornofilm. Jako životopis tedy Lovelace zcela selhává, pod ním se však skrývá působivé drama o zneužívání a domácím násilí, precizně zasazené do sedmdesátých let. Navíc se dvěma scénami, které vhánějí slzy do očí. Tou první je telefonát s otcem, tou druhou rozhovor s matkou, u níž týraná žena hledá úkryt a oporu. ()

Baxt

Lživé to je, jakože jo (na těch proklamovaných 600 milionů v závěru se dnes už nikdo nechytne). Nehodlám se zabývat do jaké míry je tvrzení expornohvězdy a samozvané mučednice pravdivé oproti tvrzení několika desítek jiných pornohvězd, filmu ta rétorika neuškodila, bojuje za správnou věc. Vadí mi, že je to film tak strašně cudný a chudý. Dejme tomu že to není tak diletantsky přímočaře vyprávěné jako Hitchcock, ale v ostatním se uchyluje ke stejným přehmatům: neosvětlí motivace postav, ani výjimečnost natáčeného snímku. Spásou by bylo alespoň osvětlit kontext doby, v níž Hluboké hrdlo vzniklo, popravdě, mluvíme více o fenoménu než o dobrém filmu, ale i na to se nějak zapomnělo. Patrně se hodně stříhalo, jinak si neumím vysvětlit štěky Chloë Sevigny a Erica Robertse. ()

Pavlínka9

Myslím si, že by si film zasloužil delší a "hlubší" děj...Takhle mi to přijde pomalu jen jako část, kterou Linda Lovelace opravdu zažila. Přijde mi to takové neúplné, jen takový malý poznatek o jejím životě a když už se nám Amanda takhle odhalila, mělo to stát za to. Nechutný Sarsgaard - fuj - to mi asi chvilku potrvá, než si ho s tím jeho knírkem a slizounským pohledem vymlátím z hlavy, ale Franco jako Heff :D - to mě pobavilo :D :D A výborná Sharon Stone, kdy jsem si pořád nebyla jistá, zdali je to ona či ne - výborná změna :) Je to jen ale taková malá ukázka místo filmu :( Takže jsem z toho byla zklamaná :( Skutečné záběry z tehdejší doby, prolínání reality a její vzpomínky - to všechno se mi líbilo, ale bylo toho málo :( Jo ale výborná hláška Lindy Lovelace - Omlouvám se, pokazila jsem to? :D :D ()

hous.enka

Věřím, e Linda Lovelace je zajímavá postava americké (porno) historie, ale tenhle film ji neuchopil příliš šťastně. Nejde o absenci příběhu, ale spíš o to, že se film rozpadá na tři části, které se vlastně v základní ose opakují a divák se následně dovídá to, co v předchozí části tušil. Takže v první části je tu sexy kudrnatá Linda, co by pro muže svých snů udělala (ooooooooh ooooopravdu) cokoli, ve druhé je to chudinka, které vlastně každý ubližuje, a ve třetí je to už jen zneužitá troska, co se snaží profilovat v rodinném životě. Sorry, je mi to málo. Ta schematičnost a klouzání po povrchu mě štvaly. Štvala mě Linda samotná a její hloupost, kterou vydávala za naivitu a bezelstnost. A tenhle vousatej Chuck s pejzama fakt nebyl charismatickej, brrr. ()

mcb

Film mnohých témat, paralel a možných výpovědí, který se smrskl na pouhý "dojemný" příběh hlavní protagonistky jako oběti. Zkrátka další zploštění zajímavého životního příběhu, jenž sice ozvláštňuje atypická vyprávěcí struktura, ale ve výsledku jde o zcela konvenční a ničím vybočující biografické drama s tradičně dobře zachycenou dobou pomocí kostýmů a rekvizit. V nich se ale neodehrává nic jiného, než jednotvárná story. Snad plánované Inferno půjde více "do hloubky". ()

• Autobiografia Lindy Lovelace, ktorú napísala spoločne s novinárom Mikom McGradym, s pôvodným názvom "Ordeal" vyšla prvýkrát v roku 1980. Na českom trhu sa objavila ako "Otrokyně Hlubokého hrdla". (MFJD)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. ledna 2013 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)