Monster Hunter: Lov sa začína

• Slovensko Monster Hunter (viac)

Za hranicou nášho sveta leží iná dimenzia, v ktorej vládnu zúrivé a nebezpečné monštrá. Keď sa do tohto sveta dostane poručíčka Artemis (Milla Jovovich) so svojou elitnou jednotkou, začne sa boj o holý život. V snahe vrátiť sa domov sa spoja so záhadným lovcom (Tony Jaa), ktorého zručnosti a skúsenosti sú pre prežitie v nehostinnej zemi viac než užitočné. Tím bojovníkov tak musí odvracať nespočetné útoky zákerných príšer a zároveň nájsť cestu domov. (Itafilm)

Mrkvič

To je tak strašně pitomý. Potvory vypadají parádně, ale o efektech už se to samé napsat nedá. Potom každých pár minut musí divák kroutit hlavou, jak je to strašně pitomě film vypadá díky střihu. Vždy se objeví potvora, už je centimetr od človíčka, aby v dalším záběru byla sto metrů od něj. Příšerně debilní. Dialogy, chování postav, to je pro změnu tak strašně pitomý a když už se snaží Anderson kopírovat nějaký zaběhlý model/scénu, tak to něčím zvoře. Aspoň, že Milla z filmu odešla se ctí. To takový Perlman tvrdit nemůže. ()

noriaki

Akční výplachovka s proprietami vykradenými z jiných a lepších filmů. Kdyby to byl další díl série Residet Evil, kvalitou by nevyčníval. Paul W.S. Anderson už patnáct let nenatočil nic co by bylo opravdu kvalitní, na druhou stranu nenatočil ani nic, co by mě vyloženě otravovalo. Milla Jovovich vypadá v bojových scénách víc a víc směšně, ale na tyhle ploché postavy její herecký rejstřík stačí. Do dvou let čekám dvojku. ()

Yoshimitsu

Jak je už ve zvyku, tak Anderson obsazuje do rolí svých filmů svojí lentilkovou manželku Millu Jovovich. Podle příjmení by tu více vynikla silikonová Pamela, ale zase herně by to nedala. Uvítal bych tu větší rozmanitost monster a více čokolády. Dávám 50% ()

bizz_mjc

Nejsou ty čtyři hvězdy přehnaný? Asi jo, ale MH prostě dává to, co slibuje že dá. Řežbu, super monstra a příběh tak jednoduchej, až to není hezký. Tady se jede jen na čistou zábavu, je to prostě videoherní klipóza, netřeba dramatických situací a složitých mezilidských vztahů. ()

VanTom

To skončilo v půlce, ne? Akční fantasy jednohubka osekala scénář na ohlodanou kostru bez odboček a zastavení, nicméně v úvodní hoďce aspoň úspěšně rozehrála přehledný "survival" (à la Riddick) na skále v poušti mezi dvěma postavami a okolními monstry. Jenomže ve zbývající půlhodině se vrhla do "budování" světa, resp. Ron Perlman s naprosto šílenou parukou/vizáží vysvětlil legendu o starodávné věži, anonymní skupinka se k ní vydala na lov draka… a po bitvě s vrtulníky v našem světě (neptejte se) ende šlus nejdřív tady, pak tam… To se sesypala i přes dost dobré efekty. 50 % ()

VasaX

Hrozná blockbuster srajda od začátku do konce. Může mít sice místy docela pěkné efekty a zajímavou akci, ale vše je tak moc over the top a často tak stupidní, že mi dělalo problém si alespoň tohle užívat... ()

lykan9

První polovina byla opravdu povedená, konkrétně do doby, kdy probíhala spolupráce jen mezi Artemis a tajemným lovce v podání Tonyho Jaa. Poté se mi to zdálo už až moc přeplácané. Přesto je Monster Hunter slušnou akční fantasy podívanou s výbornou vizuální stránkou. ()

drake31

Je Monster Hunter dobrým filmom? Nie. No rozhodne si nepúšťam Paul W.S. Andersona o jednej ráno lebo chcem sledovať jeden z 1001 filmov ktoré musím vidieť predtým než umriem. No na rovinu poviem, že som nepreciťoval zrovna pozitívne emócie počas úvodu s mariňákmi. Áno smial som sa. Áno, mal som vertigo s toho neskutočne chaotického editovania. A to bolo asi tak všetko. Napriek tomu, že som hru nikdy nehral, predloha mi je známa, čo rozhodne dopomohlo zážitku a pristúpiť na pravidlá tohto sveta. Čiže od momentu kedy film sa sústredil na duo Tony a Milla, začal som sa baviť bez štipky irónie, a bavil som naprieč nasledujúcim dobrodružstvom… no potom prišlo záverečných 20 minút a rovnako ako počas úvodnej polhodiny, I DID NOT GIVE A FLYING FUCK! A to zamrzelo, no keď už nič iné film mi spravil chuť a dodal potrebnú dávku odhodlania nainštalovať hru. ()

Jaro.Krafcik

Občas chaotické strihy. Ale inak Monster Hunter prijemne prekvapenie. Anderson mal síce už aj lepšie filmy, samozrejme nie je to resident evil ale ja som sa bavil. Jeden kolega dal odpad, čo moc nechápem a druhý silne štyri. Váhal som nad tromi ale musím uznať že som pri filme vypol a zabavil sa. Toto ak by išlo do kín, jednoznačne popcornovka ktorá svojej hernej predlohe neuškodí, práve naopak, mne to prišlo ešte lepšie ako videohra. Ale ako som spomínal Milla a jej manžel majú za sebou aj lepšie filmy. Mne sa to páčilo. Koniec vyslovene navnadil na možné pokračovanie. 4* ()

Jacob23

Musím říct že to bylo lepší než jsem očekával - monstra jsou fajn, hororový začátek celkem nadchnul. Je to poměrně věrná kopie hry což lidi kteří s ní nepřišli do styku nejspíše neocení ()

zigíš

Videoherní mega blbinka tak akorát na po-kocovinové dopoledne. Vykrádá co může ale na tu hoďku a tři čtvrtě v pohodě zabaví. Prostě, klasický Anderson. ()

drackula

Niečo, čo malo potenciál vytvoriť zaujímavú akčnú jazdu, ktorá by si určite našla pár fanúšikov, skončilo ako úplná fraška. A je to o to smutnejšie, že tam Anderson vpašoval množstvo fragmentov z hry. Nestrácajte teda týmto filmom čas. Je to hlúpy guláš, ktorý si nezaslúži vašu pozornosť. 40% ()

blackJag

"K ZABITÍ PŘÍŠERY POTŘEBUJEME PŘÍŠERU." Mám rád béčka a tohle je béčko jak vyšité. Možná s ambicemi, ale sorry, v žádném případě, s tím nic neudělá ani slušné produkční zázemí. Béčkový děj, béčkoví herci, béčkové propriety... Za mě v pohodě. Co není v pohodě, je práce scénáristy, Anderson nikdy nebýval nějaký literární génius, ale tady se to tedy fest nepovedlo - děsná interakce postav, z které Milla (režisérova milá) vychází jako přehrávající ochotník na mikulášské besídce. Neříkám, že to někdy byla druhá Meryl Streep, tady je ovšem hodně špatná a je to tím, s čím se musela jako protagonista potýkat... Film prý slušně propadl, tak to už se asi o maskovaném individuu, stojícímu v závěru na věži, nic nedozvíme... Prostě klasika :-) 40% ()

Herzeleid

No tak tohle jestli někdo myslel vážně, tak nevím. A náběh na pokračování? To by mě zajímalo, kdo do toho dá peníze. Extrémní nesmysl, shluk a ala efektních záběru, které ale nedávají smysl. Nefunguje to ani jako sci-fi ani jako jako akčňák. ()

KASUGI

Zuby nehty se držím, abych tomu nedal odpad, kvůli Tonymu Jaa, kterého je mi hrozně líto, že dostal druhou hlavní roli v hollywoodském filmu, který je abnormální WTF sračkou.  Úvod s mariňákama se ještě dá, pak příjde dlouhá stopáž pouze s Tonym a Jovovich, kde už to začíná šíleně skřípat a podtržené je to zběsilým střihem, který mnohdy vypadá jako u poškrábaného DvD, kde vám přeskočí kus scény. Když pak příjde na scénu ultra-Teploun Perlman, tak jenom čumíte a přemýšlíte, co si to tam kdo šlehnul za matroš. Fakt brutální bizár. Celou dobu si říkám, co za debila to natočilo, vypadá to jako rukopis nějakého rodinného příslušníka Andersonovic rodiny, no tvl a on je to fakt samotný Anderson. Už i tomu největšímu zabedněnci a fanboyovi musí být po tomhle kousku jasné, že ten člověk je neschopný krypl. Hrál jsem kdysi nějaký díl na PsP a samozřejmě film se nese opět v typickém Pavlíkovském duchu - nacpat tam nesmyslně pár ikonických věcí ze hry a je úplně jedno kdy a jak. Poznámka zdejšího uživatele, že Anderson už přestal točit filmy a točí pouze drahá videa s manželkou, je naprosto trefná. A teď vidím v jeho filmografii, že natáčí další akční fantasy s Milou. To bude zase kuřbička pod stolem producenta. Polykej semeno Pavle, polykej. Je v něm prej plno vitamínů. ()

Hollohlaway

Vlastně to na pohled není tak zlé, peníze z toho celkem cítit jsou a lacině to rozhodně nevypadá. Milla je pořád fešanda, Tony Jaa je fajn a Ron Perlman se sice jen mihne, ale je tam. Ovšem kromě toho...kromě toho tam není skutečně nic. Logiku bych asi nepostrádal tak bolestně, ale nějaký smysl by to proboha dávat mohlo. Zběsilá naháněčka s pár efektními akčními vložkami a šlus? I oddechové akční béčko by mohlo mít děj ne? Ale zase jsem zjistil, že Milla Jovovich kupodivu neumí zpívat. ()

Melios

[SPOILERY!] Tak teraz som si uplietol riadny bič, pretože vysvetliť, prečo som tomuto filmu dal triezve 4* bude obzvlášť ťažké. No začnime zľahka, už keď sa film prvý raz predviedol v podobe traileru, bolo mi jasné, že to žiaden oscarový snímok nebude. Čakal som obyčajné zábavné béčko z dielne Paula Andersona podľa jeho zabehnutých koľají. To som aj dostal, čiže s výsledkom som viac-menej spokojný. Čo sa týka obsahu, tam je to už trochu diskutabilné. Film by sa dal rozdeliť do hodinovej nudnej, piesočnatej pasáže a tej zábavno-uspokojivej pasáži v džungli. Prosto by som film prirovnal k novodobému remaku Power Rangers. Je do bebilné, až je to miestami cringe, o tom niet pochýb, no ak pritom vypnete mozog dokážete si to náramne užiť. To platí aj v tomto prípade. Určite sa jedná o jeden z tých horších filmov tohoto režiséra, čo zachraňuje jedine fakt, že je to typická monštrózna akcia ako v prípade Godzilly či King Konga. Neviem ako vy, no toto je presne ten typ filmu pre nenáročných. To či sa film dobre drží svojej predlohy vám ako, človek, ktorý s Monster Hunterom nemá žiadne skúsenosti povedať nemôžem. Celkové spracovanie filmu je priemerné. Úvod ušiel, no na pomery väčšiny akčňákov vás hodí rovno do akcie, nič vám nevysvetlí a postavy mimo Artemis sú v tejto sekcii filmu asi rovnako užitočné ako bočné postavy v hororoch. Takže sa môžete tešiť, že čoskoro budú slúžiť ako niekoho žrádlo. V tomto momente je vidieť že je film až príliš PG-13 a miesto krvi používa až nejak moc často pofidérnu bielu tekutinu ako náhradu. Zbytok filmu budete čumieť na to, ako sa snaží Milla Jovovich vyhýbať príšerám, čo najviac ako dokáže a tak uvidíte len zlomok využitého potenciálu v podobe arachno-monštier ak do nich nebudem počítať aj Tony Jaa. A keď sa zrovna neuteká tak narazíte na asi tak štyri opakujúce sa monštrá v púšti (niektoré aj v džungli, čiže veľký win to nie je) a vo finále sa dostanete aj do džungle, ktorá ako samostatný akt z celého filmu funguje asi najviac. Bol dobrý nápad zo strany producentov a rekvizitárov, aby sa zbrane v tomto filme ukazovali, čo najmenej, pretože vyzerajú presne tak, ako som čakal. Čiže ako dajaké cosplaye. Tým nechcem uraziť cosplayerov, no keď váš film má rozpočet 60 melónov, tak už niečo na úrovni očakávate. Nie je to nejak vysoký rozpočet, no ani to nie je málo. Zároveň, ale ich váha a spôsob akým sa s nimi zaobchádza vyzerá o trochu reálnejšie a tak sa nemusíte báť bizarných bojov á la live-action Bleach. Samozrejme o fotorealistike celého sveta sa ani nemusíme baviť, pretože toto sa tu akosi nerieši a filmárom je celkovo jedno, že pôvodná hra skrátka tak ako vyzerá bude vyzerať v realite dosť debilne. To či na to budete brať ohľad je už len na vás. Ja som bol túto rozbíjajúcu imerziu schopný ignorovať, i keď musím uznať, že takto sa skrátka hra filmu neprispôsobuje. V druhom akte sa vám ukážu postavy, trošku známejšie z hernej predlohy (pravdepodobne) a finálna bitka. Tá i keď je nereálne vyhrotená, je uspokojivé sa na ňu pozerať. No a to je v skratke tento walking simulator, kde beháte okolo jednej lokality do kolečka dokola so zvláštnym parťákom. Tlieskam autorom, pretože nie je umenie natočiť dobrý film podľa hry, ale zlý film podľa hry, na ktorý sa skvelo pozerá. Vo výsledku môžem povedať len toľko, že Anderson v podstate spravil "pokračovanie" Aliena vs Predátor. Je to debilné, bočné efekty neuspokojivé, no čo sa týka akcie a boja, tak v tom sa film tak vyznamenal, že pretrpíte aj ten nezáživný zbytok. Evidentne je vidieť, že bol film stavaný pre 3D premietanie v kine, čo sa v dnešnej dobe zdá ako nevydarená utópia. Skrátka film prišiel v zlej dobe a to sa na ňom podpísalo. Takže, i keď dokážem pochopiť, prečo si väčšina ľudí myslí, že je film priemerný či podpriemerný, v skutočnosti je to veľmi zábavné béčko, možno céčko, ktoré dokáže viac než len bizarne pobaviť. A teraz finálna otázka: Odporúčam to? Ak milujete veľkolepé bitky a ste nenároční...hej, prečo nie? Beriem všetko, čo bude lepšie ako Assassin's Creed. () (menej) (viac)

blackkocour

takový Residentní Zlo VII: Hnítí se probouzí, ale kdo popravdě očekával dobrý akčňák? Já ne, ale za tu dobu, co obklupuju čsfd, tak si nemůžu všimnout komentářů, co ostatním daný titul nedoporučí, ať se v lepším případě na něho nekouká vůbec. Zkuste si šáhnout do svědomí, a spočítat si, kolik asi na světě existuje dobrých filmů? Já nevím třeba 1000, které fakt za něco stojí? V tom případě by divák na nic nekoukal, jen kvůli kvalitě-nekvalitě filmu. Shit happens.. ()

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

20.12.2020

Přestože se pokračování Wonder Woman tentokrát zasazené do roku 1984 dočkalo vlny pozitivních reakcí jak z řad diváků, tak i zámořských kritiků, první víkend v kinech se slavné hrdince od DC úplně… (viac)

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

06.12.2020

Žádná jiná země na světě momentálně nedisponuje tolika otevřenými kiny, jako právě Čína. Přidejte fakt, že snímek Monster Hunter, filmová adaptace známé herní série, vyloženě cílí na asijský trh, a… (viac)