Nová ředitelka se snaží srovnat do latě neukázněné studenty na „škole sexu“, o které si už cvrlikají i vrabci na střeše. Otis nechce, aby se provalily jeho tajné pletky. (Netflix)

Axarus

"Its´s never just a line" - Rahim Se třetí sérií začíná Sex Education už trochu přetahovat. Spousta nikam moc nevedoucích vedlejší liniíí a hlavní se nikam po 4 díly neposune :/ No co už, snad to scenáristi utnou po čtvrté sérii dokud z toho není druhá Ulice a zbyde ještě trochu toho původního kouzla. ()

ER

No... tentokrát jen 4 hvězdičky. Puberta je tady a tvůrci tomu přizpůsobili tón, ale jen cestou vulgarit a množství sexu (slyšet Mejv říkat 3x po sobě píčo fakt nemusím). Humoru jako by ubylo, ale je stále dobrý, ovšem s občasnými úlety ( hovno scéna z autobusu je jak psaná pro Fantozziho a ne anglického teenagera). A ty přechody z humoru do vážnějších poloh? Uf, to až "bolí". Ale po režijní stránce opět bez připomínek včetně výborně vyprofilovaných postav. Hodně zachraňuje děj fašisticky laděná ředitelka školy. V jejím souboji se studenty se odehrávají ty lepší momenty seriálu. ()

ForGump

U Sex Education já nějak nedovedu být objektivní, protože mě vždycky pohltí ta naprosto jedinečná atmosféra a krásná realizace, kterou bych přirovnal k perníkové chaloupce, vypadá to hezky, člověk by pořád ulupoval a nechal se omamovat chutí cukru. A to pak odpustím leccos. Zaprvé místy nepochopitelné nakládání s postavami a jejich chováním, některé z nich dost nevyužité viz. Jason Isaacs, a celkově mírnou uspěchanost, vyvrcholenou závěr, který kolem mě prolétl a já se ani nestihl nad ním dojmout jak je mým zvykem při konci každé série. Jenomže já na to kašlu, mě to baví furt hrozně moc a už mě nebaví jak si tvůrci vypůjčili tu tarantinovskou metodu oddalování. Už sakra chci aby se ty dvě hlavní paka dali dohromady a žili šťastně až do smrti. To už je k zbláznění zase čekat na další (asi už poslední) sérii. No to je můj takový bojíček. Oceňuji stále skvělé dialogy, kreativitu, poukazování na menšiny i na vtip, který to neztrácí a je konzistentní. Herci jsou furt báječní, jejich postavy jsou super a na písničku Colinova sboru Suck your titties budu ještě dlouho vzpomínat a stejně tak na Jeanin projev k šálkům čaje. 80% ()

celticek

Je to pořád velmi dobré, už tu máme i nebinární postavy. Herci jsou super a všechny charaktery se vyvíjí. Spíš mi to ale přijde jako Beverly hills 90210 - trochu přeháním. Asi bylo jasné, kde to skončí. Konec nejasný, myslím, že to filmaři budou ždímat dál. ()

TaNya_

Do 5. epizody jsem si myslela, že jde o regulérně nejlepší sérii, jenže poslední tři epizody mi až tolik nesedly. Teď budu jenom čekat jak se s tím co si navařili poperou. ()

Mr.Ward

Obsahuje spoilery!!! Miluju ten seriál. To každopádně. Ale proč tvůrci činí ty postavy tak debilní, to nechápu (dívám se na tebe, Eriku). Chudák Adam. Chápu že je potřeba pořád nastavovat na pokračování, ale takhle? Další rána byla perfektní a vtipný vztah Otise a Ruby. Ten tvůrci skvěle rozjedou a najednou v rychlosti utnou, jak kdyby se báli naštvat fanoušky Otise a Maeve. Ruby pak i uklidí bokem a je hotovo. Nejvíc k naštvání je potom “zbytečná” linka s Nigérií, díky níž se Erik zachová jak blb, jak už jsem psal výše. A navíc ta ředitelka… takhle se chová a nic? Pro ni bych si představoval trochu vetší dopad… a ne ješte trestat studenty další špatnou situací. No uvidíme co bude dál, těším se, ale doufám v trochu větší pozitivitu, protože mám z toho všeho dost depku. ()

Sharleen

Humor a sranda bola aj 3. séria, ale tej propagandy LGBT plus non binary a kde máme záchodky pre tretie pohlavie bolo už trochu moc. Aspoň, že tá Gillian Anderson nikdy nesklame. ()

Midar

Tvůrci Sexuální výchovy mají zvláštní dar. Umí ze skvělých postav jako je Eric nebo Viv udělat jedny z nejméně oblíbených a naopak z postav extrémně neoblíbených jako je Ruby nebo Adam udělat ty nejlepší z celého seriálu. Třetí série tak stojí za to v podstatě jen díky Ruby a Adamovi. Zbytek osazenstva se chová buďto extrémně otravně (Otis, Maeve) nebo prostě úplně jinak než v předchozích sériích (právě Eric a Viv). Dějových linek je navíc rozehráno až příliš mnoho, v důsledku čehož nedostane žádná z nich potřebný prostor, přičemž většina jich v podstatě ani nikam nevede. Sečteno, podtrženo, se tak dá třetí série shrnout se slovy "Více dramatu, méně logiky". ()

janahorova

Seriál se už trochu komicky opakuje a tlačí moc na pilu, aby pokryl co nejvíc témat. Oceňuji otevření mnoha aktuálních témat a velmi sympatický přístup k nim. Líbilo se mi téma párové terapie, slepované rodiny, rodina pana Groffa a vysvětlení pozadí jejich příběhu. ()

Nathaniell

Tady už nám to bohužel začíná trochu pokulhávat. Asi jsem staromódní, ale co znamená být nebinární? Máš pipku? Jsi holka. Máš ptáka? Jsi kluk. Hele, víc toho není a i když se seriál očividně snažil zavděčit těmto lidem, možná měl místo problémů nabídnout spíš řešení. Už si fakt nepamatuju, jak se ta "černá věc" jmenovalo, ale bylo to nebinární, protože si TO dřív všichni dobírali skrz malý kozy. Hmm... nestačil by někdo, kdo by TOMU vysvětlil, že je krásná holka, co? Protože přesně to jsem čekal, že se stane. Ještě v té šťastné nevědomosti, že může být i MNOHEM hůř. (4. série...) 4* ()

hrumsrt

Za mě asi nejslabší série, kdy jsem si musel v polovině dát od seriálu delší pauzu. Hlavní dvojice Maeve a Otis jsou hodně odsunuti do pozadí a tvůrci se tak nějak snaží ke všem postavám přistupovat podobně, což mě vadí.. Vůbec nechápu, co to zkouší s Jacksonem, který vším tak nějak pluje. Ale způsob, jakým si mě dokázala získat Ruby, bych od té postavy nikdy nečekal.. 75% ()

IZFNP

Ale dobre, stále to má iskru a energiu, postavičky sú stále sympatické, tvorcom sa stále darí krásne skĺbiť feel-good vibe a drámu, jednotlivé archy postáv sú krásne vystavané, a cestovateľské odbočky boli super. Neviem teda presne prečo, ale akosi mi séria prišla slabšia. ()

Dejf4

Stále je to návykové, stále si to drží svojí tvář, ale už to není tak svěží jako předchozí dvě řady. Hlavní problém je v postavách a jak s nimi tvůrci pracují. Někteří se chovají zbytečně afektovaně, obrací během chvíle své názory a to jen z důvodu umělého natahování děje. A ve výsledku toho všeho působí místy celý děj a zápletky až moc nereálně a přestřeleně. Každopádně i navzdory této výtky se Sex Education dokáže zažrat pod kůži a čekání na další příběhy bude znovu dlouhé. 8/10 ()

Lendak

Napriek absencii humoru dokázali tvorcovia natočiť solídnu sériu, ktorá síce nešliape ako tie predošlé, ale stále som sa neuveriteľne bavil a s radosťou som sledoval strasti a úspechy postáv, ktoré proste nieje možné nemilovať. ()