Nicky Larson: Agent amatér

• Česko Nicky Larson: Agent amatér (viac)

Nicky Larson (Philippe Lacheau) je neobyčajný súkromný detektív, ktorý sa preslávil tiež ako neporaziteľný pouličný bojovník či neomylný ostreľovač. Často ho poveria riešením úloh, s ktorými si nedokáže poradiť nik iný na svete. S pomocou svojej partnerky Laury (Élodie Fontanová) ponúka zákazníkom zoznam výnimočných služieb, pričom všetky sú viac-menej veľmi nebezpečné. Ale aj taký slávny profesionál ako Larson má isté osobné nedostatky – často podlieha obzvlášť silnej náklonnosti k nežnému pohlaviu, čo nielen ohrozuje výsledky jeho práce, ale aj poriadne hnevá jeho partnerku Lauru. Jeden z jeho významných klientov ho jedného dňa poverí úlohou ochrany vznešeného Amorovho parfumu, vône, ktorá robí každého, kto ju používa, absolútne neodolateľným. V dôsledku chvíľkovej Larsonovej nepozornosti však legendárny parfum padne do rúk zločincom. Nicky Larson musí božský parfum získať späť a regenerovať jeho skvelé vlastnosti, čo však vôbec nebude také jednoduché... (TV JOJ)

Acrobat

Ak som sa kedysi s chutou zasmial na Lesliem alebo Sheenovi alebo na Abrahmsovi s Proftom ci dokonca nakove, musel som sa aj na tom. Francuzske horuce strely ci Frank Drebin sice nema potencial zaujat dejovou linkou, ale sitcomove sceny, jednotliva kompozicia scen s absurdnym humornym stredobodom su vyborne, svieze, miestami neopozerane. Nesustredi sa to na grcanie prdenie, blondiny, ale len kusok bitiek, sexu, fantazie. Odbavite sa dobre. (Videne 2.5.2021, Joj) ()

Trixinka

Asi jsem na tento typ filmu neměla tu správnou náladu, sledovala jsem ho ve špatnou dobu, ve špatném světle, se špatným jídlem, ve špatné poloze. Jinak prostě nevím, co se na tom tolika lidem líbilo. Celkové pojetí příběhu (vymyšlený příběh byl docela fajn) bylo divné, nezáživné a místy hodně přehnané až trapně hloupé. Konec byl taky lehce prokouknutelný, kolik už jsme v různých filmech a seriálech měli výbuchů, kdy měl hlavní hrdina zemřít, že ano :) Obsazení sympatické, ale bohužel to nevytrhlo. Od francouzské krimi akční komedie jsem čekala mnohem víc, než jen trapné 100x viděné vtipy a scény. ()

E lan

Viděl jsem už lepší filmy od těchto tvůrců. Přesto dobrá evropská komedie s pár povedenými vtipy vcelku (ne)sympatickými hrdiny i padouchy. ()

DavidWebb

O tom, že natočiť ozaj dobrú komédiu nie je žiadna sranda, sa určite už presvedčil nejeden rejža, nehovoriac o tom, že v posledných rokoch sa to buď nikomu nedarí alebo sa tomu jednoducho radšej vyhne. Vyžaduje si to nielen dobrý scenár, trafiť správnych hercov a hafo neotrelých gagov, ale aj to celé správne namiešať, posoliť, okoreniť a vhodne to podávať. Hoci mi úvod a prvá polovica iba nadvihla obočie a neveriacky som krútil hlavou čo ďalšie vylezie na scénu, v druhej polovici som sa už dokázal slušne baviť a od momentu ako Maverick letí cez predné sklo za podmanivých tónov „Take my breath awaayyyy“... som sa už plácal po kolenách. Tento mix trápnosti, dobrého tempa, pochybných hereckých výkonov a nápaditých blbostí si tie 4 jednoducho zaslúži či už za odvahu ísť s hlavou na klát, ako aj za prvoplánovú snahu pobaviť divákov. ()

Mamlas

Fakt hovadina, ale zkraje zaujalo, bo místy nápadité a zábavné. Tu kvalitu si to bohužel neudrželo, pak se snažili o nějaký děj a to šlo do pomalu kytek. (35%) ()

curil

Dobře jsem se bavil, ale pro mě jako ctitele klasické francouzské filmové komedie šedesátých a sedmdesátých let je těžké srovnat se s moderní formou komedie ze stejného regionu, která je plná šílených gagů a dalších scén připomínající americké parodie typu "Žhavé výstřely" nebo "Bláznivé střely". Režisér Phillippe Lacheau je svým stylem známý, tak to zase velké překvapení nebylo. Líbil se Gérard Jugnot v cameo roličkách, stejně jako Pamela Anderson ve své jediné scéně. Rozhodně nesedí distribuční český název - amatér, naopak jde o protřelého mistra ()

maestrotatum

Kebyže dostanem informačný hárok a mám vypísať kolonku -aký je váš zmysel pre humor- tak odpoveďou je Phillipe Lacheau. Tento francúzsky talent píše a tvorí najlepšie komédie tohoto desaťročia. Ale zásluhy patria taktiež jeho rovnako bláznivej bande: Elodie, ktorá mi vždy rozbúši srdce, Tarek a Julien ako najlepší priatelia francúzkeho Owena Wilsona. Nicky Larson je pekný úlet, pri ktorom je dusenie smiechom nevyhnutné. Aj ten najväčší sadista by sa minimálne raz za 20 min schuti zasmial. Ani som netušil, že existuje takýto komiks ale som neskutočne rád, že práve Lacheau company dostala takýto nápad na plátno. Vynikajúce akčné scény, královský humor a zábava. Takýchto filmov treba viac. Vrelo odporúčam [77%]. Inak znelka Nickiho Larsona je fest chytlavá. ()

Mikecat

Geniálna francúzska akčná komédia s geniálnym nápadom - Amorov parfum - privoniaš si a neodlepíš sa od označenej osoby. Výborná dvojica Nickyho posadnutého všetkým, čo je sexi, ženské a jeho parťáčky Laury, ktorá by v lesbickom vzťahu bola dominantná "tebe sedia skôr slipy ako gaťky". Nemá chybu ani úradník s prehadzovačkou a fúzami pripútaný v latexovom spodnom prádle na posteli, na ceste spod nej lietajú nebezpečné iskry (aj kačky :)) Záhradník Pančo omámený parfumom a jeho chudák mokrý škrečok. "Ak ma nechceš, chcem radšej umrieť".."Pančo ležíš pre nesprávnym autom.." Zážitok z filmu umocňujú spomalené zábery pádov, letov a zábery na detaily. ws ()

sabo5

Překvapivě dlouho jsem nezažil tak vtipnou komedii, a navíc od Francouzů! Hlavní postava, detektiv Nicky, je opravdu neobyčejná a rád bych ho viděl znovu na plátně. Celkově doporučuji tento film všem, kteří hledají akční komedii. ()

MUNRO

Další,již pátá perla v řadě v podání dua Philippe Lacheau-Tarek Boudali.Tihle chlapíci do toho umí bouchnout,nelámou si hlavu patosem,ani žádnou zaprděností.Jedou na vlně zvráceného humoru,nebojí se šokovat a hlavně neskutečně baví!!!Jejich skvostná forma zahrnující dvojroli režisér(4krát Lacheau,jednou Boudali)-herec(5-5)mi připomíná svého času spolupráci dua-Dennis Dugan,Adam Sandler.Nicméně Dennis Dugan zestárl a Adam Sandler mezitím sestoupil o několik levelů níže do podpalubí,odkud se bude jen ztěží dostávat zpět.To Francouzské duo+další neotřelí členové Lacheau-klubu(Arruti,Fontan,Bourdon,atd.)jsou relativně mladí a jejich forma jak se zdá neustupuje,právě naopak.Tahle komiksová pseudoadaptace ala Johnny English nenudí ani na okamžik.Už teď se nemůžu dočkat filmu-30 jours max(Zbývá 30 dnů),kde si borci pro změnu opět prohodí režisérskou stoličku. ()

Heywood

Vyjma těch kachen jsem se fakt u tohohle filmu nezasmál. Některé nápady byly fajn, některé dokonce neotřelé, ale nic z toho mi smích nepřivodilo. Elodie Fontan i po třicítce je ke koukání, hlavní hrdina působil přes skvělé souboje odpudivě. Tak nevím, co tu kdo viděl. Já 40% a podruhé nemusím. ()

Grázl83

Bohužel je to více trapné než vtipné. Dabing špatný, po výborném Alibi na klíč jsem čekal vice, toto je vsak hrozne hloupé. Zklamání. ()

tchempi

Malý zázrak, francouzská veselohra žije. Philippe Lacheau je komediálním hitmakerem 21. století. Píše, režíruje a hraje ve filmech, které jsou vtipné, nápadité a vystupují v nich výhradně rodáci země galského kohouta a nikoli opálený import. Jak říkám, zázrak. ()