Korisť

• Slovensko Aligátory útočia (viac)

Nádejná plavkyňa Haley Kellerová (Kaya Scodelario) nie je žiaden samovrah. Do uzatvorenej zóny na Floride, ktorá sa pripravuje na jeden z najväčších hurikánov za posledných pár desiatok rokov, sa vypravila len kvôli svojmu otcovi (Barry Pepper). Ten sa snažil na poslednú chvíľu zabezpečiť svoj dom. Z oblasti už mal byť dávno evakuovaný, napriek tomu sa neozýva. Haley ho nájde v už čiastočne zaplavenej pivnici, v bezvedomí a ťažko zraneného. Než ho stačí odtiahnuť do relatívneho bezpečia, pripomenú sa nepozvaní hostia, ktorí jej otcovi  zranenie spôsobili. Stúpajúca hladina vody totiž výrazne rozšírila lovný revír tunajších aligátorov, ktorí sú celkom hladní a zvedaví. Situácia je vážna a pomerne beznádejná. Hurikán udrel naplno, pivnica sa plní vodou a Haley je jasné, že bude čoskoro čeliť voľbe. Utopiť sa alebo nechať sa zožrať pri pokuse o záchranu. (Cinemart SK)

Najt

Přišel Aja za Raimim na pivko k němu domů a jak povídali, tak z Ajy vypadlo, že by rád natočil film, jestli mu Raimi pomůže. Raimi jakožto filmový dobrodruh pověděl, tak jo tak něco vymyslíme, takový katastrofický rito by vůbec neuškodilo. Jenže Aja, že je chuť spíš na horor, no tak to spojíme odpověděl Raimi. Nebude to sračka? zeptal se Aja, ale prd, to bude řež, počkej, odpověděl Raimi. A tak se do toho dali a za x měsíců bylo hotovo, teď jen doladit pár detailů a vyčkat na premiéru. No ne že by to byl horor, není, není to horor, ale ve filmu jsou zakomponovaný hororový prvky, spíš "lekačky" a to funguje. Byla to jízda od začátku do konce, ani chvíli jsem se nenudil a atmosféra fantastická, stejně tak jako herci a to celý film táhli jen dva. Nebýt toho opravdu okamžitého konce, dám 5* .. Nebudu to rozepisovat, prostě kdo má rád zvířátka, katastrofy a nevadí mu se občas leknout a chce jízdu, tak je tenhle film povinnost. /80% ()

Flory14

Film od kterého jsem podle trailerů nečekal nic víc než akci nabitou, lehce hororovou, přežívárnu. Bohužel i tak se u mě dostavilo mírné zklamání a musím se postavit do negativní role. Největší problém má film hlavně v charakterech. Herci jsou slabí a jejich postavy absolutně nezajímavé. Není tam vůbec rozvoj osobních linek ( jeden rozhovor s taťkou to nezachrání). Nejlepší charakter a jediná postava u které vám není jedno zda umře je fena Sugar. Nicméně by se to i dalo přehlédnou kdyby akce byla originální a napínavá, ale takových částých facepalm a výsměchů jsem dlouho neměl.Jen pro příklad, hlavní postava je postupně kousnutá do nohy, ruky a ramene, přesto po "nahecovaní" od táty dokáže zvířátům uplavat. Celkově nesmrtelnost hlavních postav je až moc do očích bijící. Tvůrci se úplně vys*** na návaznost a úplně zapomněli že postavy mají zranění, jelikož každý úraz co postavy dostanou, v další scéně nehrajou roli. Aligatoři za mě taky nevypadají úplně dobře. Určitě oceňuji scény kdy aligatoři útočí na vedlejší postavy, tam jde vidět důvod obavy. Námět se mi líbil, spojit povodně a útok zvířat s uvězněním v domě nebyl špatný. Body navíc si to zaslouží (byť asi nechtěně) za dost vtipných scén. Dokážu ocenit nizkorozpočtový film, ale zde se scénáristé opravdu ani trochu nezamysleli. Dvě hvězdy z milosti a že jsem se tolik nenudil. ()

Shanen29

Je pravda,že Saša hodně přitáhl řetězy brutality,ale film má tu razanci upoutat svým dějem a akčností.Přeze všechno jsem čekal daleko více krvavých scén a hlavně kameru.která má v těchto snímcích spíše odhalovat,než tajit detaily,které by měly být podstatou filmu. ()

Clark_Kent

Krokodýl americký je považovaný za zranitelný druh. V současnosti je nejvíce ohrožen lovem, znečištěním, ztrátou přirozeného prostředí, v obydlených oblastech i dopravou a rybolovem. Na většině území je chráněn zákonem, ale ten není vždy dodržován. Lidmi je loven pro kůži a někdy i pro maso. Právě proto mě tahle směsice katastrofického a hororového snímku chytla a v podstatě i okouzlila. Tento příběh nabízí skutečnou motivaci a odhodlání, moc krásné záběry pod vodou. ()

Brooks

Dobré tempo, sympatický casting a dve alebo tri veľmi slušne zrežírované napínavé scény. Dialógy otca a dcéry sú síce peklo, digitálne efekty občas škrípu a finále je už mimo mantinely logického diania, ale tá hodina a pol ubehne bez problémov. Číry hororový štandard, ktorý niet prečo kritizovať ani chváliť. Len je smutným paradoxom, že ho má na svedomí režijná persona, ktorá bola 10 rokov dozadu považovaná za najväčšiu hororovú nádej. ()

Knor

Původně jsem nechtěl, ale budu hodnej. Aja i Raimi je velmi silná dvojka a myslím, že se jim minimálně povedlo natočit poctivou žánrovku s hladovými aligátory. A i když je tu poměrně dost blbostí, napětí docela funguje, taťkovi i dcerce jsem fandil a aligátoři několikrát předvedli efektní krmení. Za tu hodinu a půl jsem se nenudil ani chvilku, jako jednoduchá oddychovka funguje skvěle, čekal jsem něco mnohem horšího. ()

ANTYCHRYST

Partička vyhladlejch krokousu :) škoda jen že jsou v tak limitovaném prostoru.. Druhá půlka.. Kde už kucí se proplouvaji po baráku je cajk :) hodně dobrá je trojice která využila hurikánu a loupí..následně je bleskurychle odměněna :) 55% chtělo by to více prostoru pro krokouse a více živého krmení.. :) místo komorního dráma.. Radnej krokodýlí masakr ()

Marty7CZ

Hodně dobrý! Cool šponovák, hezká holka, Barry(co hraje vždycky dobře), triky super, bouře parádní! Takže 75%, ale fest poctivejch 👏👏👏👏👏 ()

G04T

Krokodýl Haley tak 4x kousne a ona stejnak může pořád plavat. Od prvopočátku jsem věděl jak to skončí. 2 hvězdy za prostředí, hezkou kameru a za pár lekaček, jinak tenhle horor za nic moc nestojí. ()

Nalimator

Trošku nadhodnotím, protože mne potešil závěr, ketrý se obešel bez tradičních amerických líbaček, slziček a jiných dojemných píčovinek. ()

Pokryvac

Dobre vizuálne zvládnuté béčko s drsnou ženskou v hlavnej úlohe. Režisér Alexander Aja chce točiť zábavné filmy a presne taký je aj film Korisť - a teda priamočiary, jednoduchý, avšak nenudí. Ústredné postavy nekonajú úplne hlúpo, ako je v obdobných filmoch zvykom,, a preto sa im aj darí prežívať. Ani nižší rozpočet nie je problémom, keďže komornosť snímky umocňuje stiesnenú atmosféru a hlavným (anti)hrdinom (aligátorom) dostatočne sekunduje herecká dvojica z čeľade homo sapiens. Pravda, scenár je plytký a rozvíjanie dejovej linky okolo vzťahu otec-dcéra je plné klišé,avšak každému musí byť jasné, čo je v tejto snímke dôležité... A áno, pieseň See You Later Alligator nakoniec musela zaznieť. Myslel som na ňu počas celého filmu a dočkal som sa. Svoje logické umiestnenie si zaslúžila v záverečných titulkoch. ()

Mr.nachos

Pokud jde o příběh jako takový, tak celkem dobrý. Ale pokud to má mít věrohodný koncept, tak to ani náhodou. Pár situací na slušnou lekačku se najde, napětí by taky bylo, ale ta logika....... Jakože závodní plavkyně je rychlejší než aligátor? Jakože aligátor vás ve vodě nevidí a propluje pár centimetrů od vás, aniž by si vás všiml? Jakože skleněná zástěna ve sprše odolá nárazům obrovského aligátora? Že proud vody při protržení hráze smete aligátora, ale člověk to ustojí chycený za pár prstů za žlab? Aligáror se zakousne tu do ruky, tu do ramene, tu do nohy, ale nejenom, že vám nic neutrhne, ba dokonce tam máte jen lehké odřeniny, se kterými jste právě schopní uplavat aligátorovi. ()

Mamlas

V bažinaté oblasti je nařízena evakuace kvůli hurikánu. Pár tupounů si řekne, že pro ně to neplatíí. A co čert nechtěl? Z rozvodněných bažin připlavou aligátoři. Jim jsem celou dobu držel palce, protože chování postav bylo naprosto idiotské snad v každé situaci, která nastala. Měl jsem pocit, že předlohu stvořilo nějaké tak 12leté děcko poté, co prvně zkusilo mariánku. Tupost nad tupost. ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

05.01.2020

Když zhruba před půl rokem připlaval do kin aligátoří horor Kořist, naznačoval jeho producent kultovní režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Spider-Man), že se od něj fanoušci možná brzy dočkají i… (viac)

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Zatímco kultovní režisér Quentin Tarantino letos v létě skládal poctu zlaté éře Hollywoodu, hororový režisér Alexandre Aja na to šel o něco přímočařeji a radši poslal diváky na zápas mezi Kayou… (viac)