Korisť

• Slovensko Aligátory útočia (viac)

Nádejná plavkyňa Haley Kellerová (Kaya Scodelario) nie je žiaden samovrah. Do uzatvorenej zóny na Floride, ktorá sa pripravuje na jeden z najväčších hurikánov za posledných pár desiatok rokov, sa vypravila len kvôli svojmu otcovi (Barry Pepper). Ten sa snažil na poslednú chvíľu zabezpečiť svoj dom. Z oblasti už mal byť dávno evakuovaný, napriek tomu sa neozýva. Haley ho nájde v už čiastočne zaplavenej pivnici, v bezvedomí a ťažko zraneného. Než ho stačí odtiahnuť do relatívneho bezpečia, pripomenú sa nepozvaní hostia, ktorí jej otcovi  zranenie spôsobili. Stúpajúca hladina vody totiž výrazne rozšírila lovný revír tunajších aligátorov, ktorí sú celkom hladní a zvedaví. Situácia je vážna a pomerne beznádejná. Hurikán udrel naplno, pivnica sa plní vodou a Haley je jasné, že bude čoskoro čeliť voľbe. Utopiť sa alebo nechať sa zožrať pri pokuse o záchranu. (Cinemart SK)

Rockerman

Že by se nám vracela doba, kdy si v hororech na lidech pochutnávala nejrůznější zvířata, žralokem počínaje a mravencem konče? Jako na vzpomínku na tyto časy se na to dívalo dobře, protože je to zručně natočeno a nechybí potřebné napětí. ()

Rathalos

Presne takto si predstavujem vyborny animal horor,Alexandre Aja ma opat nesklamal a potesil moje hororove srdce,skvelo natoceny film s dobrym zvukom,efektami a skupinkou aligatorov,ktori vyzerali ako ozajstni,po hereckej stranke taktiez bezchybne,nemam co vytknut,parada...:-) ()

agassi68

Áčkové kulisy, béčkoví herci, céčkový scenár. Logiku tu tiež nehľadajte. Aligátory väčšinou cvakajú zubami naprázdno a problém im robí zrejme nechutný Barry, ktorého nie a nie zožrať. Ale na upršaný jesenný večer je to fajn.. ()

BOURQUE

Horor v sub-kategórii „survivor“, inšpirovaný a natočený klasickými (známymi) prvkami. Napätie od momentu, keď nájde dcéra svojho otca, je konštantne držaný na stálej úrovni (takže z mojej strany pochvala). Efekty klasické a (hlavne) nie sú zbytočne nad dimenzované. Film ukončený v napätom momente, bez lepšie vypracovaného záveru. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

septic

jeden z těch lepších animal attack filmů. Docela rychle to začne gradovat, CGI v pohodě, celkem to udržuje diváka v pozornosti. Jenom teda když hlavní herečka jakože rychlostně přeplave aligátora, který za ní jen scvakne čelisti, a radostně zvolá "já jsem alfa predátor", tak jsem vyprsknul polévku přes půl pokoje ()

kkarx

Aligátor to dostal, pes to odnesl, policajty sezřali, táta přišel o pazouru, jenom holka, co dokáže uplavat aligátorovi, se z toho dostala skoro bez šrámu (ok jednou si hlodnul). Samozřejmě je dospělejší než její otec a poučuje ho, co to znamená "domov". Tak nějak by se film dal shrnout. Je tu jedna dobrá scéna v krokodýlím bydlu, která mi chtě nechtě připomněla lůno vetřelců z Aliens. Technicky upřímně nic moc. Na krokouších je pořád hodně znatelné, že jsou počítačoví. Vtipné bylo, když si ke konci filmu otec plavkyně vzpomněl, že aligátoři prý útočí jen na čvachtání a když nebudou čvachtat vodou, tak si jich nebudou aligátoři všímat a k tomu je bude prý krýt déšť. :=) Aligátor je totiž v dešti bezradný a neví, co dělat. Aligátorovi se to nelíbí a doporučuje dát 2/5. ()

aslavey

Jedna hvězda za parádní gatory. Tady se animace vyloženě povedla. Trochu to podvrhuje jejich chvilkama divný chování, ale CGI na jedničku. Druhá hvězda za celkem dobře zvládnutý napětí. Trochu to podvrhuje nelogičnost, ale kdo ví jak bychom se zachovali my, že? A poslední je za písničku See you later alligator v titulkach. Ta pobavila. Jinak je to klasická béčková požíračka v nesmyslně postaveným baráku s nesmyslně velkým sklepem s nesmrtelnýma hlavníma hrdinama. Naštěstí jen 87 minut. ()

helloween93

Crawl je neskutečně nudný film, a to má 87 minut. Tady se holt aligátoři přepočítali, když proti němu stojí místní plavecká hvězda, nemají proti ní šanci. Jeden aligátor má nohu hlavní hrdinky v držce a nechce pustit a když se z toho hlavní hrdinka vymaní, nohu má celou, pouze s kousancem na stehně. Pak strčí ruku s pistolí do jeho tlamy a výsledkem je opět jeden kousanec na předloktí. V závěru ji chytí za rameno a opět jen malý kousanec. Další kolosální píčovinou je, že aligátor někoho zabije, ale i tak nadále pronásleduje hlavní hrdinku, přitom by se nažral a neměl by důvod dál někoho lovit. Velké zklamání bez napětí od Aji. Komerčně to naštěstí na sequel nestačilo. To je asi nejlepší věc na tomhle filmu. * ()

Olík

Hlavní postavy uvězněné hurikánem v polorozpadlém domě, sklep se plní vodou a aligátor zvoní u vchodových dveří, jestli půjde Jindra ven. Béčkové schéma, jednoduché jako štafle. A ano, béčko, to svým způsobem je…..ale pokud se budeme bavit o filmech druhé kategorie, tak tady máme tu čest s vydařenou žánrovkou. Práce s napětím, s gradací, s lokací…. Alexandre Aja vzpomíná na své dobré roky. ()

Eluin

Docela zajímavá zápletka, která ale stejně sklouzne ke klasickému klišé a v podstatě mě ve druhé části filmu nudila. ()

animario

Pominu-li pár nesmyslů v podobě fatálních stisků od aligátorů, který hrdinové během klaustrofobní podomní naháněčky utrží (a ze kterých by těžko vyvázli celí, potažmo živí..) je Crawl solidní a celkem napínavej animal survival thriller. Narozdíl od několika komentátorů/herpetologů a expertů na mobily pro seniory téhož názvu jako masožravci ve filmu, jsem schopen oddělit faktické výhrady a hodnotit čistě filmovou stránku. A ta funguje. Hlášky typu "jsem Alfa predátor" si tvůrci odpustit mohli, ale jinak se jedná o dobře vystavěnej komorní thriller, naplněnej vodou a dějem po celou stopáž. See ya later, allihaters 🐊 ()

geek.ondra

Průměrná a nezajímavá žánrovka. Alexandre Aja ale díky skvělému řemeslu a slušné atmosféře dokáže udržet divákovu pozornost tak dobře že na tenhle film nedokážete vzpomínat ve zlém. 6/10 ()

Vabr

Čekal jsem lepší. Vztah mezi dcerou a otcem je takový divný a ty jejich dialogy jak by smet. Párkrát jsem se i lekl (ze začátku filmu). Šel jsem do kina s mojí babičkou a bráchou. Babička se lekala skoro pořád. Není to ani tolik gore. Docela film sráží to, že se skoro celou dobu odehrává ve sklepě. Není to tam moc dobrý ani zajímavý. Kdyby to aspoň ty dialogy zachránily. Když už jsou ze sklepa pryč, začal se mi film líbit podstatně více. U filmu je hlavní neřešit to, že plavou a chodí normálně i přes ty kousance. Konec filmu je jasný, ale i tak dobrý. Aligátoři vypadaly trošku uměle + červený oči. Líbila se mi ta přívalová vlna - ta film zase polepšila. Střihů na její plavecký léta tam bylo možná trochu hodně a opakovaly se. Sarkasmus mi u postav vadí a nehodí se tam. Logika postav je trochu hloupá. I u těch aligátorů (jejich sluch a zrak). Jde poznat, že CGI počasí je velice povedené, ale aligátoří, tolik ne. Na dialozích si ale záležet moc nedali. Pro příště, když film bude teprve začínat v kinech a bude mít pod 70%, tak na něj nepůjdu, pokud se nejedná o film podle knihy. Taková průměrná podívaná. VYHODNOCENÍ: KDYŽ TĚ NEZABIJE BOUŘE, ZABIJU TĚ JÁ ()

helraiser

Aja se nám vrací i když trochu jinak k než bychom čekali. Na krvavé orgie rovnou zapomeňme, i když se samozřejmě nějaké gore objeví, podle mě ho je akorát a přesně zapadá do daného filmu, ale věřím tomu, že mnozí budou naříkat a ohrnovat nos. Na rovinu musím říct, že tohle se Ajovi opět povedlo, tentokrát zaplul do ekohororu a výsledek je opravdu parádní. Prakticky komorní podívaná o dceři s otcem bojujících o život s bandou aligátorů. Kouká se na to moc pěkně a aligátoři vypadají opravdu povedeně. Jedná se jednoznačně o jeden z nejlepších aligátořích filmů co jsem viděl, Aja si s ním rozhodně ostudu neudělal a můžu doporučit. Tato žánrová jednohubka za podívanou rozhodně stojí. ()

Cinematrix

Už dlouho jsem neviděl takhle napínavej boj o přežití. O to víc, že zde nebylo nic, co by se nemohlo opravdu stát. Na ČSFD se samozřejmě vždycky najde pár notorickejchh popelářů, kteří tomu s gustem dají odpad, ale to je zase jinej boj. Barry Pepper byl ve své minimalistické roli otce perfektní a hrozně jsem mu držel palce, aby to dal. Aligátoři se lidí spíš bojej a většinou se jim snažej obloukem vyhýbat a většina útoků na lidi je způsobena tím, že lidé aligátory něčím rozdrážděj, což se zde nedělo, naopak oba hrdinové se k nim chovali tak, že je div nepozvali na večerní Bingo. Pokud tedy popeláři píší, že ve filmu bylo málo krve a utrhanejch končetin, měli by si možná nejdřív něco o životě aligátorů načíst. Aligátoři samozřejmě Bingu rozuměj asi tak jako důchodci dotykovejm telefonům, tak se to trošku zvrtlo, ale já byl nadmíru spokjenej. ()

KUFI

docela sem se na to tesil, ale vyklubala se z toho zhovadilost (jako vzdy..).. nejvic me nadzvedavaly klasicky sceny, kdy lidi v nejvypatejsich situacich resi totalni picoviny a vycitaji si takovy debility jako ze ji fotr nebyl pred stopadesati lety na nejakych posranych zavodech v plavani. Nacez ji fotr rekne ze je apex predator ..MUHEHEhe..chrocht.. a nazene ji mezi krokodyly aby pritahla lodku u ktery pred chvily rozjebaly krokoní poldu na sracku. To ze totalne dojebanej fotrik bez ruky a se spoustou hlubokych kousancu, po kterych by i nasátej drakula vykrvacel behem peti minut, vyleze na strechu baraku uz ani nema smysl komentovat. ()

Kingjiri

Zaujme slušná filmařina, vesměs úspěšný budovování napětí a málo nudnějších pasáží vzhledem k tomu, že se výprava omezuje jenom na prostředí celýho baráku včetně jeho blízkýho okolí a členů castingu neni víc než aligátorů. Jenže scénář neni bohužel žádnej zázrak. Místama ho sráží nelogický chování postav (volání o pomoc z mobilu bez návratu do bezpečí nebo nevyužití baterky pro druhej pokus o přivolání lidí "z venku") a hlavně nefunkční dialogy otec-dcera, kdy se snažej řešit svuj jakoby komplikovanej vztah. Upřímně řečeno bych v případě bijáku pod režijinim vedenim Alexandra Aji a v produkci Sama Raimiho čekal něco víc než pěkně nakroucenej rutinní survival horor bez zajímavějších nápadů jak v oblasti příběhu tak akčních / krvavějších scén. ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

05.01.2020

Když zhruba před půl rokem připlaval do kin aligátoří horor Kořist, naznačoval jeho producent kultovní režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Spider-Man), že se od něj fanoušci možná brzy dočkají i… (viac)

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Zatímco kultovní režisér Quentin Tarantino letos v létě skládal poctu zlaté éře Hollywoodu, hororový režisér Alexandre Aja na to šel o něco přímočařeji a radši poslal diváky na zápas mezi Kayou… (viac)